کد خبر: ۵۶۰۸۶۸
تاریخ انتشار : ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۷
سرهنگ محمد نادربیگی گفت: در پی شکایت تعدادی از شهروندان شهرجدیدهشتگرد، مبنی بر معامله قطعات زیادی ملک با اسناد جعلی، پیگیری موضوع در دستور کار پلیس آگاهی استان البرز قرار گرفت.
آفتاب‌‌نیوز :
سرپرست پلیس آگاهی استان البرز گفت: با تلاش ماموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان، 2 نفر جاعل زمین‌خوار که با جعل اسناد زمین‌های دولتی و تقسیم آنها به قطعات 200 متری اقدام به فروش آنها به قیمت غیر واقعی به مبلغ 5 میلیارد تومان کرده بودند شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش ایسنا، سرهنگ محمد نادربیگی گفت: در پی شکایت تعدادی از شهروندان شهرجدیدهشتگرد، مبنی بر معامله قطعات زیادی ملک با اسناد جعلی، پیگیری موضوع در دستور کار پلیس آگاهی استان البرز قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی‌های تکمیلی از شکات محرز شد که آنها اقدام به خرید قطعات زیادی زمین که در مالکیت شخصی به نام "ح" بود در یک بنگاه معاملات ملکی کرده و مالک دفتر املاک، با تهیه نقشه تفکیک قطعات و نصب آن و جلب اعتماد خریداران، اقدام به فروش قطعات 200متری به قیمت هر قطعه 50 میلیون تومان به مشتریان خود کرده است.

این مقام انتظامی افزود: صاحبان املاک با ارائه اسناد دولتی به مشتریان خود وعده داده بودند که ظرف مهلت یک ماه، اسناد ملک‌های فروخته شده تحویل آنها خواهد شد اما پس از گذشت حدود یک ماه هیچ اقدامی از سوی فروشندگان صورت نگرفت.

سرهنگ نادربیگی افزود: ماموران به سرعت وارد عمل شده و با انجام تحقیقات میدانی و استعلام از سازمان‌های عمران و شهرداری شهر جدید هشتگرد مطلع شدند که تمامی املاک فوق پلاک ثبتی مشخصی داشته و هیچ مجوز و یا نقشه‌ای از شهرداری تحویل فروشندگان نشده است و متهمان باجعل نامه مراجع قانونی و تغییر مشخصات آن به نام "ح" به عنوان مالک اقدام به تهیه نقشه، برابر اصل در دفتر اسناد رسمی، اقدام به فروش 120 قطعه زمین به شهروندان می‌کردند.

وی با بیان این که متهمان تاکنون مبلغ 5 میلیارد تومان از مشتریان خود کلاهبرداری کرده‌اند، گفت: خریداران اغلب افراد کم درآمد جامعه هستند که به امید خرید زمین به قیمت پایین‌تر از عرف به این افراد مراجعه و متاسفانه در دام این افراد شیاد گرفتار شده اند.

سرپرست پلیس آگاهی استان البرز افزود: در بررسی‌های بعدی ماموران محرز شد که اعضای این باند پس از ارتکاب به عمل مجرمانه خود متواری شده‌اند که با اقدامات اطلاعاتی ماموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان شناسایی و در یک اقدام غافلگیرانه 2 نفر از متهمان دستگیر و پس از انتقال به پلیس آگاهی به جرم خود اعتراف کردند.

به گفته سرهنگ نادربیگی ، درمجموع 12نفر از شکات شناسایی و ضمن رسیدگی به شکایت آنها ، متهمان نیز با قرار وثیقه مناسب روانه زندان شدند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x