کد خبر: ۵۷۲۶۳۸
تاریخ انتشار : ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۸
نماینده مردم قم در مجلس گفت: پیشرفت های جمهوری اسلامی در هر عرصه ای محیرالعقول بوده و بیرق نظام همیشه بالا است در نتیجه اگر ضعفی وجود دارد، ضعف و ناکارآمدی نظام نیست بلکه سستی و ضعف مسئولین و کارگزاران است.
آفتاب‌‌نیوز :
حجت الاسلام مجتبی ذوالنور شنبه شب در نشست بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی در جمع اهالی مسجد امام حسن مجتبی(ع) پردیسان قم، ضمن تبریک ایام فجر انقلاب اسلامی و تسلیت ایام جانسوز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) اظهار کرد: انقلاب اسلامی برکات، خیرات و آثار و نتایج فراوانی به دنبال داشته است.

وی با اشاره به اینکه پیروزی انقلاب باعث فرو ریختن قطب بندی موجود دنیا بود، افزود: استقلال کشور اولین ثمر و دستاورد انقلاب بود، امروز دوست و دشمن نمی تواند به نظام، ملت، دولت و حکومت ما اتهام بزند که ایران تحت تاثیر قدرتی یا به اراده قطب و ابر قدرتی کاری انجام می دهد بلکه اعتقاد دارند که در هر جایی اتفاقی رخ دهد می گویند کار جمهوری اسلامی است زیرا جمهوری اسلامی بر منطقه تاثیر می گذارد.

حجت الاسلام ذوالنور: پیشرفت‌های جمهوری اسلامی محیرالعقول بوده| مردم اختیار دارند؛ دود کوچکترین اشتباه به چشم خودشان می‌رود!

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به سخن رهبر انقلاب که فرمودند « مسیر ما 5 مرحله داشته و دارد که وقوع انقلاب اسلامی، استقرار و حاکمیت نظام اسلامی و جمهوری اسلامی و حکومت اسلامی از جمله این مراحل هستند»، افزود: حاکمیت دینی دومین دستاورد انقلاب اسلامی است.

دود کوچکترین اشتباه مردم به چشم خودشان می رود

وی با بیان این که دینداری قبل از انقلاب در کشور مایه اذیت و آزار بود، در خصوص تفاوت دوران قبل و بعد از انقلاب گفت: در گذشته مردم اختیاری نداشتند اما اکنون مردم اختیاراتی دارند که اگر به درستی از آن استفاده نکنند دودی به چشمشان می رود که خودشان درست کرده اند.

ذوالنور ادامه داد: در گذشته قدرت و اختیار مردم تاثیری نداشت، اما امروزه مردم با رأی خود در سرنوشتشان تأثیر می گذارند؛ امروزه مدعی نیستیم که کشور بدون مشکلات و نقص است اما افتخار و تلاش مسؤولان نظام این است که در مسیر درست به سمت اهداف حرکت کنند.

وی برخی از دزدی ها، فساد، رشوه و ضعف در جمهوری اسلامی را طبیعی دانست و افزود: ضعف های جمهوری اسلامی به واسطه مدیرانی است که با رأی مردم انتخاب شده اند زیرا مدیران به صورت مادرزادی دزد نبوده اند بلکه شرایط جامعه سبب فساد آن ها شده است و تا زمانی که نفس و رفاه پرستی وجود دارد فساد هم به وجود می آید.

مردم مخالف نظام نیستند، از تبعیض متنفرند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: مردم دشمن نظام نیستند؛ مردم امروز از کمبودها ناراحتی ندارند بلکه از تبعیض ها می نالند و می گویند اگر قانون وجود دارد بنابراین اجرای قانون برای همه واجب است و مسؤولان از مردم جدا نیستند.

وی اضافه کرد: نظام به خودی خود تولید کننده فساد نیست بلکه نتیجه عملکرد مردم است زیرا حاضر نیستیم نهی از منکر داشته باشیم و از خطاها چشم پوشی می کنیم در نتیجه خطاها عادی می شوند. و این مثال همان روایتی است که می فرمایند اگر در جامعه‌ای «امر به معروف» ترک شود، دو اثر شوم در پی خواهد داشت، یکی این‌که بَدان و اشرار جامعه بر مردم مسلط شده و زمام امور را به دست خواهند گرفت دیگری اینکه خوبان جامعه نیز هر چه دعا کنند، دعایشان مستجاب نمی‌شود.

ذوالنور با اشاره به دغدغه مقام معظم رهبری در خصوص تبعیض و فساد در جامعه، گفت: اگر سران قوا بخواهند به رهبر انقلاب در خصوص عملکرد خود در برخورد با فساد و تبعیض گزارش بدهند، بنده یقین دارم گزارشی که ارائه می دهند چیزی نیست که بتوان به آن افتخار کرد.

وی ادامه داد: معتقدم مجلس در این وانفسای اقتصادی می توانست از بسیاری اتفاقات جلوگیری کند اما کوتاهی هایی از طرف هیئت رئیسه مجلس صورت گرفته است.

لزوم شفافیت زندگی مسئولین برای مردم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در خصوص طرح شفافیت رای نمایندگان مجلس و میزان مطالبه گری مردم گفت: با طرح شفافیت رای نمایندگان در مجلس، نماینده باید در راستای رای خود به مردم پاسخگو باشد زیرا وقتی مردم هیچ اطلاعی از نماینده یا مدیر خود ندارند چگونه می توانند از او مطالبه گری داشته باشند.

وی با ذکر این مثال که وقتی شیشه ماشین دودی باشد پلیس داخل آن را نمی بیند، گفت: امروز تمام نمایندگان مجلس و بسیاری از مسؤولان در ماشین های دودی هستند که باید برچسب دودی ماشین ها را بیرون آورد و در این میان باید به مردم میدان نظارت بدهیم تا زندگی مسئولان در منظر آن ها شفاف بشود.

ذوالنور با بیان اینکه وقتی نماینده ای 17 میلیارد تومان هزینه می کند تا روی صندلی مجلس بنشیند در نتیجه هرگز به دنبال کار خیر نیست، ادامه داد: مسئولی که دین دارد، دین او مانع خلاف او می شود و آن شخصی که دنیا دارد باید دنیای او را به خطر بیاندازیم تا با ترس از دنیای خود خطا نکند.

وی با اعتقاد به این که آن چیزی که برای صندلی مدیریتی نوشته شده فقط سود است که متاسفانه هزینه ای برای آن تعریف نشده ، اذعان کرد: نماینده باید خود را به مردم عرضه کند چه مردم به او رای بدهند یا ندهند زیرا اگر با پول بخواهد مسؤول شود یعنی برای پول آمده و این یک ملاک است بنابراین مردم در موقع رای دادن باید حواس خود را جمع کنند.

نماینده مردم قم در مجلس گفت: اگر مسؤولی بداند تا زمانی که روی صندلی مدیریت نشسته از طرف مردم رویت می شود هرگز نمی تواند ریالی به حساب خود افزوده کند و آن گاه اگر نیت او از مسؤولیت و اشغال جایگاهش الهی نباشد از سمت خود کناره گیری می کند و جای آن ها را نیروهای مخلصی می گیرند که قربه الی الله برای مردم کار می کنند و همان هایی هستند که شهید بهشتی فرمود « ما شیفتگان خدمتیم ، نه تشنگان قدرت».

وی بیان داشت: اگر دزدی های که در کشور اتفاق می افتد را جمع آوری کنیم و آن ها را به مردم یارانه بدهیم هرگز مردم زندگی سخت نخواهند داشت در نتیجه بیکاری ریشه کن می شود و اگر این هزینه را خرج تولید کنیم کشور از رکود خارج خواهد شد.

ذوالنور با تاکید بر این که انقلاب ما حرکتی در مسیر رسیدن به حکومت جهانی است و راهی که تاکنون آمده ایم نسبت به آن چه که بودیم، دنیا را متحیر کرده ایم، گفت: پیشرفت های جمهوری اسلامی در هر عرصه ای از جمله فنی، مهندسی، پزشکی، داروسازی، خدمات ریلی و جاده ای، نانو ، شبیه سازی ژنتیکی و ...محیرالعقول بوده و بیرق نظام همیشه بالا است در نتیجه اگر ضعفی وجود دارد، ضعف و ناکارآمدی نظام نیست بلکه سستی و ضعف مسؤولان و کارگزاران است.

منبع: خبرگزاری فارس
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین