کد خبر: ۵۶۴۶۳۲
تعداد نظرات: ۴۷ نظر
تاریخ انتشار : ۰۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۱
اگر اجازه تکمیل تله‌کابین واحد علوم تحقیقات را می‌دادند، سانحه امروز رخ نمی‌داد
واژگونی اتوبوس حامل دانشجویان در دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات تهران 10 کشته و 26 مصدوم برجای گذاشت که 7 تن از قربانیان در محل حادثه و سه تن نیز در بیمارستان جان باختند. در پی حادثه تلخ واژگونی اتوبوس در واحد علوم و تحقیقات، این واحد دانشگاهی چهارشنبه و پنج شنبه تعطیل اعلام شد.
آفتاب‌‌نیوز :
دکتر صابریان در گفت و گو با ایسنا، در این باره اظهار کرد: حوالی ساعت ١٢امروز واژگونی یک اتوبوس حامل دانشجویان در دانشگاه علوم و تحقیقات تهران واقع در سیمون بولیوار به سازمان اورژانس اعلام شد که در پی آن یک دستگاه اتوبوس آمبولانس، ٧دستگاه آمبولانس و دودستگاه موتورلانس به محل حادثه اعزام شدند.

به گزارش آفتاب‎نیوز، وی افزود: این حادثه تا کنون بیش از ٣٠ مصدوم داشته است. هم اکنون علاوه بر تیم‌های امدادی بالگرد اورژانس در محل حادثه حضور دارند.

 7 کشته و 27 مجروح در حادثه واژگونی اتوبوس

رئیس مرکز اورژانس تهران گفته است: این حادثه ساعت ۱۲:۲۰ ظهر امروز (سه شنبه) در دانشگاه علوم و تحقیقات رخ داده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، پیمان صابریان رئیس مرکز اورژانس تهران در ارتباط با جزییات حادثه واژگونی اتوبوس در دانشگاه علوم تحقیقات گفت:  این حادثه ساعت ۱۲:۲۰ ظهر امروز (سه شنبه) در دانشگاه علوم و تحقیقات رخ داده است.پس از تماس با سامانه ۱۱۵ اورژانس بلافاصله یک بالگرد اورژانس، ۱۵ دستگاه آمبولانس ۲ دستگاه اتوبوس، ۲ دستگاه موتورلانس به محل حادثه اعزام شدند.


رئیس مرکز اورژانس تهران افزود: متاسفانه در این حادثه ۷ نفر جان باختند و  ۲۸ نفر مجروح شدند که پس از اقدامات اولیه توسط تکنسین‌های اورژانس به نزدیکترین مرکز درمانی انتقال یافتند.

سید جلال ملکی نیز در این‌باره گفت: در ساعت ۱۲ و ۲۲ امروز حادثه واژگونی یک دستگاه اتوبوس در انتهای سیمون بولیوار به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که در پی آن، ستاد فرماندهی آتش نشانان چهار ایستگاه را به محل حادثه که در یک مجتمع آموزشی قرار داشت اعزام کرد.

وی با اشاره به حضور عوامل آتش‌نشانی در محل سقوط اتوبوس که ۳۰ سرنشین داشت، ادامه داد: پس از حضور آتش‌نشانان تعدادی از آنان از داخل کابین خارج شده بودند و هم اکنون عملیات نجات این افراد ادامه دارد.

ملکی با بیان اینکه تعداد زیادی از سرنشینان این اتوبوس مصدوم شدند، گفت: عوامل امدادی در محل حضور داشته و تعداد قطعی مصدومان اعلام خواهد شد.

سکته راننده دلیل واژگونی اتوبوس دانشجویان علوم و تحقیقات

به نوشته خبرگزاری فارس، ابراهیم کلانتری، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد درباره دلیل این حادثه گفت: به گفته شاهدان عینی، راننده این اتوبوس دچار سکته شده و کنترل اتوبوس را از دست داده و همین موضوع سبب واژگونی اتوبوس شده است.

مصدومان پس از انجام اقدامات اولیه درمانی توسط تکنسین‌های اورژانس به بیمارستان‌های نیایش، عرفان، حضرت رسول، امام خمینی(ره) و شریعتی انتقال یافتند.  رئیس مرکز اورژانس تهران اظهارکرد: حال برخی از مصدومان این حادثه وخیم بوده و ممکن است تعداد فوتی‌ها افزایش یابد.


بررسی علت حادثه مرگبار اتوبوس دانشجویان دانشگاه آزاد

جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ نیز به ایسنا اعلام کرد که علت تصادف مرگبار اتوبوس در واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی در دست بررسی است.

سرهنگ حسن عابدی دراین باره گفت: اتوبوس حامل دانشجویان در واحد علوم تحقیقات در حال حرکت بود که ناگهان از مسیر خارج و با برخورد به دیواره بتنی واژگون شده است.

عابدی با بیان اینکه هفت نفر در دم جان خود را از دست دادند، اظهارکرد: عوامل راهور بعد از اعلام این حادثه در محل حاضر شده و هم اکنون تیمی ویژه از کارشناسان پلیس راهنمایی و رانندگی در حال بررسی علت این حادثه هستند و در حال حاضر نمی توان علت قطعی این حادثه را اعلام کرد. 

وی درباره اینکه آیا پلیس راهور در محوطه دانشگاه حضور داشته یا خیر؟ گفت: پلیس در داخل محوطه دانشگاهی حضور نداشته و عوامل دانشگاه در آنجا مستقر هستند.

دانشگاه علوم تحقیقات تا اطلاع ثانوی تعطیل شد 

مدیرکل روابط عمومی دانشگاه آزاد گفت: برای تسریع در روند بررسی ماجرای حادثه واژگونی اتوبوس در واحد علوم تحقیقات، این واحد دانشگاهی تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

عوامل سازمان آتش نشانی پس از تکه تکه کردن اتوبوس در حال انتقال اتوبوس با جرثقیل هستند.  

سردار مهماندار رییس پلیس راهور تهران بزرگ نیز در محل حادثه حضور دارد.  صابریان رییس اورژانس تهران بزرگ در گفت‌وگو با ایسنا فوت یک نفر دیگر از مصدومان حادثه را که به بیمارستان شریعتی تهران منتقل شده بود تأیید کرد.  

واکنش به ادعای سکته راننده اتوبوس

رئیس اورژانس تهران اعلام کرد: موضوع سکته کردن یا نکردن راننده اتوبوس باید از سوی سازمان پزشکی قانونی اعلام شود. اخباری در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی به نقل از معاون دانشگاه آزاد مبنی بر سکته راننده منعکس شد که رئیس روابط عمومی اورژانس تهران درباره آن اعلام کرد: راننده اتوبوس مذکور فوت کرده اما اینکه سکته کرده است مورد تایید نیست. وضوع سکته یا عدم سکته راننده باید  باید بررسی شود و نظر نهایی در مورد وضعیت راننده اتوبوس باید از سازمان پزشکی قانونی اعلام شود. همچنین هنوز علت حادثه مشخص نیست و باید توسط عوامل ذی صلاح بررسی و اعلام شود.


ترافیک نیمه سنگین در اطراف دانشگاه آزاد علوم تحقیقات

معاون اجتماعی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از ترافیک نیمه سنگین در اطراف واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد.

سرهنگ مسعود جبارزاده گفت: در پی تصادف رخ داده در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات ترافیک نیمه سنگین در برخی از معابر منتهی به دانشگاه به ویژه در میدان دانشگاه ایجاد شده است.

وی از شهروندان خواست که از حضور و تردد غیر ضرور در معابر اطراف دانشگاه خودداری کنند.

ابراز نگرانی شورای شهر از وضعیت ایمنی سرویس‌های دانشجویان

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران از وضعیت ایمنی سرویس مدارس و دانشجویان ابراز نگرانی کرد.

زهرا نژاد بهرام در مورد حادثه دانشگاه علوم تحقیقات و مرگ ۸ نفر از دانشجویان و مصدومیت ۲۷ تن گفت: در گذشت جوانان دانشجو و جراحت آنان اتفاق ناگواری است که نمایندگان مردم را با نگرانی همراه کرده است.  شورای شهر با ابراز نگرانی از ناایمنی خودروهای انتقال دانشجویان و دانش آموزان خواهان رسیدگی جدی مسئولین ذی صلاح است.

همچنین جلال ملکی سخنگوی اتش نشانی در ادامه افزود: در این حادثه یک دستگاه اتوبوسی که برای جابه‌جایی دانشجویان در دانشگاه علوم تحقیقات فعال بوده، وارد فضای سبز و واژگون می‌شود. بخشی از این اتوبوس کاملا در زمین فرو رفته بود که با کمک آتش نشانها از زمین خارج شد. در حال حاضر فردی داخل اتوبوس نیست، اما آتش نشان‌ها قطعات اتوبوس را برش می‌دهند تا بتوانند بخشی از اتوبوس را که داخل زمین فرو رفته را خارج کنند. احتمال این که افرادی از اتوبوس به بیرون پرت شده باشند، وجود دارد که در حال حاضر در حال جستجوی این افراد هستند و کماکان عملیات جستجو و جابه جایی اتوبوس ادامه دارد. علت این حادثه بعد از اتمام عملیات آتش نشانی اعلام می‌شود، این در حالیست که پلیس راهور نیز بررسی‌های لازم را انجام می‌دهد.

فرسودگی ناوگان حمل و نقل دانشگاه، بلای جان دانشجویان

در پی وقوع حادثه واژگونی اتوبوس در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات، تعدادی ازدانشجویان این واحد دانشگاهی در گفت‌وگو با ایسنا به برخی مشکلات سیستم حمل و نقل عمومی این دانشگاه و فرسودگی آن اشاره کردند.

 یکی از دانشجویان حاضر در محل حادثه گفت: دانشگاه علوم تحقیقات در سراشیبی قرار دارد و دانشکده‌ها به صورت پلکانی در مسیر هستند؛ از آنجایی که مسیر طولانی است، دانشجویان ناگزیرند از اتوبوس‌های دانشگاه استفاده کنند. پیش از این قرار بود که دانشجویان با حمل و نقل کابلی جابه‌جا شوند، اما با تغییر مدیریت دانشگاه، پروژه‌ تلکابین دانشگاه متوقف شد.


اتوبوس واژگون شده در دانشگاه آزاد تحت نظارت "شهرداری" نبود

روابط عمومی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران اعلام کرد که اتوبوس واژگون شده در دانشگاه علوم تحقیقات تحت نظارت شهرداری نبوده است.

 شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در پی حادثه واژگونی سرویس دانشجویان دانشگاه علوم تحقیقات اعلام کرد: ضمن ابراز تأسف از دریافت این خبر ناگوار، اعلام می داریم که اتوبوس حادثه دیده تحت نظارت شرکت واحد اتوبوسرانی تهران نبوده است.

برخورد شدید با پایه بتنی از دلایل شدت حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد

رییس پلیس راهور تهران بزرگ با تشریح آخرین وضعیت حادثه تصادف و واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد اعلام کرد که علت حادثه در دست بررسی است و بزودی اعلام می‌شود.

وی با اشاره به شدت حادثه و تخریب اتوبوس تصریح کرد: به دلیل اینکه بخش‌هایی از معابر دانشگاه در ارتفاعات با شیب تند قرار دارد، این اتوبوس از قسمت‌های شمالی به سمت جنوب در حرکت بوده که در انتهای مسیر در بخشی از راه از مسیر خارج می‌شود و وارد فضای سبز محوطه دانشگاه می‌شود، حدود ۹۰ متر در فضای سبز قل می‌خورد و به دلیل اینکه در شیب تند قرار گرفته بود و پس از آن با پایه بتنی که تأسیسات آب از آن عبور می‌کرده برخورد کرده، بخش عمده‌ای از اتوبوس از بین می‌رود و تنها انتهای اتوبوس باقی می‌ماند.

مهماندار ادامه داد: به نظر می‌رسد یکی از دلایل شدت حادثه و افزایش تعداد کشته شدگان برخورد شدید با پایه بتنی بوده است البته همکاران مشغول بررسی علت حادثه هستند و در حوزه انتظامی هم همکاری‌های قضایی در حال انجام است.

اسامی جانباختگان و مصدومان حادثه دلخراش واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد

اورژانس کشور اسامی مصدومان و جانباختگان حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه علوم تحقیقات را اعلام کرد.

بیمارستان امام خمینی (ره): علیرضا ولی محمدی، مینا نعمتی، محمد ابراهیمی‌فر، میرمهنا یوزباشی، ملیکا سادات افتخارعزیزی، شکوه نعمتی، فاطمه عبداللهی، ثنا عابدی، فاطمه رحیمی، کیارش اسدی کمال، سامان قضاوتی، مهدی مغنیان، هدیه جلیلی، کورش ثابت، کامیاب اهری، خدیجه وکیلی.

بیمارستان شریعتی: مرد مجهول الهویه، محمد امین عابدینی، سید آرین حقیقت

بیمارستان حضرت رسول (ص): علی هروانی، بهاره کوچه باغیان، علی عرب نژاد، ملیکا فراهانی، محمدمهدی قدیمی

بیمارستان عرفان: مرد مجهول الهویه،

اسامی هفت تن از فوتی‌ها: سجاد پوراحسان، علی حسین زاده، احسان صفایی و چهار نفر مجهول الهویه هستند.


چرا مسیر اتوبوس دانشگاه آزاد گاردریل و سرعت گیر نداشته است

ریس کمیته ایمنی شورای شهر تهران از ورود شورای شهر به حادثه واژگونی سرویس دانشجویان دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات خبر داد.

شهربانو امانی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به بازدیدش از محل واژگونی اتوبوس حامل دانشجویان در دانشگاه علوم و تحقیقات گفت: متاسفانه هنوز فرهنگ ایمنی در کشورمان نهادینه نشده است و بر همین اساس مدام شاهد آن هستیم که اتفافات ناگواری همچون این حادثه رخ می‌دهد و دستگاه‌ها با هزینه‌های چند برابری زخم بر زمین مانده را تیمار می‌کند.

وی با بیان اینکه مرگ فرزندان به خصوص دانشجویان، نخبگان و... و همچنین آسیبی که در این حادثه‌ها به خانواده‌ها می‌رسد، جبران ناپذیر است، تصریح کرد: متأسفانه در این حادثه دو دختر دانشجو و 5 پسر دانشجو به همراه راننده اتوبوس جان خود را از دست دادند و این در حالی بود که این افراد هفته آینده امتحان داشتند و حقش نبود که چنین اتفاقی برایشان رخ دهد.

امانی با اشاره به شیب تند مسیر دانشگاه گفت: پلیس باید بررسی کند اما برای من جای سوال است که چرا مسیر ایمن نبود؟ چرا گاردریل نداشتند؟ چرا سرعت گیر نبود؟

مسئولیت راهنمایی و رانندگی در محوطه دانشگاه علوم تحقیقات بر عهده دانشگاه است

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با بیان اینکه اتوبوس حادثه دیده در واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد متعلق به شرکت پیمانکاری طرف قرارداد با همین دانشگاه بوده است تاکید کرد: برابر قانون، پلیس اجازه حضور در فضاهای دانشگاهی اعم از دانشگاه آزاد و دانشگاه‌های دولتی را ندارد و مسئولیت راهنمایی و رانندگی در این منطقه نیز بر عهده خود دانشگاه بوده است.

سردار محمدرضا مهماندار در حاشیه حضور در محل تصادف مرگبار اتوبوس حامل دانشجویان دانشگاه آزاد درباره این حادثه گفت: علت این حادثه تاکنون مشخص نشده و کارشناسان پلیس راهنمایی و رانندگی در در حال انجام اقدامات کارشناسی برای یافتن علت این حادثه هستند.

رسیدگی فوری به حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه علوم تحقیقات

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با ابراز تاسف از حادثه دلخراش واژگونی اتوبوس در دانشگاه علوم و تحقیقات گفت: خواستار رسیدگی فوری نسبت به این حادثه هستم.

محمدجواد حق شناس در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن تسلیت به خانواده جان باختگان این حادثه گفت: این واقعه قابل دفاع نبوده و آیا واقعا پاسخ قابل قبولی برای خانواده‌های جان باختگان وجود دارد؟ متاسفانه ٧ نفر از دانشجویان در این حادثه جان خود را از دست داده‌اند و حال باقی مصدومان نیز مساعد نیست و این خسران بزرگی برای ماست که نتوانسته‌ایم امنیت جان همشهریان مان را تأمین کنیم. : قطعا باید در اسرع وقت معین شود که علت وقوع حادثه چه بوده و این باید روشن شود که تایید سلامت جسمی و روانی رانندگان این اتوبوس ها با چه بخشی بوده است، چرا که همه ما مسئول تامین امنیت جانی ، روانی و محیطی شهروندانمان هستیم .

دستور دادستانی برای پیگیری حادثه واژگونی اتوبوس در دانشگاه علوم تحقیقات

در پی حادثه واژگونی اتوبوس در دانشگاه علوم تحقیقات، حجت الاسلام منتظری طی دستوری از دادستان تهران خواست که به موضوع رسیدگی کند.

 متن دستور دادستان کل کشور در این باره به شرح زیر است:

«جناب آقای دکتر جعفری دولت آبادی

دادستان محترم عمومی و انقلاب تهران

با سلام و تحیت؛

نظر به خبر سقوط اتوبوس حامل دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات و کشته و زخمی شدن شماری از آنان، مقتضی است بازپرس مربوطه در محل حاضر و ضمن بررسی صحنه، موضوع را رسیدگی کرده و نتیجه آن را گزارش نمایند.

پیکر جانباختگان حادثه علوم تحقیقات به پزشکی قانونی منتقل می‌شود

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران اعلام کرد که اجساد جانباختگان حادثه رانندگی اتوبوس دانشگاه علوم تحقیقات به پزشکی قانونی ارجاع خواهد شد.

دکتر مسعود قادی پاشا در گفت‌وگو با ایسنا، درباره انتقال اجساد حادثه تصادف اتوبوس دانشجویان دانشگاه علوم تحقیقات اظهارکرد: طبق قانون و مقرراتی که وجود دارد اجساد جان باختگان حوادث رانندگی به پزشکی قانونی ارجاع می‌شود تا تحقیقات برای تشخیص علت مرگ و همچنین شناسایی هویت در صورت لزوم انجام شود.

 قادی پاشا با بیان اینکه تاکنون پیکر قربانیان این حادثه به پزشکی قانونی ارجاع نشده است، گفت: اما در پیگیری‌ها، این اجساد به پزشکی قانونی استان تهران منتقل خواهد شد تا بررسی‌های لازم و صدور جواز دفن برای این افراد صادر شود.

حال ۷تن از مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه علوم تحقیقات وخیم است

مشاور وزیر بهداشت ضمن عیادت از مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد، آخرین وضعیت درمانی این مصدومان را تشریح کرد.

دکتر عباس زارع‌نژاد  با اشاره به حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه علوم تحقیقات گفت: متاسفانه این حادثه ۲۸ مصدوم و هشت فوتی بر جای گذاشت؛ به طوری که یک تن از فوتی‌ها در بیمارستان و هفت تن نیز در صحنه جان باختند.

وی با اشاره به انتقال مصدومان این حادثه به بیمارستان‌های امام، شریعتی، حضرت رسول، عرفان و نیایش گفت: هفت تن از این مصدومان بستری در بیمارستان‌ها بدحال هستند. دو تن از آنها در بیمارستان حضرت رسول تحت عمل جراحی قرار دارند و پنج تن دیگر نیز در آی سی یو بیمارستان‌های امام و شریعتی تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

مشاور وزیر بهداشت تاکید کرد: تمام اقدامات درمانی در بیمارستان‌های مذکور در حال انجام است و تیم‌های مجرب مغز و اعصاب و ارتوپدی و تخصص‌های مختلف در اورژانس این بیمارستان‌ها حضور دارند و مشغول ارایه خدمت هستند.

وی گفت: همچنین چهار تن از مصدومان از شرایط مساعد و پایداری برخوردارند و احتمالا همین امروز از بیمارستان مرخص می‌شوند.

گفتنی است به دنبال حادثه واژگونی اتوبوس واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد و انتقال مصدومان به بیمارستان‌ها، دکتر ایرج حریرچی – سخنگوی وزارت بهداشت و دکتر عباس زارع نژاد – مشاور وزیر بهداشت با حضور در بیمارستان امام از مصدومان عیادت کرده و در جریان روند درمانی آنها قرار گرفتند.

آغاز تحقیقات کیفری مقدماتی در تصادف دانشگاه آزاد

رییس پلیس پیشگیری پایتخت از آغاز تحقیقات کیفری در پرونده حادثه تصادف اتوبوس حامل دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد.

 سرهنگ کیوان ظهیری در این باره گفت: مأموران گشت انتظامی کلانتری ۱۳۸ جنت آباد پس از اطلاع از حادثه سریعا وارد عمل شدند و با کمک سایر نیروهای سرکلانتری دوم در کنار نیروهای امدادی و مسئولان دانشگاه به کمک مصدومان و برقراری نظم محل شتافتند.

وی اضافه کرد: ضابطان قضایی کلانتری حسب دستور و تحت نظارت مقام محترم قضایی در چهار مرکز درمانی محل بستری حاضر شده اند و در حال انجام تحقیقات کیفری مقدماتی هستند.

پایان عملیات برش و جابه‌جایی قطعات اتوبوس

 دقایقی پیش پس از گذشت حدود ۴ ساعت عملیات، قطعات باقی مانده از اتوبوس توسط عوامل آتش نشانی برش داده شده و به روی جرثقیل منتقل شد.

همزمان با این اقدام گروهی از پیمانکاران فضای سبز واحد علوم تحقیقات نیز با کیسه‌هایی اقدام به جمع‌آوری اشیاء و لوازم متعلق به دانشجویان از اطراف محل حادثه کردند تا احتمالاً این لوازم را به خانواده‌های دانشجویان حادثه دیده یا فوت شده تحویل دهد.

عوامل آتش نشانی تا دقایق پایانی حادثه در محل حضور داشتند پیش از آنها و با مشخص شدن وضعیت مصدومان، عوامل اورژانس محل را ترک کرده بودند.

عوامل حراست دانشگاه آزاد اسلامی نیز حضور پررنگی در محل داشتند و گرچه اجازه فعالیت به خبرنگاران را نمی دادند اما با همکاری پلیس تهران بزرگ این اقدام برای خبرنگاران و عکاسان فراهم شد و آنان بدون مشکل خاصی موفق به تهیه گزارش‌های خود شدند.

در حال حاضر محل حادثه پاکسازی شده و تنها قطعاتی از صندلی و اجزای ریز اتوبوس در محل باقی مانده که طی ساعات آینده منتقل خواهد شد.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات نیز پس از این حادثه تا پایان هفته جاری تعطیل است و دانشجویان این دانشگاه از روز شنبه می توانند به این واحد دانشگاهی مراجعه کنند.

علاوه بر رئیس واحد علوم و تحقیقات و حضور پررنگ نیروهای حراست در محل حادثه، مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ و رئیس پلیس پیشگیری پایتخت در محل حضور داشتند.

شمار قربانیان حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد به ۹ تن رسید

رئیس اورژانس تهران از افزایش تعداد کشته شدگان حادثه واژگونی اتوبوس دانشجویان دانشگاه علوم تحقیقات به ۹ نفر خبر داد.

دکتر صابریان در گفت‌وگو با ایسنا، در این باره گفت: یکی دیگر از مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه علوم و تحقیقات تهران که در بیمارستان رسول اکرم بستری بود جان خود را از دست داد. وی نام این فرد را سارا رادمنش اعلام کرد.

اگر اجازه تکمیل تله‌کابین واحد علوم تحقیقات را می‌دادند، سانحه امروز رخ نمی‌داد

مدیر سابق کنترل پروژه سامانه حمل ونقل کابلی (تله کابین) علوم و تحقیقات اعلام کرد: اگر اجازه تکمیل تله‌کابین را می‌دادند، این سانحه رخ نمی داد.

محمد علی کرونی با بیان اینکه حادثه واژگونی اتوبوس حامل دانشجویان در واحد علوم وتحقیقات دانشگاه آزاد، تکان دهنده بود. گفت: مرگ جانگداز هشت نفر و مجروح شدن حدود ۳۰ نفر ، موجب داغدار شدن خانواده های این عزیزان و جامعه بزرگ دانشگاهی کشور شد.

وی با بیان اینکه از سال ۱۳۹۲، طرح جایگزینی سیستم جابجایی دانشجویان وکارمندان واحد علوم وتحقیقات از اتوبوس به حمل ونقل کابلی توسط محسن هاشمی  معاون عمرانی وقت دانشگاه آزاد مطرح شد، گفت: بر اساس این طرح ، مسافت حدود هفت کیلومتری کوهستانی و خطرناک واحد علوم وتحقیقات با احداث یک سامانه حمل ونقل کابلی به کمتر از یک چهارم مسیر ، یعنی ۱۸۰۰ متر و چهار ایستگاه در مکان‌های دانشجویی، کاهش پیدا می‌کرد و یک سیستم حمل ونقل سریع، ایمن، سازگار با محیط زیست و مدرن برجابجایی دانشجویان، اساتید و کارمندان دانشگاه آزاد ایجاد می شد.

کرونی با بیان اینکه در این طرح با محاسبه هزینه جابجایی دانشجویان با اتوبوس، اتلاف وقت، سوخت و درآمد زایی تله‌کابین در روزهای تعطیل برای کوهنوردی وگردشگری شهروندان تهرانی، بازگشت سرمایه این سیستم برای دانشگاه آزاد با احداث تله کابین در کمتر از سه سال پیش بینی شده بود، ادامه داد: با تصویب این طرح در دانشگاه آزاد، مناقصه‌ای بین المللی در سال ۱۳۹۳ برگزار شد و مشارکت "دوپل مایر" معتبرترین سازنده تله‌کابین در جهان و شرکت تام‌ ایران‌خودرو به عنوان تامین کننده تجهیزات این سامانه انتخاب  و عملیات اجرایی تله‌کابین در سال ۱۳۹۴ آغاز شد تا تله کابینی با ظرفیت ۷۲ کابین هشت نفره مدرن که امکان جابجایی چهار هزار نفر را در هرساعت به صورت رفت وبرگشت ظرف 10 دقیقه فراهم می آورد.

وی افزود: در تابستان سال ۱۳۹۵ در حالیکه کلیه تجهیزات سامانه حمل ونقل کابلی واحد علوم وتحقیقات وارد کشور شده و از نظر تجهیزاتی تکمیل شده ومورد تست قرار گرفت، وپیشرفت پروژه به حدود ۸۰ درصد رسیده بود و می توانست ظرف سه ماه راه اندازی شود و با تغییر مدیریتی دانشگاه آزاد این پروژه متوقف شد و همچنان پس از گذشت 30 ماه متوقف است و تجهیزات مدرن آن، در انبار واحد علوم وتحقیقات رها شده است اما اگر سامانه حمل ونقل کابلی واحد علوم وتحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی با پیگیری مدیران آن مورد بهره برداری قرار گیرد، تفاوتی در سرنوشت تلخ دهها قربانی سانحه امروز رخ نمی دهد، اما دیگر خطر تصادف هایی این چنین جان ۴۰ هزار دانشجو و هزاران کارمند ومراجعه کننده به این دانشگاه را تهدید نمی کند امیدواریم این پروژه بزودی مورد بهره برداری قرار گیرد تا سیستم جابجایی دانشجویان با اتوبوس‌های فرسوده از علوم وتحقیقات جمع آوری شود.

ورود مجلس به حادثه واژگونی اتوبوس دانشجویان دانشگاه علوم تحقیقات

رییس کمیته آموزش عالی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در خصوص حادثه واژگونی اتوبوس دانشجویان دانشگاه علوم تحقیقات بیان کرد: اکنون ما به اتفاق جمعی از اعضای کمیسیون آموزش در حال بررسی وضعیت و جویا شدن و عیادت مصدومین حادثه هستیم.

حبیب الله دهمرده در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص جزئیات بازدید کمیته آموزش عالی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از محل حادثه اتوبوس دانشگاه علوم تحقیقات و مصدومین این حادثه گفت: اکنون ما به اتفاق جمعی از اعضای کمیسون آموزش در حال بررسی وضعیت و جویا شدن و عیادت مصدومین حادثه هستیم.

وی افزود: ما در حال پرس و جو از نزدیکان، همکلاسی‌ها و  همراهان این عزیزان در خصوص جزئیات حادثه هستیم. همچنین مسئولان دانشگاه گزارشاتی را به ما ارائه کرده‌اند، ما در این بازدید صرفا قصد عیادت نداریم؛ بلکه هدف ما بررسی و کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص است، همچنین بازدید از محل حادثه را در دستور کار داریم. اطلاعات دقیق‌تر را در خصوص تعداد کشته شدگان و جزئیات دیگر اعلام خواهیم کرد.

واحد علوم و تحقیقات چهارشنبه و پنجشنبه هم تعطیل شد


در پی حادثه دلخراش واژگونی اتوبوس در واحد علوم و تحقیقات، این واحد دانشگاهی چهارشنبه و پنجشنبه تعطیل اعلام شد.

در اطلاعیه وب سایت اطلاع رسانی واحد علوم و تحقیقات آمده است:

«متأسفانه به دلیل واژگونی یک دستگاه اتوبوس دانشجویی در سایت واحد علوم و تحقیقات، تعدادی از دانشجویان این دانشگاه کشته و مصدوم شدند.

ضمن تسلیت به بازماندگان این حادثه، به اطلاع می‌رساند واحد علوم و تحقیقات روزهای چهارشنبه و پنجشنبه مورخ ۵ و ۶ دی ماه ۱۳۹۷ به دلیل اعلام عزای عمومی تعطیل می‌باشد.»

عیادت مقامات دانشگاه آزاد از مصدومان حادثه واحد علوم و تحقیقات

به دنبال حادثه تلخ واژگونی اتوبوس حامل دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات، دکتر علی اکبر ولایتی رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنا و دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با حضور در بیمارستان های حضرت رسول اکرم (ص)، عرفان و امام خمینی(ره) از مصدومان این حادثه عیادت و برای آنان آرزوی سلامت و شفای عاجل کردند.

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، ضمن اعلام این خبر اعلام کرد با تمام توان پیگیر درمان کامل دانشجویان مصدوم این حادثه تلخ خواهد بود.

پیام تسلیت وزارت علوم در خصوص حادثه دلخراش دانشگاه آزاد

منصورغلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با صدور پیامی، درگذشت دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در سانحه تصادف اتوبوس را تسلیت گفت.

متن پیام تسلیت دکتر غلامی بدین شرح است:

انا لله و انا الیه راجعون

خبر تأسف بار و اندوهناک از دست دادن تعدادی از جوانان دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی در سانحه تصادف اتوبوس، موجب تأسف شدید و تالم اینجانب گردید.

بر خود وظیفه می‌دانم این مصیبت را به خانواده‌های داغدار این عزیزان و جامعه دانشگاهی کشورتسلیت عرض نموده و برای مجروحان این حادثه دلخراش طلب شفای عاجل نمایم.

فوت یکی دیگر از مصدومان حادثه اتوبوس دانشگاه آزاد/ شمار قربانیان 10 تن شد

رئیس اورژانس تهران از فوت یکی دیگر از مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات خبر داد .

دکتر صابریان در گفت وگو با ایسنا بااشاره به حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه علوم تحقیقات با 35 سرنشین در روز گذشته، گفت: در این حادثه هفت تن از سرنشینان در محل حادثه جان باختند و 28 تن به بیمارستان‌ منتقل شدند که تا شب گذشته دو تن دیگر نیز به علت شدت وخامت حال‌شان در بیمارستان جان باختند.

وی ادامه داد: متاسفانه بامداد امروز نیز یکی دیگر از مصدومان این حادثه به نام "محمدرضا فضیلتی نیا" جان خود را از دست داد و تعداد قربانیان حادثه اتوبوس دانشگاه علوم و تحقیقات 10 تن شد.

خانواده ۹ متوفی حادثه دانشگاه آزاد به پزشکی قانونی مراجعه کنند+اسامی

سرپرست دادسرای امور جنایی تهران تاکید کرد که خانواده ۹ متوفی حادثه دانشگاه آزاد به پزشکی قانونی مراجعه کنند.

خانواده ۹ متوفی حادثه دانشگاه آزاد به پزشکی قانونی مراجعه کنند+اسامی
قاضی شهریاری سرپرست دادسرای امور جنایی تهران در گفت و گو با خبرنگار قضایی خبرگزاری فارس، گفت: بر اساس شواهد و اعلام مراجع ۹ نفر در حادثه روز گذشته دانشگاه آزاد اسلامی فوت شده اند.

وی گفت: برحسب اعلام افراد حاضر در دانشگاه و همچنین برخی مدارک و شواهد اسامی ۸ نفر از متوفیان حادثه روز گذشته دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات عبارتند از:

رحمان عقلمند
نگار باب الحوائجی
سجاد پور احسان
علی حسین زاده
احسان صفائی
محمد جواد هوشنگی راد
محمد علی ابوالحسنی
و سارا ابوالحسنی

سرپرست دادسرای امور جنایی تهران خاطرنشان کرد: البته یک خانم دیگر هم در بین فوت شدگان وجود دارد که فعلاً مجهول‌الهویه محسوب می‌شود. از خانواده این ۹ متوفی تقاضا می شود برای تعیین هویت دقیق تر فوت شدگان به پزشکی قانونی واقع در کهریزک مراجعه کنند. با مراجعه به این افراد اقدامات لازم جهت شناسایی دقیق تر انجام می‌گیرد.
عيادت قائم مقام وزیر بهداشت از مصدومین حادثه واژگونی اتوبوس حامل دانشجویان دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات و پیگیری و بررسی روند درمان مصدومین این حادثه در بيمارستان امام خميني (ره)
عيادت قائم مقام وزیر بهداشت از مصدومین حادثه واژگونی اتوبوس حامل دانشجویان دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات و پیگیری و بررسی روند درمان مصدومین این حادثه در بيمارستان امام خميني (ره)
تصویری از فرم دفاعیه یکی از دانشجویانی که در سانحه رانندگی دانشگاه آزاد حضور داشت
تصویری از فرم دفاعیه یکی از دانشجویانی که در سانحه رانندگی دانشگاه آزاد حضور داشت
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۴۷
ناشناس
|
United States
|
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۴
0
12
...یه روز آتش سوزی در دبستان یه روز هم تصادف اتوبوس...........خدایا خودت به مردم بی پناه کمک کن
بی نام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۴
0
13
بیچاره خانواده های دانشجوها. خدا بهشون صبر بده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۴
0
12
باسلام
آقایان برای اینکه پول بیشتری به جیب بزنند سرویس های واحد گشت را برداشته و برای سود بیشتر اتوبوسهای داغون شخصی را برای حمل ونقل داخل دانشگاه آوردند ، برای ثبت نام بچه ام که رفتم با دیدن اتوبوسهای مستهلک به مسئول دانشکده معترض شدم ، عاقبت بی توجهی نتیجه اش شد همین که عزیزای دل خانواده ها برای تحصیل از خانه بیرون بروند و دیگر برنگردند . تمام مقصر این اتفاق مسئولان دانشگاه هستند وسلام .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۴
0
5
نفوس بد نمي زنم ولي با اين مديريت ...بذاريد ... تل كابين دانشگاه راه بيفتد...!
ناشناس
|
United States
|
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۴
1
6
رفته بالای کوه دانشگاه ساخته همین میشه دیگه
پاسخ ها
یکمهندس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۵
من سالهاساکن اون محله بودم و همیشه برام سوال بوده ساخت این دانشگاه در ان ارتفاع عجیب چه سودی داشته برا کشور جزانکه میلیونها لیتر سوخت گاز و گازوییل جهت حمل و نقل بیخودی مصرف شده و میشود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۴
0
7
چرا اینقدر به همه چی بی توجه هستید اخ دانشجویان ما هم نباید یک سرویس درست وحسابی داشته باشن با جون مردم بازی نکنید دانش اموز،دانشجو و.و
مینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۴
0
6
اتوبوس های این دانشگاه ازداغون گذشته بودن اینقدر وضعیت اتوبوس بد. بود که توان بالا رفتن از این پیچ و. خم های راه را نداشت من هر بار. سوار. میشدم از. ترس این اتفاق سکته میزدم تمام اتوبوس ها سابقه ۳۰سال استفاده را داشتن و بعضی فاقد صندلی و چهار. چوب درست بودن واقعا متاسفم که با پرداخت ده میلیون شهریه در. هر ترم با این اوضاع بد دانشگاه رو به رو میشویم!!
مینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۴
0
4
مناتوبوس های این دانشگاه ازداغون گذشته بودن اینقدر وضعیت اتوبوس بد. بود که توان بالا رفتن از این پیچ و. خم های راه را نداشت من هر بار. سوار. میشدم از. ترس این اتفاق سکته میزدم تمام اتوبوس ها سابقه ۳۰سال استفاده را داشتن و بعضی فاقد صندلی و چهار. چوب درست بودن واقعا متاسفم که با پرداخت ده میلیون شهریه در. هر ترم با این اوضاع بد دانشگاه رو به رو میشویم!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۴
0
8
یک روز سوختن بچه های معصوم در آتش
روز دیگر واژگونی اتوبوس و کشته شدن دانشجویان ...
اینها همه حاصل بی کفایتی، سوء مدیریت ، بی توجهی و بی خیالی مسئولان سیاست زده و منافع طلب است که به هزار حواشی مشغولند الا وظیفه اصلی خود ...
جان آدمها چه ارزشی دارد برای اینها ...
دوباره جلو چشمم تازه شد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۴
0
6
... دارید مردم رو توی جاده ها خیابونا کوچه ها میدونا دانشگاهها مدرسه ها کودکستانها به کشتن میدید. بسه دیگه. خودم یکی از کسانی بودم که یک وهله در تصادف اتوبوس جاده ای جون سالم به در بردم و چه صحنه هایی که دوباره امروز جلو چشمم زنده شد. نفرین بر بی لیاقتی نفرین بر بیسوادی و جهل... همشم میگید راننده ها مقصرن. بابا واللا ماشین خوب نساختید دانشگاه خوب درست نکردید جاده هاتون هنوز برای هر هزار کیلومتر بیست هزار ساعته. جاده اگه کوتاه شه دانشگاه اگه مکانش مناسب باشه ماشین خوب اگه داشته باشید قوطی شکسته و قراضه دست ملت ندید خودتون با هواپیمای درجه یک اینور اونور نکنید اینطور نمیشه. مردم همه علیل شدن فلج شدن بابا ننگ به این وضعیت
دوباره جلو چشمم زنده شد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۴
0
5
خیلی دلم سوخته خیلی. آخه خودم یک مرتبه کشیدم چنین بدبختی رو. خودم درد تصادف با یه اتوبوس داغون رو با چهار ستون بدنم حس کردم
ناشناس
|
Denmark
|
۱۶:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۴
0
5
کنتر ل قا نو نی ترا فیک و زیر سا خت
حمل و نقل ا ول بو دجه بعد مد یر یت
می خو ا هد

و قتی سر ما یه کشور را بسا ز بفر و ش ها
و ما فیا ی مسکن غا رت می کنند
و شهر دا ری و قا نو ن کا ری نمی کند
با کدا م بو د جه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۴
0
6
اخه تو این مملکت جاقحطه که بایدروی کوه دانشگاه بسازن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۴
0
5
اگر اتوبوس ایمن بود اینقدر خسارت ببار نمیآورد . معلوم است که اتوبوس مال عهد دقیانوس است !!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۴
2
4
وقتی زمین صاف وهموار تو ایران نیست مجبورند برن رو کوه دانشگاه بسازند مجبورند میدونی یعنی چه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۴
0
5
طراحی و سازنده وسرمایه گذار برخی از ساختمان ها و فضاهای دانشگاهی ازاد , اهدایی والدین به شرط ورود فرزندانشان به رشته مورد نظرشان بوده است . وناظر براجرا هم با نظر اغماض ونادیده گرفتن خطا ها پایان کار داده است ...
ننالی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۴
0
4
...صدا وسیما ... مرگ این جوانان که ایران را عزادار کرده به ساده گی ازش میگزره..
....یک روز اتش سوزیه یک روز تصادفه.ووو
حالا اگر ومگر ها وچرا ها شروع شده...خدا ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۴
0
10
هزینه ارزی و ریالی تربیت طلبه خارجی...
با کاستن از کیفیت امکانات اموزش در داخل .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۴
0
5
کاش تا ابد تعطیل می شد .
این مرکز از تظر. علمی و اخلاقی به کمک عده ای مدرک خواه ...راه اندازی شده . برای حل مشکل ارتقا هییت علمی دانشگاهای دولتی که نیاز به مدرک دکترای داشتند
حق است تمام امتیازات دریافت شده برای این دانشگاه و از این مرکز به جایگاه معنوی. و مادی , حقوق مردم که مصرف کننده خدمات فارغ التحصیلان ضعیف و نمایشی این واحد هستند , برگردد . چون درست مصداق حق الناس است .
دانشجوی دکتری علوم و تحقیقات
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۴
0
1
بنده روز شنبه هفته بعد باید از این اتوبوس ها برای مراجعه به محل آزمون جامعه استفاده کنیم تکلیفمون چیه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۴
0
7
اینهم تقصیر دشمناست ،،اقای ولایتی را با ۳۷ شغل مقصر ندانید !؟ تازه کاره بنده خدا!...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۴
0
4
یک عده پیگیری کردند تشکیلات دانشگاه هاوایی را که مدرک دکترا پولی می داد در ایران جمع کردند .همزمان دنبال بستن مرکز تحویل مدرک با مجوز های مجلس تحت فشار . بانام نمایشی مرکز تحقیقات حصارک بودند که موفق نشدند .چون مدرک دکترا گرفته ها پست حساس هم داشتند .
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۴
0
3
یک روز اتوبوس راهیان نور روز دیگر مسافران عراقی و امروز دانشگاه. به خدا کشور... بهتر از این اداره میشود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۴
0
7
مدیریت نالایق در سراسر کشور
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۴
0
6
ولایتی... کجاست؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۴
0
8
پولا می برن جای دیگه خرج می کنن، بچه های خودشون در بهترین دانشگاه های خارج درس می خونن، برای تردد تو شهر از خط ویژه استفاده می کنن، و..... از درد مردم چه خبر دارند؟ اینها که...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۴
0
5
سلام . باید از این به بعد دانشجویان با ماشین شخصی توی این دانشگاه تردد کنند.
دیگه اعتمادی به اتوبوس ها نیست.
حداقل یک دانشجو که ماشین دارد ، چهار تا از دوستانش را سوار میکند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۵
0
5
خدا رحمتشون کنه
...باید به دادگاه احضار بشه تا علت جلوگیری از پروژه با پیشرفت 80 درصدی معلوم بشه
شاید عداوت با میراث هاشمی عامل توقف اون بوده!
ناشناس
|
United Kingdom
|
۰۸:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۵
0
5
ارسال سه عدد امبولانس و ٢ عدد ماشين اتش نشاني و ٨٠ عدد موتور سيكلت صد شورش به محل حادثه..!!
آیسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۵
0
4
خدا نگذره از کسانی که میتونن و باید کاری کنند و نمی کنند...
خدا صبر بده به دل های داغدیده خانواده هاشون ...
تمام سرمایه های این مملکت رو هر روز به نوعی از بین میبرن
ناشناس
|
United States
|
۰۸:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۵
0
6
از ابوالمشاغل خبری نیست؟
ناشناس
|
-
|
۰۹:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۵
0
6
واقعا ناراجت کننده اس خدا به خونواده شون صبر بده متاسفانه تنها چیزی که تو ایران ارزش نداره جون مردمه تا کی باید خبر بد بشنویم
هانیه دانشجوی دکتری علوم و تحقیقات
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۵
0
4
خیلی وسایل نقلیشون امنه استفاده از ماشین شخصی رو ممنوع کردن مگر با پارتی بعضیا بیارن . تاکسی هایی هم که گذاشتن مثلا این مسیر رو ۷ ۸ تومن میگیرن ماها که هر روز باید بریم نوک کوه تو اون ازمایشگاه خراب شده تکلیفمون چیه داریم ترمی ۱۵ تومنم میدیم پول تاکسی هم باید بدیم ! یا اتوبوساتونو نو کنید یا پول تاکسی رو کم کنید ما چشممون از امنیت تلکابین هم اب نمیخوره ما همش جون به لرزه ایم وقتی سوار اتوبوسا میشیم
من خودم یه بار سوار اتوبوس که بودم راننده حواسش نبود گوشه اتوبوس محکم خورد به درخت ایندش لق شد هم اتوبوسا خراب هم راننده ها نالایق همیشه همینه تا یه اتفاقی نیوفته کسی پیگیر نیست حالا تکلیف ما چیه معلوم نیست فقط پولارو بگیرن اجر بچینن رو هم نوک کوه. حرفم که نمیشه زد
غیث
|
United States
|
۱۰:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۵
3
2
تمام شما منتقدین وابسته به امریکا-اسراییل -انگلیس-و........هستید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۵
0
6
من اونجا شاغل هستم سكته راننده حرف بي مورديه ...روز قبل همين اتوبوس ترمز بريده بود و زده بود به بلوار وسط جاده اي كاش عكس مي گرفتم .اتوبوسهاي داغون بين شهري رباط كريم و اسلامشهر و ...كه وحشتناك دود مي كنن، با راننده هاي ....، گزاشتن كه دانشجوها رو جابجا كنند تا هزينه كمتري مصرف بشه و براي خوش خدمتي ........
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۵
0
3
سلام بنظر من ی کبریت و آتیش راه درمان اتوبوس‌ها هست که این اتفاقات ناگوار نیفته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۵
0
3
...برای رشد بچه‌ها هزینه نمی‌کنه جون بچه‌هامون هم براش ارزشی نداره
فقط افزایش جمعیتو تبلیغ می‌کنن تا این مرگ و میرها جبران شه.
خدا به همه ما صبر بده.
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۵
0
4
خدا رحمتشون کنه و مجروحین رو شفا عنایت بفرماید و به این مسئولین یک عقل سلیم عطا کنه مردم با این ارابه های مرگ چیکار کنند که باید سوار این اتوبوس های قرن بوغ بشن و برای یک پراید کاغذی هم جانشان را بدن هم مالشان را و خودرو سازها کیفشو
دانشجو علوم تحققات
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۵
1
2
اتوبوس های دانشگاه از یک طرف همه ناقص هستن و بسیار کهنه ومتاسفانه راننده های سالخورده و سیگاری که همیشه فضای اتوبوس مملو از بوی سیگار هست از وقتی سوار اتوبوس میشم تا وقتی به کتابخانه برسم باید جلو صورتم رو بیگرم انقدر که هوای اتوبوس آلوده اس اتوبوس هم که به سمت بالا حرکت میکنه انگار لی لی بازی میکنه انقدر که تکون میخوره. ترمی ده تومن هم داریم میدیم از کمترین امکانات هم برخوردایم اساتید ارزشمند رو از دانشگاه خارج میکنن بی کفایتی تا کی بی مدیریتی تا کی فقط اسمش علوم و تحقیقات هست والا هیچی نیس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۵
0
3
همان زمان که دفتر دانشگاه هاوایی را بستند .
دفتر گسترش تولید دکترا , این دانشگاه کاش بسته شده بود .
شاکی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۵
0
3
شرم...باد . هر روز خبر بد . این شده زندگی یک ایرانی . خوشی رو از زندگی مردم گرفتن . همه ملت از این وضع ناراحتن . آخه ما مگه چقدر زنده ایم ؟ نباید از زندگیمون لذت ببریم . چرا ... . همه مردم و داغدار کردین . یه چیز درست و حسابی... پیدا نمیشه . از بس بی مسولیتن . از مسولیت فقط پولشو میگیرن .
شایان
|
Germany
|
۱۶:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۵
0
5
من خودم دانشجوی فنی اونجا هستم یادمه دو سال پیش حدودا برف سنگینی اومده بود ما هم امتحان داشتیم
سوار اتوبوس که شدیم با هزار زحمت اتوبوسا خودشونو رو برف میکشیدن بالا هی سر میخوردیم اخر دم کتابخونه پیادمون کردن گفتن دیگه بالا نمیشه رفت یعنی ته فاجعه رو ببین که یه زنجیر چرخم موجود نبود خدا میدونه تا اون بالا توی برف شدید 1 ساعت شایدم بیشتر پیاده راه رفتیم تا رسیدیم به دانشکده
واقعا مسخرس. الان دو سه سال گذشته نه تنها این مسائل حل نشده بلکه اتوبوسها قراضه تر و اوضاع بدتر هم شده
عوض ساخت تلکابین به فکر وسایل نقلیه مناسب باشین شاید کسی از ارتفاع بترسه یا شاید نخواد جونشو بزاره کف دستشو بره رو بلندی. ساخت تلکابین نمیتونه توجیهی باشه برای عدم وجود وسایل نقلیه مناسب
هر دو باید باشه اما امن . اونم برای یه همچین دانشگاهی. که ادعا داره ما جز مهم ها هستیم در سطح جهانی و فلان و بیسار
میخوام بدونم الان باید به چیمون بنازیم. به مقالات و کتابا و پیشرفتها یا به این مصیبتی که باعث ابروریزی همه ماست
همیشه پز میدادیم که تو همچین دانشگاهی هستیم خانواده ها از خداشون بود بچه هاشون اینجا قبول بشن الان چی؟ همه استرس افتادن. از این به بعد هر کی بخواد سوار اتوبوس بشه با ترس و لرزه حتی خانواده ها
این عدم کیفیت و ایمنی جلوی ثبت نام خیلی از دانشجوهارو هم گرففته
خیلی ها با دیدن این موارد نمیان اینجا
یکی از دوستان منم جز مصدومی هاست امیدوارم حالش خوب بشه وگرنه کل کلاس ما قصد انصراف از تحصیل رو داره به هر قیمتی که شده
اگر اعتراض ما به جایی نمیرسه و حرفهای ما مهم نیست ما اینجوری اعتراض می کنن قطعا خیری نمیبینید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۵
0
4
ولایتی ، طهرانجی استعفا استعفااستعفا استعفا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۶
0
2
اتوبوس ها اصلا ایمن نیستند مرتب واژگونی اتوبوس وآتش سوزی اتوبوس در کشور داریم یکی دنبال حل ریشه ای مشکلات باشه.اتوبوسهای بنز قدیمی ارتفاع کمتری داشتند وکمتر واژگون میشدند اما اتوبوس هایی که در سال های اخیر تولید میشند چون ارتفاع بلندی دارند راحت واژگون میشوند حداقل هفته ای یکی دو مورد تلفات تاشی از چپ شدن اتوبوس ها را می شنویم.
سارا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۹
0
0
از مسولین ... جز این اننظار نیس تا کی می خوایین دروغ بگین پارسال خلبان سکته کرده با اون همه جوون و نخبه امسال راننده اتوبوس . هر سال باید شاهد تراژدی کشته شدن جوانان باشیم الهی...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۱
0
1
اشکال اینجاست که یه عده ...مسولیت دارند
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین