کد خبر: ۵۶۷۹۵۴
تاریخ انتشار : ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۶
دبیر مجمع تشخیص‌ گفت: آمریکا را در حوزه دفاع و امنیت کنار زدیم و امروز دستاوردهای موشکی و اقتدار دفاعی ما زبانزد دوست و دشمن است.
آفتاب‌‌نیوز :
محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در همایش تبیین دستاوردهای 40ساله انقلاب اسلامی، اظهار داشت: برخی ارکان یک جامعه مانند تابلوهایی هستند که اگر بازآفرینی و بازنمایی نشوند، منجر به ایجاد شبهه، تردید و گم کردن راه و مسیر خواهند شد و دوران باشکوه و عزت‌آفرین دفاع مقدس، انقلاب اسلامی و موضوع ولایت فقیه از جمله این ارکان به‌شمار می‌روند.

 وی افزود: نسل پرشور و جدید که از ذهنیت تاریخی نسل قبل برخوردار نیست به این هدایت‌گری نیاز داشته و چهل‌سالگی انقلاب اسلامی بهترین فرصت برای تبیین و بازنمایی دستاوردهای این انقلاب شکوهمند و الهام‌بخش است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با یادآوری خباثت و توطئه‌های استکبار جهانی علیه انقلاب اسلامی، آمریکا را منشأ چالش‌ها علیه ملت ایران عنوان و تصریح کرد: در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، تقابل انقلاب اسلامی و آمریکا به یکی از مهم‌ترین مقاطع خود رسیده و 22 بهمن امسال فرصت مناسبی است تا پاسخی محکم به همه کینه‌توزی‌های آمریکا و سردمداران آن داده شود.

رضایی با بیان اینکه "با گذشت چهار دهه از انقلاب اسلامی تقریباً در تمامی زمینه‌ها پیشرفت داشته‌ایم"، گفت: در برخی ابعاد، پیشرفتها شگرف و در برخی حوزه‌ها در حد انتظار نبوده است؛ در هر صحنه‌ای که آمریکا را کنار زده و انقلابی عمل کردیم، نتایج معجزه‌گون و بسیار امید‌بخش و در هر حوزه‌ای که به توان و ظرفیت‌های داخل کم‌توجه بوده‌ایم، هنوز هم با مشکلات و موانعی روبه‌رو هستیم.

وی افزود: ما با عمل انقلابی و جهادی آمریکا را در حوزه دفاع و امنیت کنار زدیم و امروز دستاوردهای موشکی و اقتدار دفاعی ما زبانزد دوست و دشمن است، اما در حوزه‌های اقتصاد و فرهنگ، متأسفانه هنوز هم با چالش‌ها و مشکلاتی مواجه هستیم و تا زمانی که با الگوهای بومی و مبتنی بر مبانی اسلامی خود عمل نکنیم و آمریکا را از این صحنه‌ها خارج نکنیم، به رشد و شکوفایی نخواهیم رسید.

دبیر مجمع تشخیص مصلح نظام در پایان با تذکر اینکه "دشمنان ما امروز در صدد تضعیف روحیه مقاومت، ایثار و شهادت‌طلبی نزد ملت ایران و خاموش کردن این تصاویر نورانی و الهام‌بخش هستند"، بر ضرورت شناخت دقیق [نقشه‌های دشمن] و عدم اعتماد به دشمن و پرهیز از ساده‌اندیشی و ساده‌انگاری تأکید کرد.

منبع: تسنیم
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x