کد خبر: ۵۶۰۱۱۳
تاریخ انتشار : ۱۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۸
اکثر شهروندان آمریکایی‌ موافق ورود دولت‌شان به جنگی دیگر در خاورمیانه نیستند
حمله به ایران سبب می‌شود تا عربستان، امارات و اسرائیل نیز وارد صحنه شوند و کل منطقه به هرج و مرج کشیده شده و پیامدهای جهانی خواهد داشت. /در ایران حس ملی‌گرایی قوی‌ای وجود دارد که سبب می‌شود حتی مخالفان حکومت هم در برابر حمله خارجی مقاومت کنند/ هیچ کشور اروپایی‌ای از چنین جنگی حمایت نخواهد کرد.
آفتاب‌‌نیوز :
سرویس بین الملل- سایت "اینترنشنال پالسی دایجست" با اشاره به مطرح شدن ایده جنگ آمریکا علیه ایران می‌نویسد: "اگر به محتوای مناظره میان "ریس الریش" گزارشگر خاورمیانه که سال‌ها در کار خود تجربه داشته و "چاس فریمن" سفیر سابق امریکا در عربستان نگاه کنیم، می‌توانیم رویکرد کنونی دولت ترامپ در قبال ایران را تشخیص دهیم.

به گزارش آفتاب‎نیوز؛ در مورد رویکرد بولتون مشاور امنیت ملی ترامپ در قبال ایران، فریمن گفته بود که گروهی از نئومحافظه‌کاران فکر می‌کنند که اندیشه‌های خوب آنان در عراق به شکلی ضعیف اجرا شدند. آنان معتقدند که اگر ایده‌های‌شان این‌بار "خوب" اجرا شوند، می‌توانند نتیجه‌بخش باشند. او گفت که از این روست که بولتون می‌خواهند آن ایده‌ها را درباره ایران تکرار کند و خواستار فشار حداکثری بر تهران از طریق تحریم های سخت گیرانه است. الریش اما معتقد است که تحریم‌ها احتمالا کارآمد نخواهند بود چرا که در مورد کره شمالی تاثیر زیادی نداشتند، در مورد روسیه تاثیر کمی داشتند و سال‌هاست که نتوانسته‌اند رژیم سیاسی کوبا را سرنگون سازند. الریش معتقد است که گام احتمالی بعدی دولت ترامپ در مورد ایران اقدام نظامی خواهد بود. 

رمزگشایی از تندروی دولت ترامپ علیه ایران| کاشناسان: جنگ با ایران، ورود به تونلی تاریک برای آمریکا خواهد بود| ایرانی‌ها دشمنی سهمگین‌تر از پشتون‌های افغان و عراقی‎ها برای آمریکایی‌ها خواهند بود

"اینترنشنال پالسی دایجست" اما می‌نویسد: "چنین حمله‌ای می‌تواند حرکت به سوی تاریکی باشد. اکثر امریکایی‌ها موافق ورود دولت‌شان به جنگی دیگر نیستند. با این حال، متاسفانه امریکایی‌ها تصویر درست و واقعی از ایران ندارند و تحت تاثیر رسانه‌ها هستند. آنان همه چیز را درباره اسیای مرکزی و خاورمیانه از رسانه‌ها کسب می‌کنند. اکثر امریکایی‌ها فکر می‌کنند که جریانی سرسخت و با نفرت فراوان از امریکا در ایران حکومت می‌کنند. ترامپ نیز می‌گوید که ایران کشوری تروریست است. این تصویر به طور تصادفی در ذهن امریکایی‌ها ایجاد نشده است و در نتیجه گزارش‌های رسانه‌ها بوده است". 

این سایت در ادامه می‌نویسد: "واقعیت اما آن است که در سال 1953 میلادی، امریکا با کمک بریتانیا دولت منتخب ایران را در جریان کودتا سرنگون کردند و در دهه 80 میلادی از صدام برای جنگ علیه ایران حمایت کردند؛ جنگی که بیش از یک میلیون نفر تلفات برجای گذاشت. ایران کشوری با تاریخ و سابقه بسیار طولانی است و مردم آن حس قوی ملی‌گرایی دارند؛ حتی اگر منتقد و یا مخالف حکومت‌شان نیز باشند. 

به گفته "الریش" این توهم محض است که مردم ایران به دلیل تحریم‌ها و یا اقدام نظامی خارجی، حکومت‌شان را سرنگون می‌کنند. حمله به ایران سبب می‌شود تا عربستان، امارات و اسرائیل نیز وارد صحنه شوند و کل منطقه به هرج و مرج کشیده شده و پیامدهای جهانی خواهد داشت. چنین جنگی یک جنگ هوایی خواهد بود. احتمالا ترامپ آن‌قدر دیوانه نیست که بخواهد به حمله زمینی به کشوری با وسعت ایران و جمعیت 80 میلیون نفری آن کشور فکر کند؛ چرا که اقدام نظامی زمینی خسارت زیادی را به همراه خواهد داشت. اما نتیجه چه خواهد بود؟ ایران هرگز تسلیم نخواهد شد و مردم ایران نیز برای دفاع از کشورشان وارد جنگ خواهند شد. تهران توانایی آن را دارد که از اهرم‌های نامتعارف استفاده کند و قیمت نفت به شدت افزایش خواهد یافت و کشورهایی چون چین، روسیه، ترکیه و هند به همکاری در حوزه انرژی با ایران ادامه خواهند داد. هیچ کشور اروپایی‌ای از چنین جنگی حمایت نخواهد کرد. در نهایت آمریکا در جنگ دیگری باقی خواهد ماند که این بار دشمن‌اش ایران است؛ دشمنی بسیار سهمگین‌تر از قبایل پشتون در افغانستان و مذهبی‎های عراق. در نتیجه، ادامه مسیر کنونی و ورود به جنگ با ایران وارد شدن به تونلی تاریک خواهد بود".
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x