کد خبر: ۵۷۰۷۸۵
تاریخ انتشار : ۰۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۵
شکست اژدها در خوان پنجم| کی‌روش با شکست لیپی به ژاپن رسید
دیدار تیم ملی فوتبال ایران مقابل چین در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا در امارات در نهایت با برد ایران به پایان رسید.
آفتاب‌‌نیوز :
ملی پوشان ایران با نمایشی سراسر هجومی و زدن 3 گل از سد چین عبور کردند و بعد از 15 سال به نیمه نهایی جام ملت‌ها رسیدند.

به گزارش آفتاب‎نیوز، تیم ملی چین به‌عنوان دومین تیم گروه C راهی مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا شد و در دیدار اخیرش با وجود اینکه با یک گل از تایلند عقب بود، اما در نهایت موفق به برتری 2 بر یک شد تا به جمع هشت تیم برتر این رقابت‌ها راه پیدا کند ولی چینی‌ها امشب کار دشواری برابر بازیکنان سراسر انگیزه ایران دارند؛ شاگردان کارلوس کی‌روش که با 7 امتیاز صدرنشین گروه D شدند، در مسابقه گذشته خود به روند کلین‌شیت‌هایشان ادامه دادند و عمان را با 2 گل مغلوب کردند تا اکنون برابر چین قرار بگیرند؛ حالا ملی پوشان ایران، امید زیادی به حذف شاگردان لیپی دارند تا خود را به نیمه نهایی جام برسانند.

گزارش لحظه به لحظه دیدار تیم‌های ملی چین و ایران را در ادامه می‎خوانید:


جام ملت‌های آسیا - امارات 2019 / مرحله یک چهارم نهایی

پنج‌شنبه: 97/11/04 ؛ ساعت 19:30

استادیوم: محمد بن زاید- ابوظبی / تماشاگر: 19578 نفر

داور: عبدالرحمن الجاسم(قطر)؛ کمک‌ها: طالب سالم المری و سعود احمد؛ داور چهارم: سزار راموس(مکزیک)؛ داور پنجم: رونی کو مین کیات(سنگاپور)/ داور ویدئویی: دنی مک‌کلی(هلند)؛ کمک داوران ویدئویی: خمیس محمد المری(قطر) و روشن ایرماتوف(ازبکستان)

تیم ملی چین
 
پایان طلسم ۱۵ ساله| یوزهای ایرانی راهی نیمه‌نهایی جام ملت‌های آسیا شدند+فیلم و عکس 

یان جانلینگ
ژانگ چنگ‌دونگ
شی کی
لیو یانگ
فنگ ژیااُتینگ(28- ژیائو ژی)
لیو یی‌مینگ
ژنگ ژی
هائو جان‌مین
وو ژی(25- ژائو ژوری)
ژائو لین
وو لی(75- یو دابائو)

سرمربی: مارچلو لیپی

 تیم ملی ایران
 
پایان طلسم ۱۵ ساله| یوزهای ایرانی راهی نیمه‌نهایی جام ملت‌های آسیا شدند+فیلم و عکس
 

علیرضا بیرانوند
محمدحسین کنعانی‌زادگان
مرتضی پورعلی‌گنجی
رامین رضاییان
میلاد محمدی
امید ابراهیمی
اشکان دژاگه(76- روزبه چشمی)
علیرضا جهانبخش(68- سامان قدوس)
احسان حاج‌صفی
مهدی طارمی
سردار آزمون(86- کریم انصاری‌فرد)
 
سرمربی: کارلوس کی‌روش

اخطار

مهدی طارمی(67) از ایران

ژیائو ژی(78) از چین

شرح گل

چین صفر - ایران 1 (دقیقه 18: مهدی طارمی): دفع توپ عالی حاج‌صفی با پای راست از محوطه جریمه خودی به پشت مدافعان چین را فنگ ژیااُتینگ با تعلل زیاد نتوانست دفع کند تا سردار آزمون با سرعت بالا و سماجت زیاد توپ را از او بگیرد و با پاس در عرض عالی به مقابل دروازه خالی چین، مهدی طارمی را در فرصت خوبی قرار دهد و این بازیکن هم با شوت تک ضرب گل اول ایران را به ثمر رساند.
 
 

چین صفر - ایران 2 (دقیقه 31: سردار آزمون): بعد از پاس بلند پورعلی‌گنجی از زمین خودی، علیرضا جهانبخش با ضربه سر روی توپ تاثیر گذاشت تا سردار آزمون باز هم با فرار سریع فرصت‌سازی کند و با توپ‌ربایی از مقابل پای لیو یی‌مینگ در موقعیت تک به تک قرار بگیرد و در نهایت با جای گذاشتن یان جان‌لینگ، گل دوم ایران را بزند.

 

چین صفر - ایران 3 (دقیقه 1+90: کریم انصاری‌فرد): پاس بلند میلاد محمدی از سمت چپ خط دفاعی را شی کی نتوانست دفع کند تا مهدی طارمی با توپ‌گیری از او و پاس در عمق، کریم انصاری‌فرد را در موقعیت ت به تک قرار دهد تا این مهاجم تعویضی با ضربه بغل پا گل سوم ایران را به نام خود ثبت کند.

لحظات حساس
 

دقیقه 4: پاس بغل پای جهانبخش از داخل محوطه جریمه چین با عبور از مقابل سردار آزمون، با کمترین فاصله از کنار تیرک عمودی دروازه به اوت رفت.

دقیقه 6: هائو جان‌مین فرار سریعی در موقعیت آفساید انجام داد و در موقعیت تک به تک قرار گرفته بود که پاس در عرض او به مقابل دروازه خالی ایران را رامین رضاییان با تکل به موقع دفع کرد و در ادامه بیرانوند توپ را در اختیار گرفت.
 
دقیقه 10: سانتر بدون نقص جهانبخش از روی کرنر سمت راست زمین را سردار آزمون بالاتر از همه با ضربه سر زد که ژنگ ژی، کاپیتان چین توپ را از روی خط دروازه برگشت داد.
 
دقیقه 11: ارسال تند و تیز و کوتاه محمدی از جناح چپ زمین و شوت تک‌ضرب آزمون با فاصله کمی از کنار دروازه چین به بیرون رفت.

دقیقه 20: شوت اشکان دژاگه در محوطه جریمه چین برخوردی با شی کی داشت که در این صحنه ملی پوشان ایران اعتقاد به خطای هند داشتند، اما داور قطری دستور به ادامه بازی داد.

دقیقه 21: پاس در عمق آزمون از بین مدافعان چین به مهدی طارمی رسید ولی این ملی پوش ایرانی در برخورد با لیو یی‌مینگ روی زمین افتاد و اعتقاد به خطا داشت که عبدالرحمن الجاسم قری باز هم در این صحنه پنالتی اعلام نکرد و با وجود مشورت با کمک داوران ویدئویی تصمیم خود را تغییر نداد.

دقیقه 26: ارسال دیدنی دژاگه از روی ضربه آزاد میانه زمین و پاس عالی کنعانی‌زادگان به مقابل دروازه خالی چین را مهدی طارمی نتوانست استفاده کند و ضربه او از محوطه 6 قدم به بیرون رفت.

دقیقه 44: شوت فنی و ناگهانی وو لی از پشت محوطه جریمه به شکل خطرناکی از روی دروازه ایران عبور کرد.
 
دقیقه 48: توپ ارسالی از جناح چپ زمین و ضربه سر ژیائو ژی از روی دروازه ایران به بیرون رفت.

دقیقه 52: سانتر حاج‌صفی از جناح چپ و ضربه سر طارمی از بالای دروازه چین راهی اوت شد.

 در دقیقه 54 برخورد شدیدی بین پورعلی‌گنجی و ژیائو ژی از ناحیه سر اتفاق افتاد که هر دو بازیکن بعد از لحظاتی به زمین بازگشتند.

دقیقه 58: دفع توپ عجیب حاج‌صفی در محوطه جریمه چین و روی سر کنعانی‌زادگان فرود آمد که ضربه پشت سر او از بالای دروازه چین به اوت رفت.

دقیقه 58: طارمی بعد از توپ‌گیری عالی در میانه زمین، ضد حمله خوبی شکل داد ولی پاس نه چندان خوب او به آزمون موجب شد مدافعان چین از راه برسند و در نهایت با پاس او به جهانبخش، جهانبخش به رضاییان و بازگشت دوباره توپ به جهانبخش، این بازیکن شوت‌زنی کند و توپ بی‌حاصل راهی اوت شود.

دقیقه 58: شوت فنی طارمی از پشت محوطه جریمه در اخیتار جانلینگ قرار گرفت.

دقیقه 60: ژائو ژوری شوت بی‌دقتی زد تا توپ بدون ایجاد خطر روی دروازه ایران به اوت برود.

دقیقه 60: آزمون فرار سریعی از جناح راست زمین انجام داد که ارسال زمینی او و شوت بغل پای چپ حاج‌صفی با واکنش جانلینگ به کرنر رفت.

دقیقه 61: ضربه سر آزمون روی ارسال دژاگه از کرنر به بیرون زده شد.

دقیقه 82: دابائو با وجود نفوذ خوبی که تا محوطه جریمه ایران داشت، شوت پای چپ خوبی نزد و ضربه او بی‌حاصل به اوت رفت.

دقیقه 85: سامان قدوس تا پشت محوطه جریمه چین پیشروی کرد که ضربه فنی او به راحتی توسط جانلینگ جمع شد.

دقیقه 3+90: شوت زمینی ژیائو ژی روی توپ ارسالی از جناح راست زمین را بیرانوند مهار کرد.

بهترین بازیکن

سردار آزمون در ادامه بازی‌های خوب خود در جام ملت‌های آسیا، امشب هم مقابل چین مرد اول زمین بود و با فرارهای سریع، پاس‌های در عمق، فرصت‌طلبی، خلق موقعیت و ... نمایش درخشانی ارائه کرد؛ مهاجم 20 تیم ملی ایران با سماجت بالا و دوندگی بی‌امان، پایه گذار گل اول شد و روی گل دوم هم با تکرار این کار و دریبل دروازه‌بان چین گلزنی کرد تا بازی فوق‌العاده‌ای در حضور 86 دقیقه‌ای در زمین ارائه کرده باشد.

مهدی طارمی نیز دیگر ستاره تیم ملی برابر چین بود؛ بازیکنی که با وجود از دست دادن یک موقعیت مسلم گلزنی، یگ گل به ثمر رساند، یک پاس گل داد و در ایجاد موقعیت برای آزمون و دیگر بازیکنان هم تلاش زیادی کرد.

 در حاشیه

* ژانگ لینپنگ، مدافع تیم ملی چین و وحید امیری از تیم ملی ایران، دو بازیکنی هستند که به دلیل محرومیت در این مسابقه حضور ندارند.

* تیم ملی چین با تنها یک تغییر نسبت به بازی اخیرش برابر تایلند، در مسابقه امشب به مصاف ایران می‌آید که ژانگ چنگ‌دونگ جانشین ژانگ لینپنگ محروم شده است.

* ترکیب ایران نسبت به بازی گذشته‌اش برابر عمان، در دیدار امشب دو جابه‌جایی داشته که محمدحسین کنعانی‌زادگان و احسان حاج‌صفی به ترتیب جانشین سید مجید حسینی و وحید امیری محروم شدند.

* حدود نیمی از صندلی‌های ورزشگاه محمد بن زاید خالی از تماشاگر است.

*  تعداد خبرنگاران چینی دو برابر خبرنگاران ایرانی است.

* بیرانوند در زمان گرم کردن قبل از مسابقه، با مشت دست توپ‌ها را می زد که حرکت او موجب به وجد آمدن هواداران شد.

* مهدی تاج، محمدرضا ساکت، احمدرضا عابدزاده و عبدالله ویسی ازجمله مسؤولان و پیشکسوتان فوتبال ایران هستند که در ورزشگاه محمد بن زاید حضور دارند.

* تماشاگران ایرانی تعداد بیشتری از هواداران چینی دارند و سر و صدای زیادی در استادیوم به راه انداختند.

* تعویض اول چین اجباری بود و وو ژی نتوانست به بازی اامه دهد تا در دقیقه 25 با ژائو ژوری تعویض شود.

* مارچلو لیپی در تصمیمی غیرمنتظره دومین تعویض تیمش را در دقیقه 28 انجام داد و فنگ ژیااُتینگ که در دریافت گل اول چین مقصر بود را از زمین بیرون کشید.

* در زمان گل دوم ایران، عبدالرحمن الجاسم قطری صحنه برخورد آزمون و لیو یی‌مینگ را بازبینی کرد ولی خطایی تشخیص نداد.

 * پس از گل سردار آزمون، تماشاگران ایرانی به شدت کی‌روش را تشویق کردند.

* مارچلو لیپی پس از گل دوم ایران دیگر در زمین دیده نشد و با چهره‌ای ناراحت روی نیمکت تیمش نشست.

* مهدی طارمی در دقیقه 67 به دلیل خطا در میانه زمین کارت زرد گرفت تا در جام ملت‌های آسیا دو اخطاره شود و دیدار حساس احتمالی مرحله بعدی ایران مقابل ژاپن را از دست بدهد.

منبع: ورزش سه
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین