کد خبر: ۵۶۵۶۳۶
تاریخ انتشار : ۰۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۸
دبیر شورای عالی امنیت ملی اجرای طرح «معامله قرن» را ضربه ای بزرگ بر پیکره فلسطین دانست و گفت: گروه‌های مقاومت و ملت‌های بیدار منطقه مانع از تحقق این نیت شوم می شوند.
آفتاب‌‌نیوز :
«علی شمخانی» در دیدار «زیاد النَخاله» دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین بر حمایت مستمر از آرمان مقاومت فلسطین به عنوان یکی از اصول بنیادین سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

وی اظهار داشت: از بدو شکل گیری جمهوری اسلامی ایران همواره در کنار مردم مقاوم و مظلوم فلسطین بوده ایم و این مسیر بر گرفته از اعتقادات دینی و باورهای انسانی تا پیروزی کامل جریان مقاومت ادامه خواهد داشت.

دبیر شورای عالی امنیت ملی به حمایت آشکار و پنهان برخی کشورهای عربی از طرح استعماری آمریکا تحت عنوان «معامله قرن» اشاره کرد و افزود: اجرای این طرح ضربه ای بزرگ بر پیکره فلسطین بوده و گروه های مقاومت و ملت های بیدار منطقه مانع از تحقق این نیت شوم می شوند. جنایات بسیار بزرگی که علیه مردم فلسطین در جریان است با تبلیغات گسترده رسانه های صهیونیستی تحت الشعاع وحشی گری گروه های تکفیری قرار گرفته که این ظلمی مضاعف بر آرمان فلسطین است.

وی در ادامه راهپیمایی های بازگشت را نقطه عطفی درتداوم حرکت های مردمی جریان مقاومت دانست و یادآور شد: مردم فلسطین حاضر به دست کشیدن از وطن و سرزمین خود نیستند و امروز طرفداران منطق دموکراسی در آزمون حمایت از این خواست عمومی در برابر اشغالگران قرار دارند.

وی به موفقیت های مستمر جریان های اصیل مردمی در مبارزه با گروه های تروریستی مورد حمایت آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان در کشورهای عراق، سوریه و یمن اشاره کرد و افزود: امروز جریان مقاومت بیش از هر زمان دیگری موفقیت خود در برابر نظام سلطه را به رخ می کشد و بدون شک این روند تحقق ارمان مردم فلسطین را تسریع خواهد کرد.

ایران از حمامیان واقعی آرمان فلسطین است

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز در این دیدار با بیان این که جمهوری اسلامی ایران از حامیان واقعی آرمان فلسطین است، گزارشی از برگزاری انتخابات جنبش جهاد اسلامی ارایه کرد.
زیاد النخاله تصریح کرد: مقاومت در مقایسه با گذشته از ظرفیت و توانمندی بالایی در برابر متجاوزین برخوردار شده است، حاصل این توانمندی ها در راهپیمایی های بازگشت و شکست تهاجم اخیر رژیم صهیونیستی جلوه گر شد که اعلام انتخابات زودهنگام در سرزمینهای اشغالی از ثمرات آن است.

این فعال فلسطینی همچنین ضمن یادآوری تلاش هایی که از سوی برخی از کشورهای عربی و غربی برای شکستن مقاومت صورت می گیرد، گفت: مردم فلسطین مصمم تر از گذشته تا پیروزی کامل به راه پرافتخار خود ادامه خواهند داد.

ایرنا 
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x