کد خبر: ۵۶۱۰۴۳
تاریخ انتشار : ۱۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۵
تعداد نظرات: ۱۳ نظر
" ۲۸۰۰ دانشگاه در کشور وجود دارد| کل اروپا به اندازه ایران دانشگاه ندارد "
نایب رییس مجلس، با بیان اینکه طلایی مردان کشور را تحویل نگرفته بلکه عده‌ای تملق گو را تحویل می‌گیریم، گفت: برون‌داد رفتار ما این است که جوان خوب ایرانی در کشور نمی‌مانند چراکه ما تحویلشان نمی‌گیریم؛ سیاست گذار، قانونگذار باید جوان را تحویل بگیرند.
آفتاب‌‌نیوز :
مسعود پزشکیان در مراسم افتتاحیه مسابقات روبوکاپ آسیا اقیانوسیه در جزیره کیش، با بیان اینکه اگر علم از عمل خارج شود بالندگی وجود نائب‌رئیس مجلس: چرا جوانان ایرانی با این علم و مهارت از کشور می‌روند؟| برون‌داد رفتار مسئولان فرار مغزهاستندارد، گفت: ما در دانشگاه‌ها با یک بحران مواجه هستیم که دانشگاه‌ها را توسعه داده و اکنون با ظرفیت خالی مواجه شدیم.

به گزارش آفتاب‎نیوز به نقل از خبرگزاری خانه ملت، نایب رییس مجلس شورای اسلامی، با طرح سوالی مبنی بر اینکه چرا جوانان ایرانی با این علم و مهارت از کشور می‌روند؟، افزود: چرا به این جوانان میدان نمی دهیم؟ باور مسئولان کشور اگر بر این قرار بگیرد که تمام هستی برای علم بوده و علم برای مهارت بوده جوانان ما به خارج نمی‌روند.

عده‌ای تملق‌گو را تحویل می‌گیریم

وی ادامه داد: برون‌داد رفتار ما این است که جوان خوب ایرانی در کشور نمی‌مانند چراکه ما تحویلشان نمی‌گیریم؛ سیاست گذار، قانونگذار باید جوان را تحویل بگیرند.

نماینده تبریز آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه طلایی مردان کشور را تحویل نگرفته بلکه عده‌ای تملق گو را تحویل می‌گیریم، اظهار داشت: در کشور شخصی که حرف غیرکارشناسی را نمی‌پذیرد و به دنبال حرف علمی است، تحویل نمی‌گیرند.

کیش نقشه راهبردی ندارد

وی با بیان اینکه برگزاری مسابقات روبوکاپ برای شناخت جوانان توانمند و مدیران سیاستگذار کشور است، افزود: ما مسابقه نمی‌گذاریم که جوانانمان به خارج بروند مسابقه برگزار می‌کنیم که جوان‌ها را تحویل بگیریم؛ ما در مجلس هر کاری از دستمان برای علم و فناوری بر بیاید انجام می‌دهیم.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه کیش نقشه راهبردی ندارد و باید کیشی بسازیم که در منطقه بهترین باشد و برای این منظور باید نقشه راهبردی داشته باشد، تصریح کرد:ما باید کشوری داشته باشیم که جوانانمان بمانند و گول شرکت‌های خارجی را نخورند؛ البته تقصیر ماست که تحویلشان نمی‌گیریم اگر تحویل بگیریم از کشور نمی‌روند.

کل اروپا به اندازه ایران دانشگاه ندارد/ لزوم ایجاد تناسب بین رشته دانشگاهی و بازار کار

مسعود پزشکیان همچنین (پنج شنبه ١۵ آذرماه) به مناسبت روز دانشجو در جمع دانشجویان دانشگاه های کیش حضور یافت.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه انسانی ارزش دارد که علم و دانش داشته و آگاه است، گفت: نگرش ها آینده انسان را می سازد و قدر و ارزش انسان به اندازه نگرش آن بوده و انسان به اندازه دغدغه ها و نگرانی هایش انسان است.

انتقاد از احداث دانشگاه های بی هدف در سراسر کشور

وی با تأکید بر لزوم تناسب بین رشته های دانشگاهی و بازار کار، افزود: علمی را باید آموزش داده و رشته ای را باید تقویت کرد که زمانی که دانشجو فارغ التحصیل می‌شود بتواند در آن رشته فعالیت کاری داشته باشد.

نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از احداث دانشگاه های بی هدف در سراسر کشور، ادامه داد: متاسفانه در هر منطقه‌ای دانشگاه های فراوانی احداث شده و به ایجاد دانشگاه های بی هدف افتخار می شود. 

۲۸۰۰ دانشگاه در کشور وجود دارد 

وی با بیان اینکه ۲۸۰۰ دانشگاه در کشور وجود دارد که تمام اروپا این میزان دانشگاه ندارد، اظهار داشت: در این دانشگاه‌ها رشته هایی آموزش داده می‌شود که در جامعه کارآیی ندارد، لذا توسعه بدون تناسب بی معنا است که متاسفانه ما به این بی معنا بودن افتخار می کنیم. سیاست ما متناسب با نیازهای جامعه نبوده است، در حالی که دانشگاه ها، علما و دانشمندان باید بر اساس نیاز جامعه تربیت شوند.

آینده کشور توسط جوانان ساخته می‌شود

وی با بیان اینکه آینده کشور توسط جوانان ساخته می‌شود، ادامه داد: باید علم، مهارت و انگیزه را به جوانان منتقل کرد تا فردا بتوانند از این طریق مشکلات و گره‌های جامعه را باز کنند، البته هیچ مشکلی وجود ندارد که نتوان برای آن راه حلی یافت.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه در شرایط تحریم ها تنها یک راهکار برای حل مشکلات وجود دارد و آن راهکار این بوده دانشمندان دانشگاهیان برای حل مشکلات راه حل ارائه دهند، تأکید کرد: با علم باید به مهارت دست یافت و سپس این مهارت را می توان در جمع خرج کرده و از آن برای پیشرفت کشور بهره برد.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هنر ما این است که از هیچ مشاور خارجی استفاده نمی کنیم، تصریح کرد: این هنر نیست، چراکه باید از عقل و تجربه دیگران استفاده کرد تا بتوان کار مطلوبی را انجام داد و برای کشور علم و ثروت تولید کرد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۱۳
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۶
0
7
اگر پاسخ را نمی دانید من درمورد نبودن دموکراسی- آزادی-امنیت اجتماعی- امنیت اقتصادی-ومشکلات دیگر برایتان بگویم
ناشناس
|
United States
|
۱۶:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۶
0
6
برای هر نوع اصلاح و تغییر بسیار دیر شده ... هیچ برنامه مشخصی برای سالهای آینده وجود ندارد نا امیدی از صد درصد هم بالاتر رفته است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۶
0
4
یک جوان خوب و با استعدا به محض دیدن قبولی اش در دانشگاه شریف از خوشحالی فریاد زد " ویزای آمریکا برایم صادر شد "
چرا ؟ چون عاقبت افراد بزرگتر از خودش را دیده است .
سید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۶
0
5
آینده برای جوانان نیست، آینده برای فرزندان مدیران فعلی است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
0
3
با تشکر از دکنر پزشکیان. استاد عزیزو پزشک گرانقدر، درد را به خوبی تشخیص داده اید. لطفا درمان عاجل ارایه نمایید. خداوند اجر نیکوکاران را می دهد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
0
2
من یک فرزند دارم
تمام فکرم اینه که درس بخونه بره
اگه پول درست داشتم از دبستان می فرستادم که کل مرامش عوض بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
0
3
شما واقعاً نمی دانید که چرا می روند ؟ من دریک شهر زندگی می کنم .....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
0
3
چه شرایط ایده الی برای جوانان این مرز و بوم بوجود اوردید که تمایلی برای موندن داشته باشند ؟؟؟ ................
ناشناس
|
-
|
۰۹:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
0
2
چونکه تعدادزیادی ازهمکاران مادرپتروشیمی ماهشهربعلت بی امکاناتی ونبود رفاه برای خانواده بارسفربستن.افرادی که واقعاباسوادبودن و بودن هرکدومشون برای کشورمیتونست آینده روشنی بوجودبیاره.توی شهرک منازل پتروشمی بعدازخصوصی سازی نه امکاناتی هست و نه امنیتی.چطورانتظاردارید بمونن و توی دردسر زندگی رو بگذرونن.ازشدت پشه خانواده ها نمیتونن از خونه بیرون بیان نه سم پاشی هوایی میشه نه کمکی.واقعا شماها کجازندگی میکنین که مشکلات رو نمیبینین ونمیتونین درک کنین.کارمنای اینجا برای یه بیماری ساده مثل گرفتن عکس از فک و دندان بهشون نامه میدن که برن اهواز وباید100کیلومتربرن تا یه عکس ساده بگیرن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
0
4
لطفاًسری به شهرها بزنید ووضعیت مردم به خصوص قشر جوان راببینید نه کار نه امید به آینده نه امکانات تفریحی وورزشی نه محیط سالم زیست نه...............................
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
0
3
با این دانشگاه ها که هیچ خروجی مثبتی ندارد و فقط پول را از دست افراد مختلف مردم خارج کرده و در جاهایی غیر از ایران هزینه می شود،همچنین یک عده مهندس بی سواد و بیکار تحویل داده شده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
0
3
سربازى يك مشكل عمده جوانان است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
0
3
الان ما طلبکاریم یا به ایشان بدهکاریم؟
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x