کد خبر: ۵۶۶۴۴۲
تاریخ انتشار : ۱۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۰
تعداد نظرات: ۵ نظر
بودجه ۹۸ سلامت پاسخگوی حداقل نیازهاست
سرپرست وزارت بهداشت ضمن تشکر از زحمات سید حسن هاشمی، گفت: مردم نگران نباشند و بدانند که طرح تحول نظام سلامت که طرح دولت روحانی است، با قدرت بیشتری ادامه می‌یابد و منابع مناسب‌تری برایش تخصیص خواهیم داد.
آفتاب‌‌نیوز :
سعید نمکی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه طرح تحول نظام سلامت، طرح وزیر خاصی نیست، بلکه طرح دولت روحانی است، گفت: بنابراین از تکالیف اصلی ما در دولت، حمایت بی‌دریغ از طرح تحول نظام سلامت است. در عین حال از زحمات فراوان آقای دکتر هاشمی در این طرح تشکر می‌کنیم و انشاءالله با قدرت بیشتری طرح تحول را ادامه خواهیم داد.

وی با بیان اینکه کاهش هزینه‌های کمرشکن درمان در افراد آسیب‌پذیر از نقاط قوت طرح تحول بوده و منابع بیشتری را هم برای آن تخصیص خواهیم داد، افزود: قطعا با رابطه‌ای که با دوستان‌مان در سازمان برنامه و بودجه و همکاران وزارت بهداشت داریم، امیدواریم بتوانیم در تخصیص منابع مناسب، تلاش کنیم.

اولین اظهارات سرپرست جدید وزارت بهداشت: مردم نگران نباشند، طرح تحول سلامت با قدرت بیشتری ادامه می‌یابد| منابع مناسب‌تری برایش تخصیص خواهیم داد

نمکی تاکید کرد: ضمن اینکه برای سال ۱۳۹۸ بودجه‌ای که دوستان با همه مضیقه‌های کشور برای وزارت بهداشت گذاشته‌اند، بودجه‌ای است که پاسخگوی حداقل نیازهای مجموعه خواهد بود.

سرپرست وزارت بهداشت همچنین گفت: ما مشکل عمده‌ای را نمی‌بینیم. اگر هم مشکلی باشد با همراهی دوستان حل می‌شود. مردم نگران نباشند و بدانند که طرح تحول نظام سلامت که طرح دولت آقای دکتر روحانی است با قدرت بیشتری ادامه می‌یابد و منابع مناسب‌تری برایش تخصیص خواهیم داد.

رئیس جمهور امروز با قدردانی از خدمات سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی دولت‌های یازدهم و دوازدهم؛ بویژه در اجرا و پیشبرد طرح تحول سلامت، استعفای وی را پذیرفت و "سعید نمکی" را به عنوان سرپرست جدید این وزارتخانه منصوب کرد.(جزئیات بیشتر)

لازم به ذکر است که سعید نمکی، ‌معاون علمی فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه، مدیر گروه ایمونولوژی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است. وی نزدیک به ۲۸ سال قبل معاون بهداشتی وزیر بهداشت بوده است.

نمکی همچنین سابقه ریاست دانشگاه کاشان حوالی سال‌های ٦٦ تا ٧٠ را هم در کارنامه‌اش دارد و بین سال‌های ۹۴ تا ۹۶ معاون امور اجتماعی سازمان مدیریت بود.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۵
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۳
0
0
اقای دکتر مردم و کارکنان مراکز درمانی و وزارت , این نگرانی را دارند . این نگرانی را دارند .این نگرانی را دارند .که طرح خد کفایی ادامه یابد .
طرح با نام طرح خودکفایی بیمارستان ها که توسط دوجراح ... با ترفند , در ده شصت و نفوذ در مجلس به, تصویب , رسید .
با شروع طرح , چند برابر تعرفه قبل از بیمار میگرفتند( طبق کتاب کای جراحی امریکا ) . واتاق عمل ها شبانه روز فعال برای جراحی های , غیر ضروری شدند .
در امد حاصل , در هر واحد , هشتاد در صد ,از ان چند جراح و بیست درصد , بین چند دهها, پزشک و پرستار و دیگر پرسنل تقسیم.میشد .
به یک کارشناس اتاق عمل و ازمایشگاه میانگین صد هزارتومان در ماه می رسید .
در ده شصت به جراح قریب صد میلیون. میانگین در ماه .
همه مشکلات علمی و عملی , قبل و بعداز عملهای جراحی انجام شده , بردوش کادر پیراپزشکی بود .
در تاریخ طبابت جهان نظیراین طرح زیاد خواهی , پیدا نشد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۳
0
0
نگرانی این است .
کلینک های تکنیسین های اکادمیک دندان. ارزان ,مثل خیلی از کشور ها برای نیازهای درمانی باز نشود .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۳
0
0
همین اول نشان دادی مثل دکتر روحانی
میتوانی حرفهای خوب خوب بزنی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۳
0
0
اقای وزیر , به نماینده زنان مجلس و همفکرانش که میخواهند ,ثابت کنند براساس مدارک پزشکی این نماینده , چادر موجب بیماری مهره های گردن و ستون فقراتش شده . اطرافیان شما تحت تاثیر , جو... سیاسی زده نگاه نکنند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
0
0
سرپرست محترم بکشوری که این همه منابع نفتی وگازی ومعادن داردوبصورت چهارفصل است هزینه پزشکی درآن کشور بایدمجانی باشد
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x