کد خبر: ۵۶۱۸۵۶
تاریخ انتشار : ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۴
مجارستان به اتحادیه اروپا اخطار داد، در صورتی‌ که نظرات رهبران این کشور از سوی پارلمان اروپا رد شود، بوداپست به کارزارهای ضدمهاجرتی در بروکسل ادامه خواهد داد.
آفتاب‌‌نیوز :
هفته گذشته یک خودروی باری در حالی‌ که با حمل یک تابلوی بزرگ اعلانات در خیابان‌های بروکسل به «سیاست‌های حامی مهاجرت» کمیسیون اروپا اعتراض می‌کرد، توسط پلیس متوقف شد.

سازمان ارتباطات دولت مجارستان که پشت این کارزار تبلیغاتی است، با انتشار یک ویدئو در فیس‌بوک به این حرکت اعتراض کرد و آن را غیرقانونی خواند. سخنگوی این سازمان افزود که دولت مجارستان حق دارد مواضع و عقایدش را بیان کند.

تابلوی خودروی باری تصاویری از حملات تروریستی سال‌های گذشته در اروپا را در کنار عکسی از خی ورهوفستات، نخست‌وزیر پیشین بلژیک نشان می‌داد. زیر عکس‌ها این نوشته‌ آمده است: از سال ۲۰۱۵ صدها تن در حملات تروریستی کشته شده‌اند؛ آن وقت ورهوفستات می‌گوید ما بحران مهاجرتی نداریم.

ویکتور اوربان، نخست‌وزیر مجارستان مخالف سرسخت سیاست تقسیم پناهجویان در اتحادیه اروپا است و موضع او، دیگر کشورهای اروپایی شرقی را تشویق کرده تا در برابر پارلمان اروپا و برنامه تقسیم پناهجویان مقاومت کنند.

کارزار ضد مهاجرتی مجارستان در بروکسل، تقلیدی از کارزاری است که نخست‌وزیر پیشین بلژیک ماه گذشته برای حمایت از سیاست‌های مهاجرتی در این شهر به راه انداخته بود.

سخنگوی سازمان ارتباطات دولت مجارستان افزود: آن‌ها از یک خودروی باری برای کارزار مهاجرتی استفاده کردند. ما هم همین‌کار را کردیم اما بروکسل تنها کارزار ما را متوقف کرد که حرکتی ناعادلانه است.
ایسنا 
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین