کد خبر: ۵۷۰۰۲۷
تاریخ انتشار : ۰۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۷:۰۳
قتل مرد عتیقه فروش به دستور همسر سوم
طراحی نقشه قتل شوهر برای ازدواج با مردی دیگر زنی که با همدستی مرد موردعلاقه‌اش نقشه قتل شوهر خود را طراحی کرده بود، بعد از دستگیری جزئیات جنایت را شرح داد.
آفتاب‌‌نیوز :
آخرین روز آذرماه پرونده‌ای درباره مفقودشدن مردی میان‌سال از کلانتری ۱۳۰ نازی‌آباد به پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد.

شاکی پرونده در اظهارات اولیه به کارآگاهان گفت: پدرم به نام سعید (۵۴ ساله) چند روزی است که از منزل خارج شده و خبری از او نیست و گوشی تلفن همراهش نیز خاموش شده است.

کارآگاهان با آغاز رسیدگی به پرونده، در همان تحقیقات اولیه اطلاع پیدا کردند که سعید پس از متارکه از همسر سابقش، حدود پنج سال پیش با همسر کنونی خود به نام سمیرا (۳۲ ساله) ازدواج کرده است. در ادامه، تحقیقات از سمیرا در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت، اما او درباره غیبت همسرش اظهار بی‌اطلاعی کرد.

کارآگاهان پلیس آگاهی با انجام اقدامات ویژه پلیسی اطلاع پیدا کردند که «سمیرا» به‌واسطه اختلافات شدیدی که با همسرش داشت، موضوع را با یکی از دوستان همسرش به نام فرزاد. ش. (۴۹ ساله) مطرح و در چندین نوبت از وی درخواست کمک کرده است. هم‌زمان با شناسایی فرزاد، سمیرا درباره نحوه آشنایی با این مرد به کارآگاهان گفت: حدود چهار ماه پیش، به همراه همسرم برای پیداکردن خانه استیجاری به بنگاه املاک متعلق به یکی از دوستانش در منطقه نازی‌آباد رفتیم و در آنجا با فرزاد آشنا شدم.

کارآگاهان اطمینان پیدا کردند فرزاد آخرین شخصی بوده که همراه با مقتول مشاهده شده است به همین دلیل تحقیقات ویژه پلیسی از او در دستور کار قرار گرفت و سرانجام این مرد روز پنجشنبه هفته گذشته با اعتراف صریح به ارتکاب جنایت، گفت: پیشنهاد قتل از سوی سمیرا مطرح شد و قرار بود آن دو پس از ارتکاب جنایت با یکدیگر ازدواج کنند.

با اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت، فرزاد با قرار بازداشت موقت در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

فرزاد که از حدود ۱۰ سال پیش از همسر سابق خود متارکه کرده است، در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: سعید همیشه همسرش را اذیت می‌کرد و رابطه خوبی با او نداشت و او را تحقیر می‌کرد. همین موضوع باعث شد سمیرا پس از گذشت مدت کوتاهی از من درخواست کمک کند و در نهایت پیشنهاد قتل فرزاد را با من مطرح کرد.

فرزاد درباره نحوه ارتکاب جنایت به کارآگاهان گفت: با طرح پیشنهاد جنایت، در چندین جلسه ملاقاتی که با سمیرا داشتم، به‌دروغ گفتم چند قطعه زیرخاکی دارم که در نزدیکی شهرستان قم در منطقه‌ای بیابانی زیر خاک مخفی کرده‌ام. به این ترفند سعید را شب جنایت همراه خود کردم و به محل قتل کشاندم.

فرزاد در ادامه اعترافاتش گفت: ساعت ۲۳ روز ۲۸ آذر با خودروی سواری متعلق به یکی از دوستانم به دنبال سعید و همسرش رفتم. پس از آن به سمت اتوبان تهران – قم حرکت کردیم تا اینکه در نهایت در منطقه‌ای بیابانی توقف کردم. در حالی‌که سمیرا نیز پشت سر من و سعید از ماشین پیاده شده بود، مقداری حرکت کردیم. درنهایت با چاقو چندین ضربه به گردن، سینه و شکم سعید زدم و او را به قتل رساندم و پس از ارتکاب جنایت به همراه سمیرا به تهران بازگشتیم.

با اعتراف صریح فرزاد به ارتکاب جنایت و مشارکت همسر مقتول در قتل، سمیرا نیز بلافاصله دستگیر شد و در همان تحقیقات اولیه ضمن تأیید اعترافات فرزاد در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: با نقشه قبلی که درخصوص قتل همسرم کشیده بودیم، به همراه فرزاد به کیلومتر ۵۵ جاده قدیم تهران – قم رفتیم. پس از رفتن به داخل جاده خاکی، فرزاد از ماشین پیاده شد و به بهانه نشان‌دادن زیرخاکی همسرم را به داخل بیابان کشاند؛ در حالی‌که من نیز پشت سر آن‌ها در حال حرکت بودم، فرزاد با چاقویی که از قبل تهیه کرده بود، چند ضربه به همسرم وارد کرد و پس از رهاکردن جنازه در بیابان به تهران بازگشتیم.

سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی، معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با تأیید این خبر گفت: با اعتراف صریح متهمان به رهاسازی جسد در منطقه‌ای بیابانی در کیلومتر ۵۵ جاده قدیم تهران– قم، تحقیقات برای کشف جسد مقتول در دستور کار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. روز شنبه هفته جاری تیم بررسی صحنه جنایت اداره دهم به همراه متهمان پرونده به محل جنایت رفت، اما با وجود بررسی میدانی محل جنایت موفق به کشف جسد یا بقایای جسد نشد و فقط چند تکه لباس آغشته به خون متعلق به مقتول در محل جنایت کشف شد. در حال حاضر نیز هر دو متهم با قرار بازداشت موقت صادره از سوی شعبه چهارم بازپرسی دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، برای ادامه تحقیقات در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند.

گفتگو با فرزاد

با سمیرا چطور آشنا شدی؟

حدود ۶ ماه قبل بود که به همراه سعید برای اجاره خانه‌ای به مغازه یکی از دوستانم که من در آنجا کار می‌کردم، آمدند. سعید وضع مالی خوبی داشت و برای زندگی با همسر سومش بدنبال خانه‌ای بود. همان زمان برای آن‌ها آپارتمان مناسبی پیدا کردم. اما بعد از آن رابطه‌ام با سعید و همسرش قطع نشد. اوایل سمیرا با من درد دل می‌کرد و از رفتار‌های بد همسرش می‌گفت. شوهرش مدام او را اذیت می‌کرد و سمیرا به رفتار‌های همسرش شک داشت. به من می‌گفت که همسرش روابط پنهانی دارد و تصور می‌کرد که به او خیانت کرده باشد.

چرا از همسرش جدا نشد؟
سعید مرد ثروتمندی بود و جدایی او باعث می‌شد که ثروت سعید را از دست بدهد. اما درصورت مرگ مرد میانسال سمیرا می‌توانست از ثروت شوهرش استفاده کند.

نقشه قتل را چه کسی کشید؟
هر دو نفرمان.

نقشه تان چه بود؟
سعید در کار خرید و فروش عتیقه بود و وضع مالی خوبی هم داشت به بهانه اینکه یکی از دوستانم زیرخاکی برای فروش دارد با او قرار گذاشتم. ماشین یکی از دوستانم را قرض گرفتم و به سراغ سعید رفتم. ساعت ۱۱ شب ۲۸ دی او را سوار خودرو کرده و به طرف جاده قم راه افتادیم.

سمیرا هم با شما آمد؟
داخل ماشین ما نبود. اما قبلش قرار گذاشتیم که او هم در محل حادثه حضور داشته باشد تا شاهد قتل همسرش باشد. به همین دلیل سمیرا یک خودرو را برای ۲۴ ساعت کرایه کرد و زمانی که ما به سمت قم راه افتادیم او هم پشت سر ما به راه افتاد و سایه به سایه ما را تعقیب می‌کرد.

چطور قتل را انجام دادی؟ 
از ماشین پیاده شدم و از او هم خواستم پیاده شود. بعد هم با چاقویی که به همراه داشتم چندین ضربه به او زدم. پس از کشتن سعید جسد را همانجا رها کرده و راهی تهران شدیم.

متأهل هستی؟
خیر، ۱۰ سال قبل از همسرم جدا شدم.

منبع: شرق

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین