کد خبر: ۵۶۶۸۶۷
تاریخ انتشار : ۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۳
تخفیف ۵۰ درصدی یک نمایش برای دانشجویان، اجرای «مردی که از آستینش برف می‌بارید»، نمایش «شورش علیه سازندگی» در عصرانه مستند، اجرای «شاهدین ... اعدام» در خانه نمایش مهرگان و... از جمله خبرهای سینما و تئاتر است.
آفتاب‌‌نیوز :
نمایش "در رو روی پستچی باز نکن" ، این نمایش به نویسندگی و کارگردانی محمد کرمی و تهیه کنندگی علیرضا بختیاری که اجرای خود را از ٤دی ماه در تماشاخانه دیوار چهارم آغاز کرده است با ٥٠ درصد تخفیف به دانشجویان ارائه خواهد شد.

‎به گزارش روابط عمومی نمایش "در رو روی پستچی باز نکن" ، این نمایش به نویسندگی و کارگردانی محمد کرمی و تهیه کنندگی علیرضا بختیاری که اجرای خود را از ٤دی ماه در تماشاخانه دیوار چهارم آغاز کرده است با ٥٠ درصد تخفیف به دانشجویان ارائه خواهد شد.
‎دانشجویان کلیه رشته‌ها می توانند با ارائه کارت دانشجویی به گیشه تماشاخانه دیوار چهارم با ٥٠ درصد تخفیف بلیت این نمایش را تهیه کنند.

‎الهه شه پرست، وحید منتظری، فاطیما بهارمست، رضا عموزاد، فرزین فولاد پنجه، صالح علوی زاده از جمله بازیگران این نمایش هستند.

‎دیگر عوامل نمایش "در روی پستچی باز نکن" عبارتند از:دستیار کارگردان: سهیل عرفانیان، موسیقی: محمد معدنی، طراح لباس: سارا مژده، طراح پوستر: مهدی دوایی، طراح نور: محمد رضا رحمتی، عکاس: بهزاد کوشکی، مدیر تبلیغات: مریم شریعتی ، روابط عمومی و تبلیغات: گروه هنری پژواک 

‎این اثر نمایشی تا پایان دی ماه هر شب به جز شنبه ها ساعت ٢١ در تماشاخانه دیوار چهارم به روی صحنه خواهد رفت.

اجرای «مردی که از آستینش برف می‌بارید»

به گزارش روابط عمومی مجموعه نمایشی دیوار چهارم، نمایش «مردی که از آستینش برف می‌بارید» به نویسندگی و کارگردانی مجتبی کاظمی ۳ هفته پیاپی، در روزهای شنبه ساعت ۱۷:۳۰ در مجموعه نمایشی دیوار چهارم به روی صحنه خواهد رفت.

بنا بهراین گزارش، این نمایش در سه اپیزود کلی با دو مونولوگ روایت می‌شود. داستان این اثر حول محور یک نویسنده در سه موقعیت کلی می‌گذرد.

مجتبی کاظمی، کارگردان نمایش، در رابطه با نوع روایت این اثر توضیح داد: «مردی که از آستینش برف می‌بارید، اپیزود ای است که در سال ۸۹ در قالب یک مجموعه ۴ اپیزودی نوشته‌ام که و با نام کلی صندلی‌های چرمی در تالار محراب به روی صحنه رفت. من در این دوره اجرایی تصمیم داشتم تا با رویکردی نوین در دریچه این بستر به دنیایی بپردازم که تأثیرش از غم قلم است!»

او در مورد داستان این اثر افزود: «در این نمایش به نادیده‌گیری و فشاری که بر جریان نویسندگی حاکم است با اشاره‌هایی بر برگزاری جشنواره‌ها، شرایط اجتماعی اقتصادی در بستری داستانی پرداخته خواهد شد.»

وی در پایان، در رابطه با ویژگی این نمایش عنوان نمود: «مردی که از آستینش برف می‌بارید، اثری کوتاه و کم‌ادعا است، درست مانند جریان اصلی نوشتار؛ اما مهم‌ترین ویژگی آن از ابتدای نوشتنش تا بازی بازیگران و موسیقی آن، حسی است که در بطن آن نهفته است.»

در این اثر نمایشی میرنادر مظلومی، جلال محبی، حمیدرضا اسد زاده و امین جوادی به ایفای نقش می‌پردازند و از دیگر عوامل آن باید به رزیتا اسکویی (مدیر تولید)، فرامرز احمدی (دستیار احمدی)، حسام افسری (موسیقی و روابط عمومی)، ایمان نظری (طراح نور)، علی نیک عمل و محمدعلی مردانی (طراحان پوستر)، چهره‌پرداز (ماریا دیزجی)، علی نیک عمل و سارا جاهد نیا (عکاسان) اشاره داشت.

اولین اجرای این نمایش ۱۵ دی ماه ساعت ۱۷:۳۰ است و علاقه‌مندان جهت تهیه بلیت این نمایش می‌توانند به نشانی تهران، میدان فلسطین، خیابان طالقانی غربی، بین سرپرست و فریمان، پلاک ۵۴۴ و یا سامانه فروش Tik۸.com مراجعه نمایند.

نمایش «شورش علیه سازندگی» در «عصرانه مستند»/ ماجرای شورش های مشهد و اسلام‌شهر چه بود

هفتمین برنامه از سلسله نشست‌های «عصرانه مستند» به فیلم «شورش علیه سازندگی» به کارگردانی مصطفی شوقی اختصاص یافت.

به گزارش روابط عمومی خانه مهر رضا، مستند «شورش علیه سازندگی» با حضور مصطفی شوقی  کارگردان و محمد ثقفی تدوینگر اثر سه شنبه ۱۸ دی ماه در خانه مهر رضا نمایش داده می شود و مورد نقد و بررسی قرار می گیرد.

بحث اصلی این مستند از ۹ خرداد ۱۳۷۱ در مشهد شروع می‌شود و با شورش اسلامشهر در سال ۷۴ ادامه پیدا می کند. این فیلم روایت ها و صحنه های دیده نشده ای از تاریخ معاصر ایران به ویژه در دوران ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی دارد.

مصطفی شوقی کارگردان مستند «شورش علیه سازندگی» ساخت مستندهایی همچون «هویدا» و «علم» را در کارنامه دارد.

مراسم نقد و بررسی و نمایش فیلم مستند «شورش علیه سازندگی» سه شنبه ۱۸ دی ماه ساعت ۱۷:۳۰ در خانه مهر رضا به نشانی خیابان ولیعصر (عج)، بالاتر از بیمارستان دی، نرسیده به پل همت، نبش کوچه نیلو، پلاک یک برگزار می‌شود و ورود برای عموم رایگان و آزاد است.

خانه مهر رضا وابسته به خیریه متوسلین به امام رضا (ع) با راه‌اندازی «عصرانه مستند» به نمایش مستندهای شاخص به ویژه با رویکرد اجتماعی می‌پردازد و هدف از آن کمک به کاهش آسیب‌های اجتماعی از مسیر فرهنگ و هنر به ویژه سینما است.

برنامه «عصرانه مستند» هر ۲ هفته یکبار در خانه مهر رضا برگزار می شود و تاکنون نمایش و نقد مستندهای متهمین دایره بیستم، آوانتاژ، بزم رزم، زنانی با گوشواره های باروتی، راه طی شده، زمان را میزبانی کرده است.

طاها محمدی نمایش «شاهدین ..... اعدام» را روی صحنه می‌برد

نمایش «شاهدین ..... اعدام» به کارگردانی طاها محمدی از تاریخ ۲۷ دی‌ماه در خانه نمایش مهرگان به اجرا می‌رود.

نمایش «شاهدین ..... اعدام» بر اساس نمایش‌نامه «تماشاچی محکوم به اعدام» نوشته ماتئی ویسنی‌یک ـ نویسنده رومانیایی ـ با کارگردانی طاها محمدی و تهیه‌کنندگی سهراب مدیری از روز ۲۷ دی‌ماه اجراهای خود را در خانه نمایش مهرگان آغاز می‌کند.

در خلاصه‌داستان این نمایش آمده: دادگاه تماشاگری را بی‌هیچ دلیل معینی متهم می‌داند و می‌کوشد با آوردن شاهدین دروغین، او را محکوم جلوه بدهد.

محمدرضا حسن‌زاده، سهیل قنادان، بهار سهراب‌بیگی، دنیا گفتاری، بیتا عالمی، مسعود لطفی، علی پورستوده، امیر کابلی و طاها محمدی در این نمایش به ایفای نقش می‌پردازند.

دیگر عوامل نمایش «شاهدین.....اعدام» عبارتند از: هما پریسان (دراماتورژ)، محمدرضا ستاری(مشاور کارگردان)، عماد عامری(مجری طرح)، یوسف حاجی‌لو (مشاور هنری)، مصطفی دلیری(دستیار کارگردان)، شاهین پاشنامه (مدیر صحنه)، محمد محمدی(دستیار صحنه)، طاها محمدی(طراح نور و صحنه)، محمود صادقی(اجرای دکور)، محمود شیری(موسیقی)، احسان ذاکری(مدیر تولید)، سونیا فروغی(طراح لباس)، علی‌اصغر پاشنامه (دوخت لباس)، مینا عرفانیان (طراح گریم)، پردیس بگلریان، محمد محمدی(مجریان گریم)، مهدی تهماسب (ساخت تیزر)، ایمان ابراهیمی(گرافیست)، آرش بدرطالعی(طراح پوستر و بروشور)، مهدی للهی(طراح فرم)، نیما افشاری(عکاس)، بهار پهلوان (روابط‌عمومی)، احمدرضا حجارزاده (مشاور امور رسانه و اطلاع‌رسانی).

گفتنی است «شاهدین ..... اعدام» هر روز غیر از شنبه‌ها، ساعت ۱۷:۳۰ در خانه نمایش مهرگان روی صحنه می‌رود و علاقه‌مندان به تماشای این اثر نمایشی، می‌توانند با مراجعه به خانه نمایش مهرگان در نشانی خیابان انقلاب، بعد از چهارراه ولی‌عصر، خیابان خارک، بن‌بست اول و سایتhttps://www.tiwall.com/ اقدام به رزرو و تهیه بلیت بکنند.

«کاتیوشا» به شبکه نمایش خانگی می‌آید

فیلم سینمایی «کاتیوشا» روز دوشنبه (۱۷ دی‌ماه) وارد شبکه نمایش خانگی خواهد شد.

فیلم سینمایی «کاتیوشا» ساخته علی عطشانی و با بازی احمد مهران‌فر، هادی حجازی‌فر، لیلا اوتادی، میترا حجار، ارژنگ امیرفضلی و بیژن بنفشه‌خواه، دوشنبه (۱۷ دی‌ماه) توسط شرکت تصویر دنیای هنر از شبکه نمایش خانگی توزیع می‌شود.

در خلاصه داستان این فیلم با طرح اولیه‌ای از مهراب قاسم‌خانی و نویسندگی علی عطشانی آمده: من اگه بخوام توی زندگی موفق باشم حتما نباید اونجوری به زندگی نگاه کنم که تو نگاه می‌کنی... .

«مهرگیاه» در خانه هنرمندان ایران

فیلم «مهرگیاه» در خانه هنرمندان ایران به روی پرده می‌رود.
به گزارش روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، در سیصد و هشتاد و هشتمین برنامه سینماتک خانه هنرمندان ایران و در پانزدهمین برنامه از مجموعه «بازی بزرگان»، دوشنبه ۱۷ دی فیلم «مهرگیاه» به کارگردانی فریدون گله در سالن استاد ناصری به نمایش در می‌آید.

پس از نمایش فیلم نیز نشست نقد و بررسی با حضور جابر قاسمعلی برگزار خواهد شد.
فیلم «مهرگیاه» دوشنبه ۱۷ دی ساعت ۱۸ در سالن استاد ناصری خانه هنرمندان ایران به روی پرده می‌رود.

منبع: ایسنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x