کد خبر: ۵۶۷۴۶۲
تاریخ انتشار : ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۱
تعداد نظرات: ۱۸ نظر
اظهارات حجت‌الاسلام زائری در برنامه فرمول یک با انتقاد تند نمایندگان مجلس مواجه شد
در جلسه مذکور بنا بر قول رئیس سازمان صدا و سیما مقرر شد از حضور حجت‌الاسلام محمدرضا زائری در برنامه‌های صدا و سیما ممانعت به عمل‌ آید.
آفتاب‌‌نیوز :
عضو هیأت رئیسه مجلس جزئیات دیدار برخی مدیران سازمان صداوسیما و تهیه کننده برنامه «فرمول یک» را تشریح کرد.زئیات حضور علی ضیا و رئیس سازمان صداوسیما در مجلس| حجت‌الاسلام زائری ممنوع‌التصویر شد

به گزارش آفتاب‎نیوز؛ اکبر رنجبرزاده نماینده مردم اسدآباد و عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی در تشریح جزئیات نشست مدیران صداوسیما و تهیه کننده برنامه «فرمول یک» با برخی نمایندگان در مجلس، اظهار داشت: در این جلسه بحثی که مطرح شد این بود که به هر حال در برخی از برنامه‌های صدا و سیما از جمله برنامه‌ای که در آن صحبت‌هایی از آقای زائری (اینجا) درباره مجلس و نمایندگان آن بحث شده بود، کلام نامناسبی پخش می‌شود.

وی افزود: به هر حال موضوعی که درباره صحن مجلس و زیر سؤال بردن آن در برنامه فرمول یک از شبکه یک سیما پخش شد، حرف‌های نامناسبی درباره مجلس شورای اسلامی زده شد.

عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی ادامه داد: در جلسه مذکور، همچنین عنوان شد که جایگاه مجلس دارای قداستی است و قداست آن برای همه آحاد مردم فرض است.

به نوشته خبرگزاری فارس، رنجبرزاده عنوان کرد: ما در این جلسه به مدیران صدا و سیما گفتیم این تصاویر شهدایی که در مجلس وجود دارد همگی از همین جایگاه مجلس برخاستند و اگر موضوع و مشکلاتی هم مانند نماینده سراوان پیش بیاید،‌ نباید به کلیت مجلس تعمیم داده شود و این جایگاه را تخریب کند.

وی همچنین خاطرنشان کرد:‌ در ادامه جلسه هم تأکید شد که تخریب جایگاه مجلس، هجوم بردن به خانه ملت است و تخریب خانه ملت به مصلحت کشور نخواهد بود.

عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی همچنین خاطرنشان کرد: در این جلسه همچنین این مطلب مطرح شد که فردی که از سر عصبانیت و به یکباره کلامی مبنی بر اینکه شرم بر مجلسی باد که... می‌گوید، طبیعتا در رسانه‌ها حضور چنین افراد و اشخاص ممکن است مشکل‌آفرین باشد.

وی بیان کرد: من فکر می‌کنم از برنامه‌های آتی صدا و سیما از حضور آقای زائری که شأن مجلس و جایگاه آن را زیرسؤال برد استفاده نکنند، البته در روز گذشته در جلسه مذکور بنا بر قول رئیس سازمان صدا و سیما مقرر شد از حضور محمدرضا زائری در برنامه‌های صدا و سیما ممانعت به عمل آید.

رنجبرزاده با بیان اینکه به هر حال تهیه کننده برنامه و سایر دست‌اندرکاران چنین برنامه‌هایی باید ورزیدگی خاصی داشته باشند و برنامه را به سمت و سویی سوق ندهند که موجب تضعیف جایگاه‌های نظام و کاهش اعتماد مردم و فروریزی اعتماد مردم نسبت به اصول اساسی نظام و جایگاه های نظام شود، گفت: مجریان و تهیه‌کنندگان برنامه باید از این مورد بسیار مهم مراقبت کنند.

عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: آقای عسکری در جلسه مذکور عنوان کرد هر آنچه احساس شود ورزیدگی در کار و پخش برنامه‌ها و همچنین سخنرانی‌ها در برنامه‌های صدا و سیما وجود ندارد و یا کوتاهی‌ای صورت گرفته است،‌ ما از این افراد دیگر استفاده نخواهیم کرد.

وی با بیان اینکه در جلسه مذکور، رئیس سازمان صدا و سیما، معاونان وی و همچنین تهیه‌کننده برنامه فرمول یک حضور داشتند، عنوان کرد: البته در این جلسه آن شخص روحانی (محمدرضا زائری) حضور نداشت و در هر صورت، جمع‌بندی جلسه بر این بود که کسانی که به هر نحوی موجب تضعیف جایگاه نظام در کشور می‌شوند، از آنها استفاده نخواهد شد و به صورت کلی، وظیفه رسانه و صدا و سیما و الزامات اقدامات صدا و سیما تشریح شد.

رنجبرزاده در ادامه با اشاره به دیگر جزئیات نشست مجلس گفت: مدیر صدا و سیما عنوان کرد که در این جلسه تأکید صریح شد که اقدامات و حرکات صدا و سیما نباید همسو با پشت‌پرده‌های فضاهای مجازی که سرنخ‌های خارج از کشور را دارند حرکت کنیم و مراقبت کنیم، چرا که دشمن رصد کرده و تلاش می‌کند اعتماد عمومی را از مسئولان نظام سلب کنند، بنابراین ما نباید این مسئله را شعله‌ور کنیم.

عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی در ادامه بیان کرد: در جلسه ذکر شده، همچنین مطرح شد که هر آنچه که تدبیر است در صدا و سیما به کار گرفته شود تا در راستای برنامه‌ها و پشت‌پرده‌های دشمن حرکت نشود، حال دانسته یا نادانسته، به هر حال تضعیف جایگاه‌های نظام به مصلحت نیست.

وی با بیان اینکه ما نمایندگان هم از مردم هستیم، گفت: قوه مجریه و قوه قضائیه هم از مردم است و مردم و مسئولان هم که با هم هستند و حکومت دموکراسی مردمی است، حال ممکن است در بین آن مشکلاتی وجود داشته باشد، اما در هر صورت هرکدام در جایگاه‌های خود کار خود را انجام می‌دهند، اما این دلیلی نمی‌شود که به خاطر اشتباه یک نفر، مجلس را به توپ ببندیم، آن هم به خاطر اینکه یک مشکلی پیش آمده است.

رنجبرزاده در پاسخ به این سؤال که آیا محدودیتی برای تهیه‌کننده برنامه فرمول یک و این برنامه ایجاد شده است یا خیر،‌گفت: مطمئن باشید هر برنامه‌ای که منجر به آسیب به سطوح نظام و اعتماد عمومی مردم شده و تخریب چهره‌های خدوم نظام جمهوری اسلامی را تخریب کند حتما آن مجریان هم به حاشیه رانده خواهند شد، البته در جلسه روز گذشته هم صدا و سیما به ما قول داد که این اقدام را خواهد کرد.

وی در ادامه همین مطلب،‌ گفت: منتظر باشید که در این خصوص اخباری شنیده خواهد شد، چرا که ما در این رابطه قول‌هایی از آقای علی عسکری گرفته‌ایم و باید دید که اقدامات آقای عسکری چه خواهد شد.

وی در خاتمه گفت: من فکر می‌کنم که اگر کوچکترین تردیدی روی مجریان صدا و سیما داشته باشند که این مجریان برنامه را به سمت و سوی تخریب و اهانت سوق دهند و اعتماد عمومی مردم فرو بریزد، رئیس صدا و سیما کوتاهی نخواهد کرد و اقدامات پیشگیرانه‌ای را انجام خواهد داد.

مجلس درخواست ممنوع‌التصویری «زائری» را کرده است؟

در همین حال، مهدی کیایی درباره حضور رئیس سازمان صدا و سیما در مجلس و حاشیه‌های مطرح شده در رسانه‌ها، گفت: اخبار ضد و نقیضی که درباره حضور رئیس سازمان صدا و سیما و برخی معاونان ایشان در جلسه هیات‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در برخی رسانه‌ها و شبکه‌های مجازی مطرح می‌شود، دقیق نیست.

مدیرکل فرهنگی و روابط عمومی مجلس شورای اسلامی افزود: حضور رئیس سازمان صدا و سیما و معاونان ایشان در هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی درباره بررسی برخی موضوعات کلان کشور بود؛ البته نظرات هیات رئیسه مجلس و نمایندگان محترم درباره نحوه پرداختن صدا و سیما به موضوعات مختلف قوه مقننه مورد بحث و تبادل‌نظر قرار گرفت.

کیایی تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی هیچ‌گونه درخواستی مبنی‌بر عدم حضور حجت‌الاسلام محمدرضا زائری که از روحانیون شناخته‌شده است، در صداوسیما نداشته و احضار علی ضیاء از مجریان سیما توسط مجلس نیز صحت ندارد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۱۸
جبار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
2
2
فقط جایگاه مجلس مهم است آه مظلومیت بانکهاست که...
حسین
|
Germany
|
۱۶:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
0
8
البته که حرف حق زدن توسط هرشخصی که باشد اشتباه است و همه باید وجیزه گوی عملکرد . . . . این آقایان و بقیه مسئولین باشند. واقعا شرم ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
0
8
مجلس و دولت ناامید واقعا متاسفم برای شما چون حرف حق زده بود ممنوع التصویر شما ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
0
8
کدام مجلس؟ اینها همه .......... برای تعریف و تمجید از هم سبقت می گیرند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
0
6
هر کی حرف حق بزنه ممنوع التصویر میشه باید مثل رشیدپور در راستاشون باشی تا تریبون دستت بدن
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
0
8
منم با نظر حسین موافقم حرف حق تلخ است و همه باید چاپلوسی کنند
و الا کیه که ندونه و نفهمه کارنامه درخشان این مجلس و
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
1
0
زایری در زمین دشمن بازی می کند باید ممنوع سخن و ممنوع التصویر باشد
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
0
1
مجلس باید با نماینده نامردمی برخورد میکرد تا شانش حفظ میشد و گر نه لفظ نماینده بودن که قداست نمی آورد همه ما نزد خداوند شان یکسانی داریم مگر آنکه تقوایش بیشتر باشد شانش بالاتر است
هاتف
|
Canada
|
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
0
1
مشکل از همون دو خط اول هست، قداست مجلس و فرض بر مردم در حفظ این قداست... کی گفته مجلس قداست داره؟ آقایون و خانم ها از بهشت نازل شدند مگه؟ تا میگن لابی کردید زودی میگن ما تو ده مون چوپان بودیم تا انتقاد میشه قدسی میشن! جمع کنید این عوام فریبی رو ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
1
0
کسی که در زمین دشمن بازی می کند حق ندارد تصویرش در رسانه ملی نشان داده شود باید برود در همان رسانه هایی که مامورش کرده اند
تمشکال
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
0
0
گوشت گوساله در شهرما 80هزارتومان شده (آقایان بی درد ) از بیکاری و بی دردی حاشیه ساز شده اند و خجالت کشیدن را هم نمی دانند بهتر است یک روز مثل فقرا و بازنشستگان زندگی کنند تا...!
ناشناس
|
United States
|
۰۱:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
0
1
نفر سالم، آقای زایری، آنهم محکوم به سکوت! این است
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
0
1
اونی که قداست داره مردم هستند و نه مجلس.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
0
3
اگر ممنوع التصویر نمی شد جای تعجب بود چون انجا جای دروغ وریااست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
2
0
ان برنامه با ان مجری بی مزه برای پرسپولیسی ها است تبلیغ پرسپولیس با پول مردم والبته علیه استقلالیها!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
0
3
خوده نفهمتون تو اون فیلم میگید هیئت رئیسه نمیفهمه بعد به زائری گیر دادید؟
شهرام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
0
0
کدوم مجلس؟مجلسی که یک نماینده اش فحاشی میکنه و نماینده دیگرش هنوز اتهام تجاوز جنسی به خانم .... رو گردنش سنگینی میکنه؟عکس نماینده های شهید رو به رخ ملت نکشید؟اونها انسانهای پاکی بودن که الان کمتر نمونه ش رو تو مجلس میبینیم.
دلمان رو به چیه مجلس خوش کنیم؟مجلسی که قدرت نداره بسیاری از ارگانها رو زیر سوال ببره و فقط زورش به دولتی ها میرسه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
0
0
خب حق دارن دیگه وقتی اونقدر گندکاری کردن که آدمایی که هم صنف خودشون هستن هم صداشون دراومده مجبورن با این کارا یه مدتی با خودشون تنفس ایجاد کنن اما:آه دلسوختگان راه به جایی دارد به خداوند که این ملک خدایی دارد
باش تا صبح دولتت بدمد
کاین هنوزاز نتایج سحر است
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین