کد خبر: ۵۷۰۵۷۹
تاریخ انتشار : ۰۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۱
معاونت مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارقان مأمورنما که با استفاده از لباس و آرم و علائم پلیسی و با حضور در محل سکونت اتباع افاغنه، ۱۹ دستگاه تلفن همراه و ۲۰ میلیون تومان پول از آنها را سرقت کرده بودند ،خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز :
سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی، در این باره اظهار کرد: نیمه شب 25 آذر ماه ۹۷ خبری با عنوان سرقت مسلحانه چند سارق با لباس، آرم و علائم پلیسی از اتباع خارجی، به کلانتری ۱۴۴ جوادیه تهرانپارس اعلام شد. با حضور ماموران کلانتری در محل و بررسی های اولیه، مشخص شد در شب حادثه، پنج مرد که ۲ تن از آن‌ها لباس پلیسی با درجات سرهنگی و سروانی به تن داشتند، پس از ورود به محل سکونت اتباع افاغنه خود را پلیس معرفی کرده و با تهدید سلاح، گوشی‌های تلفن همراه و ۲۰ میلیون تومان وجه نقد آنها را گرفته و به سرعت از خانه بیرون رفته‌اند که در ادامه نیز با استفاده از ۲ دستگاه خودروی مشکی رنگ و نقره ای از محل متواری شده اند.

وی ادامه داد: پس از انجام بررسی‌های اولیه، پرونده تحت عنوان «سرقت مسلحانه تحت عنوان مأمور قلابی» به اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع داده شد و تحقیقات برای شناسایی و دستگیری سارقان به صورت ویژه در دستور کار ماموران قرار گرفت تا اینکه با اقدامات فنی صورت گرفته، یکی از اعضای این باند به نام «احسان» شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ گودرزی، تصریح کرد: در تحقیقات صورت گرفته از احسان، سایر اعضای این باند سرقت که همگی دارای نسبت فامیلی از جمله پدر، برادر، پسرخاله، دایی و دوست پسرخاله با وی بودند، شناسایی و در ادامه پدر و دوست پسرخاله احسان نیز، دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شدند. با انجام بازجویی پدر احسان، در اعترافات خود اعلام کرد که پیشنهاد این سرقت توسط «غلامرضا» دوست پسرخاله احسان به آن‌ها داده شده. به گفته پدر احسان، غلامرضا این سرقت را برنامه ریزی کرده و گفته است تعداد زیادی از افاغنه در خانه‌ای در خیابان جشنواره تهرانپارس زندگی می کنند و به تازگی حقوق ماهیانه خود را دریافت کرده اند،‌بنابراین می توان به عنوان مامور پلیس به آنجا رفت و سرقت کرد.

وی افزود: این متهم همچنین در ادامه اعترافات خود گفت که بعد از هماهنگی‌های انجام شده حدود ساعت 2نیمه شب با ۲ دستگاه خودروی سواری به در خانه مورد نظر رفتیم و در حالیکه ۲ تن از ما لباس پلیس برتن داشتیم و دیگر اعضا هم با ادوات پلیسی از جمله کلت کمری، دستبند و اسپری اشک آور قلابی ما را همراهی می‌کردند، پس از در زدن به داخل خانه رفتیم. در ادمه نیز با تهدید ساکنان خانه پول و گوشی های آن‌ها را گرفتیم و به سرعت از آنجا متواری شدیم.

 معاونت مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ تصریح کرد: این در حالی بود که یکی از مالباخته ها در اظهارات خود به کارآگاهان گفت ساعت حدود ۲ بامداد بود که در به صدا درآمد و وقتی در را باز کردیم، ۶ نفر که خود را مامور کلانتری معرفی کردند با استفاده از گاز اشک آور و سلاح و بی سیم شروع به بازجویی و جمع آوری گوشی‌ها و پول‌های ما کردند و در مجموع ۱۹ دستگاه گوشی و حدود ۲۰ میلیون تومان وجه نقد از ما به سرقت بردند.

بر اساس مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران، سرهنگ ولیپور گودرزی با اشاره به اینکه پرونده این باند سرقت مسلحانه تحت عنوان مامور در حال حاضر در شعبه دوم بازپرسی ناحیه ۳۴ تهران در حال رسیدگی است، گفت: در حال حاضر سه نفر از این باند سرقت مسلحانه دستگیر شدند و سرنخ هایی برای دستگیری دیگر اعضای این باند نیز وجود دارد.

ایسنا 
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین