کد خبر: ۵۶۷۲۱۲
تاریخ انتشار : ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۷
تعداد نظرات: ۱۳ نظر
مردم نباید نگران تامین لبنیات و مواد گوشتی باشند| نیاز ما به واردات علوفه و کنجاله است نه تکنولوژی
حرکت به سمت خودکفایی در نهاده های کشاورزی و دامی ضروری است/ حفظ همزمان قدرت خرید مردم و صرفه تولیدات کشاورزی ضروری است/ در برابر دستهای پینه بسته کشاورزان تعظیم می کنیم/محدودیت منابع، با توان نامحدود جوانان و متخصصان قابل حل است/ واردات مواد غذایی با ارز دولتی و سپس قاچاق آن به کشورهای همسایه رانت خواری و خیانت به ملت است/تاکید بر برخورد هماهنگ دستگاهها با رانتخواران و قاچاق مواد غذایی/ سرمایه گذاری ۱۱.۵ میلیارد دلاری این دولت در حوزه آب بی سابقه است
آفتاب‌‌نیوز :
رئیس جمهور حفظ همزمان قدرت خرید مردم و صرفه تولیدات کشاورزی را ضروری دانست و تاکید کرد: کشاورزان، دامداران و باغداران عزیز امنیت آفرین هستند و وظیفه دولت نیز تامین امنیت برای فعالیت آنهاست.

به گزارش آفتاب‎نیوز؛ حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز دوشنبه در دیدار وزیر ، معاونان و مدیران ارشد وزارت جهاد کشاورزی با اینکه دانشگاه و بخش کشاورزی باید با اولویت دادن به نیازهای مردم متصل باشند، تصریح کرد: حرکت به سمت خودکفایی در نهاده های کشاورزی و دامی ضروری است.

رئیس‌جمهور: نمی‌دانم چرا دست دلالان به جای قطع شدن رشد می‌کند؟|واردات مواد غذایی با ارز دولتی و قاچاق آن به کشورهای همسایه رانت خواری و خیانت به ملت است

رئیس جمهور با اشاره به اینکه "در برابر دستهای پینه بسته کشاورزان تعظیم می کنیم و قدردان تلاش‌های آنها هستیم "، گفت: کشاورز باید قادر به تامین زندگی خود باشد و وزیر جهاد کشاورزی،  دلسوز، پیگیر و متعهد به حقوق کشاورزان است.

روحانی با اشاره به اینکه بار اصلی امنیت کشور بر دوش کشاورز قرار دارد، اظهار داشت: وقتی کلمه امنیت بکار برده می‌شود، معمولاً نیروهای نظامی و انتظامی به اذهان عمومی متبادر می‌گردد و این در حالی است که بخش بزرگی از تأمین امنیت به دست کشاورزان عزیز است. بی‌تردید اگر مردم برای تأمین خوراک و غذای خود دغدغه خاطر داشته باشند، امنیتی نیز وجود نخواهد داشت.

رئیس جمهور تصریح کرد: بخش بزرگی از آرامش و امنیت خاطر مردم در سایه تأمین مواد غذایی مورد نیاز حاصل می‌شود و در گذشته چنین بود که هرکسی مواد مورد نیاز سالیانه خود را ذخیره می‌کرد و در تأمین امنیت خود نقش اساسی داشت اما امروز مسئولیت تأمین امنیت به واسطه تغییر شرایط زندگی در مرکزیتی به نام دولت و وزارت جهاد کشاورزی متمرکز شده است که مسئولیت بسیار سخت و سنگینی محسوب می‌شود.

تعداد بازدید : 3

روحانی افزود: دولت و وزیر جهاد کشاورزی باید از زمان کاشت، داشت و برداشت محصولات کشاورزی مراقب باشند که این محصولات به اندازه کافی تولید شده باشد و نسبت به نحوه خرید و توزیع آن برنامه‌ریزی لازم را به عمل آورده باشد.

رئیس جمهور تأکید کرد: کشاورزان و همه کسانی که مواد غذایی نیازمندی‌های ضروری زندگی و حیات و کالری مورد نیاز مردم را تأمین می‌کنند، بزرگترین امنیت را برای کشور می‌آفرینند و در کشورمان هر کدام از وزارتخانه‌ها بخشی از تأمین آرامش و آسودگی خاطر مردم را برعهده دارند که اگر خللی در کار آنها وجود داشته باشد زنجیره تولید و آرامش خاطر مردم بهم می‌ریزد.

روحانی با بیان اینکه دولت در مقابل کشاورزی که مسئولیت تأمین امنیت غذایی مردم را برعهده دارد، وظیفه دارد که امنیت خود کشاورز را تأمین نماید، اظهار داشت: بدون تردید اگر کشاورز برای تولید و فروش محصول خود امنیت خاطر نداشته باشد، نمی‌تواند برای جامعه و مردم امنیت بیافریند.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه کشاورزان با مشکلاتی ناشی از بارش شدید و یا کم‌آبی، آفت‌ها، گرمازدگی و سرمازدگی شدید مواجه هستند، تصریح کرد: باید در همه این حوزه‌ها برنامه‌ریزی کرد تا امنیت کشاورزان تأمین شود.

روحانی با اشاره به مشکلات بخش کشاورزی، خاطرنشان کرد: بسیاری از مردم و حتی تحصیلکردگان تصور می‌کنند که کشورمان در تأمین تکنولوژی‌های بزرگ و های‌تک، با مشکل مواجه است در حالی که بعضاً در بخش علوفه، ذرت و نهاده‌های دامی دچار گرفتاری و مشکل هستیم و سالانه حجم زیادی از این محصولات را وارد می‌کنیم.

رئیس جمهور تصریح کرد: باید در حوزه غذا و تأمین مواد غذایی روی پای خود بایستیم و نیازمندی‌های خود در این حوزه را از سفره و مزرعه ایران تولید کنیم.

 روحانی با قدردانی از تلاش‌های وزیر و معاونین وزارت جهاد کشاورزی، اظهارداشت: وزیر جهاد کشاورزی، کاملاً دلسوزانه، متعهدانه و با احساس وظیفه دینی و ملی عمل می‌کند و در رفع مشکل کشاورزان اهتمام جدی دارد.

رئیس جمهور با بیان اینکه دولت غیر از تأمین مواد و محصولات کشاورزی و غذایی باید به فکر قدرت خرید مردم هم باشد، اظهار داشت: اگر بهترین مواد غذایی در کشورمان تولید شود، اما مردم قدرت خرید نداشته باشند، بی‌تردید به مرور در تولید مواد غذایی نیز دچار مشکل خواهیم بود، لذا باید هر دو بخش را مورد توجه جدی قرار داده و تعادل ایجاد کنیم، به نحوی که هم مردم قدرت خرید داشته باشند و هم تولیدات بخش کشاورزی و دامی نیز به صرفه باشد.

روحانی تصریح کرد: دولت یکی از وظایف خود را تأمین امنیت برای بخش کشاورزی و کشاورزان عزیز می‌داند، چرا که آنها تأمین‌کننده بخش بزرگی از امنیت کشور هستند.

رئیس جمهور با تأکید بر لزوم وجود ارتباط بین دانشگاه و تولید در همه عرصه‌ها، گفت: دانشگاه باید کاملاً به بخش کشاورزی متصل باشد و با توجه به اینکه در بخش زمین کشاورزی و آب با محدودیت‌هایی مواجه هستیم، بتوانیم با ابتکارات علمی و استفاده از فناوری‌های نو بهره‌وری را افزایش دهیم.

روحانی با اشاره به مشکلات ایجاد شده در حوزه آب‌های زیرزمینی، گفت: امروز در بعضی از حوزه‌ها بویژه حوزه آب، با مواردی مواجه هستیم که از قبل، پیش‌خور شده است و با مجوزهای نادرستی که صادر شده آب‌های زیرزمینی با افت شدیدی مواجه شدند به نحوی که اگر در جایی با 30 متر به آب دسترسی پیدا می‌شد امروز در همان مکان باید چاه 300 متری حفر شود.

تعداد بازدید : 3


رئیس جمهور با اشاره به اینکه متأسفانه با برخی اقدامات بی‌رویه و نابجا به طبیعت ظلم شده است، ‌گفت: بی‌تردید هر کس به طبیعت ظلم کند، طبیعت واکنش نشان داده و نسبت به آن گذشت نمی‌کند و بخشی از قهر و غضبی که از آن نام برده می‌شود، مربوط به برخورد نادرست با طبیعت است.

روحانی با تأکید بر اینکه باید شرایط مساعد را برای کشورمان مهیا سازیم، گفت: اگر چه در زمین کشاورزی و آب محدودیت داریم اما توانمندی فکری ایرانیان و علم و طراحی‌های جوانان عزیزمان، نامحدود است که با این توانمندی می‌توانیم آثار دو محدودیت قبلی را کاهش دهیم.

رئیس جمهور در ادامه سخنان خود در دیدار وزیر و معاونان و مدیران ارشد وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اهمیت توسعه جنگل‌ها در کشور، گفت: زراعت چوب از زراعت‌های مهم در کشور است که می‌تواند در برخی مناطق کشور مورد توجه قرار گیرد و درآمد حاصل از زراعت چوب برخی مواقع می‌تواند حتی از درآمد محصولات کشاورزی همچون برنج هم بیشتر باشد.

روحانی خاطرنشان کرد: زراعت چوب برای بخش های صنعت کاغذ ،صنایع تولید لوازم خانگی و برخی صنایع دیگر مهم است، پس باید تلاش کنیم در زراعت چوب بیشتر فعال شویم.

رئیس جمهور در ادامه به بحث کشت دیم محصولات کشاورزی اشاره کرد و گفت: می‌توان با توسعه کشت دیم مانند برخی کشورهای اروپایی، همچون اسپانیا به کشت زیتون اقدام کرد و زیتون تولید کنیم که برای سلامت ما بسیار مهم است.

روحانی ضمن برشمردن اهمیت گیاهان دارویی اظهارداشت: در بخش گیاهان دارویی نیز می‌توان با افزایش تولید هم به سلامت جامعه کمک کرد و هم با صادرات آن، درآمدزایی ایجاد نمود.

رئیس جمهور در ادامه با اشاره به افزایش قیمت لبنیات و گوشت در هفته‌های اخیر، گفت: در این زمینه در دولت با حضور وزیران کشاورزی، صنعت، و تجارت بحث‌های زیادی صورت گرفت. مردم نباید از این بابت نگرانی داشته باشند.

روحانی با اشاره به اینکه در بحث دام و طیور با مشکل قاچاق مواجه هستیم، گفت: باید با جدیت با بحث قاچاق دام در کشور مقابله کرده و این مشکل را حل کنیم.

رئیس جمهور در این رابطه تغییر الگوی مصرف مردم از گوشت قرمز به گوشت سفید و استفاده از آبزیان اشاره کرد و افزود: گوشت سفید و محصولات دریایی می‌تواند جایگزین بسیار خوبی برای گوشت قرمز در سبد مصرفی مردم باشد و امروز وقت آن است که با تولید با کیفیت آبزیان از جمله ماهی و میگو، مقداری از بار گوشت مورد نیاز مردم از دریا تأمین شود.

روحانی با بیان اینکه مدیران جهاد کشاورزی و دست‌اندرکاران فکر کنند که باید چه کار کنیم که مردم به وفور مواد غذایی لازم را در اختیار داشته باشند، گفت: در داخل کشور باید امنیت لازم برای تولید محصولات کشاورزی را فراهم کنیم.

رئیس جمهور قاچاق کالاهای اساسی که با ارز 4200 تومانی تأمین می‌شود را رانت‌خواری، سوء استفاده و خیانت به کشور دانست و گفت: متأسفانه دلالان با سوء استفاده از شرایط، این کالاها را به آن سوی مرزها قاچاق می‌کنند که باید با آن مقابله شود و نهادهای مسوول، با دقت موضوع را پیگیری کنند.

روحانی متعادل کردن بازار و تنظیم و برنامه‌ریزی تولید محصولات را موضوعی بسیار مهم توصیف کرد و گفت: باید با بیمه، کشاورزی  و تولید محصولات غذایی مورد نیاز خود را تضمین کنیم و کشاورز باید احساس کند، بیمه امنیت او را حفظ می‌کند.

رئیس جمهور شعار «امنیت ما با کشاورزی و امنیت کشاورزی با ما» را سر لوحه اقدامات و تلاش‌ها در این حوزه دانست و گفت: برای خوداتکایی کشور در تولید محصولات کشاورزی این شعار محوری ما است.

روحانی در ادامه سخنان خود از دست‌اندرکاران و مسئولان بخاطر خودکفایی در تولید گندم سپاسگزاری کرد و گفت:‌ با تلاش‌های انجام شده، بحمدالله چند سالی است که در تولید گندم خودکفا هستیم و در حالی که در مقطعی ایران حتی دومین کشور واردکننده گندم بود،  امروز روی پای خود ایستاده و گندم مورد نیازمان را خودمان تولید می‌کنیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه در گذشته نیز در یکسال به خودکفایی در گندم دست یافتیم اما این خودکفایی ادامه نیافت، گفت: ادامه این خودکفایی در سال‌های آینده بسیار مهم است که باید برای آن تلاش و برنامه‌ریزی داشته باشیم.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه کارهای بسیار بزرگی درزمینه افزایش تولید محصولات کشاورزی در کشور طی سال های گذشته انجام گفته است ، اظهارداشت: تولید محصولات کشاورزی از 97 میلیون تن در سال 92 به 122 میلیون تن افزایش یافته یعنی ما با25 میلیون تن افزایش تولید در محصولات کشاورزی مواجه بوده ایم که سالانه حدود 5 میلیون تن می باشد و این کار بسیار مهمی است .

روحانی با بیان اینکه  اگر تلاش و سرمایه گذاری در این زمینه بیشتر شود می توان این رقم را به 10 میلیون تن در سال افزایش داد، گفت: در استان های خوزستان و  ایلام در این چند سال  نزدیک به 300 هزار هکتار و در سیستان و بلوچستان 46 هزار هکتار زمین  با کانال کشی و زهکشی برای کشت با آبیاری نوین آماده شده و آیا این کار مهمی نیست ؟ مردم باید از این اقدامات مطلع شوند و رسانه ها و صدا و سیما باید این اقدامات را به اطلاع مردم برسانند.

رئیس جمهور همچنین دانش بنیان کردن بخش کشاورزی را مورد تاکید قرار داد و گفت: امروز استفاده از اینترنت و فضای مجازی در همه حوزه ها  و از جمله بخش کشاورزی تحول ایجاد کرده و موجب رونق کارها شده است هرچند که عده ای به حق یا ناحق درمورد فضای مجازی ناراحت هستند اما امروزه همه کارها با تلفن همراه و استفاده از فضای مجازی و اینترنت انجام می شود.

روحانی با بیان اینکه باید از همه افکار و ایده های خوب و کاربردی استفاده کنیم، به سفر خود به کشور هندوستان و اظهارات نخست وزیر این کشور درخصوص جلوگیری از تبخیر آب به کمک پوشاندن سطح نهرها اشاره کرد و گفت: می توان با استفاده از فناوری و دانش بنیان شدن کشاورزی از انرژی های نوین استفاده کرد و بهره گیری از منابع را افزایش داد.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر ضرورت حذف واسطه ها از چرخه تولید، توزیع و مصرف محصولات کشاورزی گفت: سالهاست که بحث قطع دست واسطه ها از این چرخه مطرح می شود و متاسفانه همچنان عده ای دلال که موجب نگرانی مردم ، کشاورزان و تولید کنندگان هستند، سود اصلی را از تولید محصولات نصیب خود می کنند.

روحانی خاطرنشان کرد: حرکت ها و اقدامات دانش بنیان و علمی می تواند رابطه بین کشاورز، تولید کننده و مصرف کننده را بهبود بخشیده و نقش واسطه ها و دلالان را کاهش دهد.

رئیس جمهور در ادامه ، حفاظت از آب،  خاک ، جنگل ها و مراتع  را از وظایف بسیار مهم دولت و مردم عنوان کرد و افزود: با از بین رفتن مراتع ، خاک هم از بین می رود و نباید اجازه دهیم که با کشت نادرست و استفاده از سموم و کودهای غیر استاندارد و اضافه و حتی آب اضافه ، خاک از بین برود.

روحانی با بیان اینکه اقدامات وزارت جهاد کشاورزی در زمینه بهره وری آب مورد حمایت دولت است ،گفت: باید برای کاهش مصرف آب تلاش کنیم و در زمینه آب کشاورزی نیز با استفاده از سیستم ها آبیاری قطره ای و کشت گلخانه ای، هم کیفیت تولید محصولات و هم میزان تولید را افزایش دهیم.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه سلامت مردم یک اصل مهم برای ما است ، گفت: محصولات کشاورزی را باید سالم و با کیفیت تولید و در اختیار مردم قرار دهید و در مسیر تولید محصولات کشاورزی حفاظت از آب و خاک ضرورت دارد .

روحانی با اشاره به اهمیت مقدار و کیفیت نوع سموم مصرفی در کشاورزی، گفت: بنا بر اعلام وزیر جهاد کشاورزی بعد از برجام این امکان برای کشور فراهم شد که سموم کشاورزی استاندارد و با کیفیت تهیه شود که این موضوع به سلامت محصولات تولیدی بسیار کمک کرده است ، هرچند که وقتی اسم برجام را می آوریم، برخی ناراحت می شوند.

رئیس جمهور با بیان اینکه اقدامات خوب انجام شده از سوی کشاورزان و تولید کنندگان محصولات کشاورزی در کشور باید اطلاع رسانی شود، گفت: افزایش 25 میلیون تنی محصولات کشاورزی طی 5 سال گذشته ،آماده سازی 300 هزار هکتار زمین در استانهای خوزستان ، ایلام و سیستان و بلوچستان، افزایش دوبرابری کشت گلخانه ای از 8 به 15 هزار هکتار ، افزایش تولید آبزیان و افزایش تولید چغندر که به خود کفایی در تولید شکر در سال های آینده منجر خواهد شد، اقدامات مهمی است که انجام شده است.

روحانی با بیان اینکه امروز هیچ روستای بالای 10 خانوار در کشور نداریم که برق نداشته باشد، گفت: هزاران کیلومتر جاده روستایی در طول 5 سال گذشته ترمیم و ایجاد شده است ، همه روستاهای کشور به اینترنت دسترسی دارند، عملیات گازکشی در این مدت معادل کل گازکشی در تاریخ کشور بوده است ، اجرای طرح تحول سلامت برای تامین بهداشت و سلامت مردم از جمله اقدامات بزرگی است که از سوی دولت یازدهم و دوازدهم انجام شده است.

رئیس جمهور با بیان اینکه امروز در مقایسه با سال 92 ، گندم به قیمت 4 برابری از گندم کاران خریداری می شود، گفت: هرچه به کشاورز، باغدار، دامدار، گندم کار و تولید کننده محصولات کشاوری کمک کنیم، وظیفه ماست زیرا آنها معیشت ، غذا و امنیت مردم را تامین می کنند و ما هم باید از آنها حمایت کنیم .

رئیس جمهوردر پایان از اقدامات و تلاش های وزیر، معاونان و مدیران وزارت جهاد کشاورزی و همه خدمتگزاران به مردم در حوزه کشاورزی قدردانی کرد.

 در این دیدار وزیر و تعدادی از معاونان وزارت جهاد کشاورزی گزارشی از شاخص‌های کلان بخش کشاورزی و دستاوردها و چالش‌هایی که در حوزه فعالیت خود با آن مواجه هستند، ارایه کردند.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه در دوره دولت یازدهم و دوازدهم سرمایه‌گذاری بی‌سابقه‌ای در حوزه آب، خاک و آبخیزداری انجام شده است، گفت: این سرمایه‌گذاری در طول تاریخ بی‌سابقه بوده و بی‌تردید آثار و ثمرات بلندمدتی را برای کشورمان و مردم عزیز به دنبال خواهد داشت و در این مدت سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی از 1700 میلیارد تومان به بیش از 10 هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.

همچنین براساس گزارش معاونین وزارت جهاد کشاورزی کسری تراز تجاری بخش کشاورزی از منفی 8.1 میلیارد دلار در سال 92 در سال جاری به منفی 2.8 میلیارد دلار کاهش یافته است که به طور متوسط 5 میلیارد دلار کاهش داشته‌ایم که دستاورد بزرگی محسوب می‌شود و محصولات باغی از 17 میلیون و 400 هزار تن در سال 92 ، امروز به بیش از 22 میلیون تن افزایش یافته است و از سال 92 تاکنون بیش از 15 هزار هکتار گلخانه در کشور ایجاد شده است.

 تشکیل صندوق توسعه محصولات کشاورزی، رونق ارتباط بخش کشاورزی با صنعت و شرکت‌های دانش‌بنیان از دیگر مواردی بود که در این گزارش‌ها به آن اشاره گردید.

در این دیدار همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین تقوی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با تقدیر از توجه ویژه دولت به بخش کشاورزی، اظهار داشت: همه باید در جهت تقویت امید در جامعه تلاش کنیم و وزارت جهاد کشاورزی که مسئولیت تأمین معیشت مردم را برعهده دارد، می‌تواند در تقویت روحیه نشاط و امید نقش کلیدی داشته باشد.

وی وزیر جهاد کشاورزی را نیروی جهادی و متعهد توصیف کرد و گفت: اقدامات خوبی در این وزارتخانه در جریان است و شاهد جهش بلندی در بخش‌های مختلف کشاورزی هستیم و به واسطه این اقدامات شاهد حرکت به سمت علمی شدن هر چه بیشتر حوزه کشاورزی می‌باشیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین تقوی خاطر نشان کرد: در دولت تدبیر و امید توجه ویژه‌ای به کشاورزی شده است و بویژه در حوزه آب گام‌های بسیار بلندی برداشته شده است که جای تقدیر و قدردانی دارد.


رئیس‌جمهور: نمی‌دانم چرا دست دلالان به جای قطع شدن، رشد می‌کند؟| واردات مواد غذایی با ارز دولتی و قاچاق آن به کشورهای همسایه رانت‌خواری و خیانت به ملت است

گزیده‌ اظهارات رییس‌جمهور به شرح زیر است:

- تامین بخش مهمی از امنیت کشور حاصل دسترنج کشاورزان است

- وظیفه مهم وزارت کشاورزی تامین امنیت غذایی کشور است

- کشاورزان، دامداران و باغداران عزیز امنیت آفرین هستند؛ وظیفه دولت نیز تامین امنیت برای فعالیت آنهاست

- شرایط بارشی سال جاری، بهتر از سال های اخیر است

- کشاورز باید قادر به تامین زندگی خود باشد

- وزیر کشاورزی دلسوز، پیگیر و متعهد به حقوق کشاورزان است

- تامین امنیت خاطر فعالان بخش کشاورزی وظیفه دولت است

- دانشگاه و بخش کشاورزی باید با اولویت دادن به نیازهای مردم متصل باشند

- علیرغم افرایش سالانه جمعیت و نیازهای غذایی، با محدودیت های آبی و خاکی مواجه ایم

- صدور مجوزهای نادرست، ذخائر زیر زمینی آب را بسیار تحدید کرده است

- پاسخ طبیعت به تخریب و تحدید منابع طبیعی، قطعی است

- سالانه باید بر سطوح جنگلی کشور بیفزاییم

- بخش مهمی از تولیدات کشاورزی و باغی می تواند بر روش دیم متمرکز شود

- مردم نباید نگران تامین لبنیات و مواد گوشتی و پروتئینی باشند

- اصلاح الگوی مصرف گوشت و ارتقای سهم آبزیان ضروری است

- بخش مهمی از مواد غذایی کشور قاچاق می شود

- باید با بیمه، فعالیت کشاورزان تضمین شود

- امنیت ملت با کشاورزان و امنیت کشاورزان بر عهده دولت است

- از همه دست اندرکاران خودکفایی گندم سپاسگزارم

- دومین کشور وارد کننده گندم در جهان بودیم اما در این دولت و سالهای اخیر، بی نیاز شدیم

- در تولید شکر به حدود دو برابر و آستانه خودکفایی رسیده ایم

- تولید برخی دانه های روغنی مانند کلزا شش برابر افرایش یافته است

- رسانه ها افتخارات ملی را به مردم بگویند؛ بدخواهان بدنبال یاس آفرینی هستند

- سانه ها به جای دولت از کشاورزان، کارگران، مهندسان و تولیدگران تعریف کنند

- افزایش متوسط ۴ میلیون تن تولید محصولات کشاورزی در سال، اقدام بزرگی است

- 300 هزار هکتار در خوزستان و ایلام و ۴۶ هزار هکتار در سیستان و بلوچستان آماده آبیاری نوین شده است

- دانش بنیان شدن کشاورزی، برای بهینه سازی منابع کشور حیاتی است

- فضای مجازی هم مثل سایر پدیده ها بی اشکال نیست، اما ضرورت زندگی مردم است

- جلوگیری از تبخیر آب های سطحی با فناوری های نوین امکانپذیر است

- دلالان بیشترین سود را می برند و کمترین مالیات را می دهند

- واسطه ها باید حداقل و منصف شوند

- خاک و آب، نعمت بزرگ الهی هستند

- دولت پشتیبان بهره وری آب در وزارتخانه های کشاورزی و نیرو است

- حفظ سلامت غذایی مردم وظیفه ملی است

- تامین گاز، برق، طرح تحول سلامت، اینترنت و راه روستاها مهمترین اقدام دولت در حمایت از کشاورزان بوده است

- قیمت خرید گندم به حدود ۴ برابر افزایش یافت

- امسال ۱۲۷۰۰ میلیارد تومان خرید تضمینی گندم داشتیم

- تشکر روحانی از وزیر سختکوش وزیر جهاد کشاورزی و همه مدیران و خدمتگزاران حوزه کشاورزی

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۱۳
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
1
4
این سوال را ما از شما باید بکنیم اقای ریس جمهور محترم که به شما با عشق بهتان رای دادم . الان از ما سوال میکنید چرا دستشان را قطع میکنید ولی رشد میکنند . یکی از دلایلش اینه که شفاف سازی ندارید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
1
3
ارز 4200 تومانی همه را وسوسه میکند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
1
2
ازاین اینکه ریس جمهور از اوضاع کشاورزی گذشته و اینده های پژوهی کشت وداشت و برداشت و نظارت دیجیتال اگاه و به زبان ساده بیان کردند .
خدا سنگ اندازان مسیرش را به راه عقلانیت هدایت کند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
3
0
تمام این معضلات ونابسامانیها راخودمان با سیاستهای غلط و ندانم کاری خودمان به وجود آورده ایم وباید چوب آن راخورد تا زمانی که ..........................
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
1
3
يا خدا ! وقتي رئيس جمهور نمي داند، ما چه بايد بگوييم؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
1
3
جناب آقای رییس جمهور محترم
با سلام و احترام
بنده از شما عذر خواهی میکنم
انشالله دیگه تکرار نمیشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
1
3
آقای روحانی با این وضع اقتصادی خراب مردم باید هم خندید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
1
2
آقای روحانی شما هم وزارت دادگستری دارید هم وزارت اطلاعات هم نیروی انتظامی پس چرا دست دلالان را قطع نکردید و چرا به جای سوال از خود از مردم میپرسید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
1
3
هر وقت دست دولت از سفره مردم قطع شود دست دلال هم قطع می شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
1
2
من میدانم بساط دلار یارانه ای ...را جمع کنید.
شهروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
2
2
استعفا باید بدهی، برای اینکه رئیس جمهور نیستی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
1
3
اقا چرا لقمه رادور سرتان می چرخانیدچرا فضای دونرخی وفساد را حذف نمی کنید. مابه التفاوت قیمت ارز دولتی و آزاد را به شکل یارانه به خود مردم بدهید ودست قاچاقچیان را کوتاه کنید.پرونده های قضایی هم بسیار کمتر میشه.مهاجران خارجی داخل ایران هم از این یارانه های غیر مستقیم بی بهره میشند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
1
1
علت مسئولین صاحب اختیار و بی مسئولیت هستند و بس
وقتی در شهری دزدی شد باید دست داروغه آن شهر را قطع کرد
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین