کد خبر: ۵۷۱۵۰۱
تعداد نظرات: ۹ نظر
تاریخ انتشار : ۰۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۵
"موسوی، کروبی و زهرا رهنورد بخشی از صفحات این تاریخ و این نظام بوده و هستند"
یک عضو مرکزی هیأت رئیسه فراکسیون امید در نطق میان دستور خود خواهان آزادی محصوران شد.
آفتاب‌‌نیوز :
در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی قاسم میرزایی نیکو در نطق میان دستور خود خواستار آزادی محصوران شد و بیان کرد: باتوجه به این در دهه فاطمیه قرار داریم بهتر است به این مناسبت  ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌افرادی که د‌ر حصر هستند هم آزاد شوند؛ چراکه دو نفر از آنها سید هستند و حتی به این د‌لیل هم که شده آنها ر‌ا آزاد کنید.

به گزارش آفتاب‎نیوز؛ نماینده مردم دماوند تاکید کرد: میرحسین موسوی، زهرا رهنورد  و مهدی کروبی باید آزاد شوند. در این هنگام  یکی از نمایندگان فریاد زد «به جای فکردن به مسائل معیشتی مردم، یک نماینده اصلاح‌طلب دغدغه رفع حصر ر‌ا د‌ارد..»

درخواست یک نماینده برای آزادی موسوی، رهنورد و کروبی+واکنش تند اصولگرایان

به نوشته خبرگزاری ایلنا، هنگامی که میرزایی نیکو نام محصوران را بر زبان آورد، تعدادی از نمایندگان اصولگرا از جمله مجتبی ذالنوز و جواد کریمی قدوسی به جایگاه هیأت رئیسه رفتند و با علی لاریجانی صحبت کردند  و خواهان تذکر بودند.

مشروج نطق میان دستور میرزایی نیکو را در ادامه می‎خوانید:

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، قاسم میرزایی‌نیکو­ در نشست علنی امروز (دوشنبه 8 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، گفت: قسم به فجر، قسم به ده شب من از نسل خشم، خون و خاطره ام، نسل بهمن 57 آن انقلاب به نام استقلال و آزادی و جمهوری اسلامی، چهل سال گذشت و انقلاب ما، در اربعین باید به کمال رسیده باشد، اما رسیده ای، نچشیدمت، منم حریف کار تو.

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در ایام شریف فاطمیه از ولایت حکومت علی(ع) امام عدالت گفتیم، اما هنوز که هنوز است در آستانه این شراب چهل ساله میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد که بخشی از صفحات این تاریخ و این نظام بوده و هستند در حصر هستند.

میرزایی نیکو یادآورشد: رندان این تکرار را به تمسخر طعنه می‌زنند که هربار آمده‌ای همین را گفته‌ای، ما بدهکاریم به عدالت، به نسل پرسشگر، به تکه‌ای از تاریخ، به انقلاب و به خودمان بدهکار هستیم، به انقلابی که برآمده از وجدان آگاه و بیدار است و این نیز نخواهد گذشت.

وی بیان کرد: سرمان را که چرخاندیم بهترین‌هایمان را ترور کردند، از دیوار بالا رفتیم و اسناد لانه جاسوسی را ورق زدیم، باران جنگ سیاه بر سرزمینمان بارید و شهیدان، مردان، زنان و کودکان در خون غلتیدند، گذشته‌ها نمی‌گذرد، زخم خستگی این قصه‌ها امروز تهاجم فرهنگی است، آنقدر که شعارها می‌شود تمام شدن ماجرای اصلاح‌طلب و اصولگرا و مجلس ختم نسل انقلاب.

میرزایی نیکو اظهار کرد: ما هیچ، ما نگاه، اما این پایان قصه نخواهد بود، گرگ پیر خسته، اژدهای هفت سر شده است، امروز دردها دیجیتالی درمان می‌شود، جنگ رسانه‌ها امانمان را بُریده است، خوارج و منافقین در طول تاریخ رنگ عوض کرده‌اند، گاهی به لباس طالبان، گاهی داعش و هزار فرقه و حلقه، لیکن سر حلقه دشمنی است که باید تیشه به ریشه بزند و نابود کند، بحران آب، نفت و غذا.

وی خاطرنشان کرد: برجام تنها اگر یک فرجام داشت، این بود که با گفتگوی موثر تیغ تیز گردن‌کشی کُند شد، بازی تمام نمی‌شود، CFT، FATF و پالرمو و پیوستن به جهان مدرن تنها با پرهیز جدی از تنش و رعایت الزامات روابط بین الملل و تسریع در روابط خارجی حل خواهد شد، این بند نتیجه ساعت‌ها جلسه و عصاره تفکر سه فراکسیون این مجلس بوده و بندهای مهم دیگر.

میرزایی نیکو عنوان کرد: بعد از چهل سال روابط بین‌المللی، بنگاه‌های اقتصادی با نامادری‌ها و دایه‌های مهربانتر از مادر رشد می‌کنند، حق تصمیم‌گیری نهادهای دولتی با استیضاح‌های تناسخی و وزیرهای رنگارنگ فقط و فقط وقت کشی و از بین بردن سرمایه های ملی است، بی‌تکلیفی در منطقه، تهدید و خط و نشان‌های ارتجاعی از تعداد کشتگان کم نخواهد کرد.  

وی افزود: داشتن بالاترین حق سیاستگذاری در روابط دیپلماتیک سوریه و عراق، حق مسلم جوانانی است که از جان، مال و ناموس خویش به نام دفاع از حرم گذشتند، اما ما کجای این تصمیم‌گیری و این داستان هستیم.

میرزایی نیکو مطرح کرد: ترامپیسم محور رفتار خشونت و جنون‌آمیز است که متاسفانه یا خوشبختانه اروپای متزلزل را نیز با خود همراه کرده است، غرب می‌خواهد با ایران مذاکره کند، گزینه افراطی رد هر گونه مذاکره در هر شرایطی است، اما گزینه مذاکره در موضوعات خاص و با دستورکار از پیش تعیین‌ شده توسط کارشناسان متخصص است.

وی تاکید کرد: از یاد نبریم که به هر دلیل و هر انگیزه‌ای برای هر یک از طرفین تصور کنیم، برجام دو تهدید بزرگ را با هزینه واشنگتن از سر ایران برداشت، مذاکرات در اردوگاه مخالفان سعودی و اسرائیل را از هم پاشید.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: ما در چهار دهه گذشته هیچ حضوری در لابی درون حاکمیتی آمریکا نداشتیم و این کُندی دیپلماسی خارجی ما است و فرصت را برای رفقا و اپوزوسیون باز کردیم، اما نگرانی اروپا از به هم خوردن برجام و خروج ایران امنیتی است، برخلاف تصور که ما این داستان را اقتصادی می‌بینیم.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه من برآمده از سرزمین مادریم هستم، از لیست امید به نام اصلاح‌طلبان، خطاب به اعضای فراکسیون امید گفت: ناامید نکنیم تفکر روشنفکر و پویایی که به نام ملت و آزادی برگ‌های رای را به ناممان انگشت زدند، ما به بیم موج سید محمد خاتمی بدهکاریم، ما به تاریخ اصلاح‌طلبی و حزبمان بدهکاریم، ما تئوری نقادانه اما معتقدانه به اصول اسلام و اسلامیت بدهکاریم، چهل سال بودن در انقلاب، قسم به آسمان فیروزه‌ای فیروزکوه، امامزاده هاشم(ع) که متعلق به شهرستانم بوده و هست و آن که می‌خواهد  برای آن عهدنامه ترکمنچای و گلستان و چنین و چنان کند را بنویسد بداند که پا به ریشه تارو پود من و مردمان و خطه ما گذاشته است. 
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۹
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
0
16
جناب آقای قاسم میرزایی نیکو مرد باشرف دوران؛...اونهایی که مثلاً فکر مسائل معیشتی مردم هستند!!!!!!!!!!!!!!!!!! اما وقتی میشنوند که گوشت سگ و خر به جای گوشت گوسفند به مردم قالب و به خورد آنان داده شده، نه تنها از ناراحتی قالب تهی نمی کنند که حتی صدایی هم از گلویشان در نمی آید.
ناشناس
|
-
|
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
8
4
احتمالا ایشون گوشت مصرف نمیکنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
1
11
... این ها یا اشتباهی حصر رفته اند... یا جرمی مرتکب شده اند که شما باید درخواست محاکمه سریعتر اینها را داشته باشید تا میزان جرمشان معلوم گردد.
جانم فدای رهبر
|
-
|
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
8
4
وااای بر ابو موسی اشعریها واااااااااای بر خوارج زمان و وااااااااای بر جمل نشینان.......
ناشناس
|
United States
|
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
4
16
درود به شرفش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
10
6
. ....هر چه مشکل داریم هم از همین ها ناشی می شود...
ulhn
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
18
5
آقاي قاسم ميرزايي نيكو... به بجاي خدمت به مردم ، از دشنمان قسم خورده آحاد ملت حمايت مي كني؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
11
4
خجالت آور است که هر باری صدایی در مجلس شنیده می شود که دل آمریکا و دیگر دشمنان انقلاب و مردم را شاد می کنند
Dav
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
6
3
مردم بیچاره تو سرما برای تهیه مقداری گوشت باید ساعت ها ایستاده وایستند اونوقت تو مجلس ب جای اینکه وقت رو صرف حل مشکلات مردم کنن فعلا صرف دعوای های شخصی بابا فکر مردم باشین
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین