کد خبر: ۵۶۱۷۲۹
تاریخ انتشار : ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۷
یک نماینده مجلس در واکنش به اظهارات کریمی قدوسی مبنی بر اینکه نیمی از مجلس خواهان براندازی نظام هستند، گفت: بیان چنین جملاتی اهانت به شعور و فهم مردم است.
آفتاب‌‌نیوز :
سیدجواد کریمی قدوسی آرام و قرار ندارد. یک پروژه «جنجال» اگر منقضی شود، سریع پروژه دیگری را کلید می زند. او در جدیدترین اقدامش ادعای بزرگی کرد و در توئیتی نوشت «۵۰ درصد این مجلس به دنبال فروپاشی نظام جمهوری اسلامی است، سران فتنة ۸۸ به دنبال سقوط نظام جمهوری اسلامی بودند و حالا امروز ۵۰ درصد نمایندگان مجلس پشت تریبون می‌روند و از سران فتنه دفاع می‌کنند.»

غلامرضا کاتب درباره اظهارات کریمی قدوسی مبنی بر اینکه نیمی از نمایندگان در خانه ملت به دنبال براندازی نظام هستند، گفت: مقام معظم رهبری بارها اعلام کردند حفظ نظام از اوجب واجبات است و از سوی دیگر مجلس و دولت باید از یکدیگر حمایت کنند.

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری ادامه داد: رهبری فرمودند مجلس مظهر اراده ملت بزرگ ایران است. در شرایطی که دشمن در مقابل انقلاب اسلامی ایران ایستاده است، بیان کردن چنین صحبت‌هایی به دور از منافع ملی و نظام است. اگر نماینده‌ای در راستای آرمان‌های انقلاب حرکت کند، قطعا مجموعه مجلس از مسیر آرمان‌های رهبری جدا نشده و نخواهد شد.

وی درباره مجلس دهم عنوان کرد: آن چیزی که ما امروز می‌توانیم در مورد مجلس دهم ادعا کنیم این است که، در مجلس دهم یک عقلانیت نسبی حاکم است و همین امر می‌تواند مسیر انقلاب را پررنگ و کشور را به سوی تعالی سوق دهد.یقیقناٌ‌ در این شرایط نباید به مجلس که عصاره فضائل ملت است چنین صحبت‌هایی را نسبت داد زیرا بر خلاف آرمان‌های ملی و نظام است.

عضو فراکسیون مستقلان مجلس درباره اینکه آیا چنین حرفی بیانگر این موضوع نیست که در واقع نیمی از مردم خواهان براندازی نظام هستند و چنین صحبت‌های چه تاثیری بر جامعه می‌تواند بگذارد، بیان کرد: بیان چنین جملاتی اهانت به شعور و فهم مردم است. مجلس عصاره تفکر یک ملت است ممکن است دیدگاه‌های مختلفی وجود داشته باشد اما ما باید به یکدیگر و دیدگاه‌های هم احترام بگذاریم .

یک قوه مملکت را به براندازی متهم کرده است
 

نامه نیوز نوشت:

محمد قمی در واکنش به این توئیت کریمی قدوسی گفت: نمایندگان مجلس از فیلتر شورای نگهبان، وزارت اطلاعات، نیروهای انتظامی و دادگستری عبور کردند بنابراین غربالگری شدند. طبق گفته امام مجلس عصاره فضائل ملت است و نمایندگان برای اعتلا و تقویت نظام جمهوری اسلامی تلاش می کنند.

وی افزود: اغلب نمایندگان مجلس اعم اصولگرا و اصلاح طلب سابقه حضور در جبهه و جنگ را دارند یا از خانواده شهدا، جانبازان، ایثارگران و آزادگان هستند. کسانی که برای نظام و اسلام جانفشانی کردند و خون دادند چه طور ممکن است برای فروپاشی نظام تلاش کند؟ اگر نمایندگان درباره موضوعی اظهارنظر موافق و مخالفی دارند حق نمایندگی آنها است نباید کسی آنها را برانداز خطاب کند. این حرف ها باعث تضعیف نظام می شود و برای مملکت آفت دارد که قطعا موجب خوشحالی دشمن است.

نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: کسانی که می گویند ۵۰ درصد نمایندگان دنبال فروپاشی نظام هستند، با طرح این حرف های غلط می خواهند برای خود دکان باز کنند، در حالیکه نمی دانند چه ضربات سنگینی را به نظام، کشور و ملت می زنند. اینکه بگوییم مجلس در صدد براندازی است یعنی یک قوه مملکت را به دیدگاه براندازی متهم کردیم که این تفکر باطل است و اصل و ریشه ندارد.

وی ادامه داد: در زمان جنگ اقتصادی قرار داریم و دشمن با تمام قدرت جلوی ما ایستاده و انقلاب را تهدید می کند، در چنین اوضاعی همه ما باید وحدت و اتحاد داشته باشیم و تمام فکر و تلاش مان این باشد که چگونه دشمن را شکست دهیم بنابراین نباید حرف هایی بزنیم که بوی تفرقه می دهد و عامل دلسردی در جامعه می شود.

عضو فراکسیون امید تأکید کرد: من با این تفکر مخالفم و آن را مغایر اندیشه امام و رهبری و پاسداری و پاسداشت خون شهدا می دانم. ما در این شرایط باید صحبت از وحدت، اتحاد، برادری، همدلی و همفکری کنیم، کاری کنیم مردم به نظام خوشبین شوند و به دشمن بفهمانیم که ما همه با هم یکی هستیم و در مسیر انقلاب و پاسداشت انقلاب قدم بر می داریم و به خون شهدا وفاداریم.

منبع: ایلنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x