کد خبر: ۵۶۸۷۰۲
تاریخ انتشار : ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۸
تعداد نظرات: ۵ نظر
«شادی حقیقی و پایدار مردم - که حق آنهاست - هنگامی است که عزت و اقتدار کشور در سیاست خارجی حفظ شود، مقابل دشمن ضعف و انفعال نشان داده نشود و معیشت و زندگی مردم، مورد بی‌اعتنایی یا دهن‌کجی همین طیف مدعی «شادی مردم» قرار نگیرد.»
آفتاب‌‌نیوز :
 روزنامه کیهان در ستون اخبار ویژه خود نوشت: «جوانان وقتی واقعاً شاد می‌شوند که به اشتغال و ازدواج و مسکن بها بدهید.

روزنامه‌های زنجیره‌ای، ملاطفت و اغماض سردار کمالی با چند سربازی که هنگام تمرین مارش نظامی، اقدام به پایکوبی و رقص کرده بودند، مصادره به مطلوب خود کردند.

این نشریات در تیترها و یادداشت‌های القایی خود کوشیده‌اند موضوع را به دغدغه‌های هنجارشکنانه خود در حوزه فرهنگی سرایت بدهند. آنها مدعی شده‌اند «شادی را نباید از مردم بگیریم.»

صرف نظر از معیارها و هنجارهای شرعی و عرفی و اخلاقی درباره مرز شادی مباح و حرام، باید به این نشریات یادآور شد شادی حقیقی و پایدار مردم - که حق آنهاست - هنگامی است که عزت و اقتدار کشور در سیاست خارجی حفظ شود، مقابل دشمن ضعف و انفعال نشان داده نشود و معیشت و زندگی مردم، مورد بی‌اعتنایی یا دهن‌کجی همین طیف مدعی «شادی مردم» قرار نگیرد.

شاد واقعی جوانان (که سربازان هم جزو آنها هستند) وقتی است که «اشتغال و ازدواج» به عنوان اولویت جوانان و مردم،‌ در حاشیه سیاست‌بازی‌ها، حاشیه‌سازی‌ها و تلاش برای فریب مردم در دوقطبی‌های معجول فرهنگی قرار نگیرد. براستی آیا یک هزارم حجم فضاسازی‌هایی که طیف مذکور درباره کنسرت و کنسرت‌بازی و حواشی خوانندگان مبتذل انجام دادند، به مشکلات واقعی مردم هم پرداخته‌اند؟ چرا همین اولویت‌ها را از دولت مطالبه نمی‌کنند؟

گفتنی است طبق آمار مرکز آمار از سال ۹۶، ۹۵ درصد مردم در این سال اصلاً به کنسرت نرفته‌اند (حال آن که رسانه‌های زنجیره‌ای، چندین ماه، تبدیل به مسئله اول کشور کرده بودند.) طبق همین آمار، ۹۴/۹ درصد مردم در همین سال به تماشای تئاتر و ۸۱/۱ درصد به سینما رفته‌اند.»
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۵
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
0
0
کلا عزا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
0
0
ازسر ناچاری به چه مسائلی رو می آوریم خدایا خودت کمک کن
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
0
0
کیهان همیشه خلاف جهت همه شنا می کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
0
0
چقدر فهم این سخنِ ساده سنگین است که: نظامِ سیاسیِ توانا، بر شهروندانِ توانا استوار می‌شود. و دولت قوی، نیازمند جامعه‌ای قوی و شاد است.
جامعه شناس
|
United States
|
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
0
0
بنابراین تا زمانی که مسوولان کیهان به ویژه آقای شریعتمداری اعلام نکرده اند جوانان و مردم نباید شادی کنند. باید عزا گرفت و همواره گریه کرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین