کد خبر: ۵۷۵۲۰۰
تاریخ انتشار : ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۹
نیویورک تایمز از یکی از بزرگترین شکست های اطلاعاتی آمریکا پرده برداشت و اعلام کرد یک افسر نیروی هوایی این کشور با پناهنده شدن به ایران ایران ضربان جبران‌ناپذیری به ارتش آمریکا زده است.
آفتاب‌‌نیوز :
 به نقل از نیویورک‌تایمز، یک مقام نیروی هوایی ارتش آمریکا گفت: «مونیکا الفرید ویت» که برای ایرانی‌ها جاسوسی می‌کرده است ضربات سختی به ارتش آمریکا وارد کرده به طوریکه او نام بسیاری از جاسوسان دوجانبه در منطقه را به ماموران اطلاعاتی و امنیتی ایران داده است؛ این جاسوس‌ها اطلاعات بسیار مهمی در مورد وضعیت ارتش به ویژه نیروی هوایی آمریکا در اختیار دارند و اکنون دیگر سوخت شده‌اند.

تصویری از خانم مونیکا الفرید ویت که سی ان ان منتشر کرده است

پرده برداری یکی از بزرگترین شکست های اطلاعاتی آمریکا با پناهندگی افسر این کشور به ایران

این مقام ناشناس ارتش آمریکا گفت: این افسر زن ۳۹ ساله آمریکایی همچنین متهم به افشای نام ۸ مامور ضدجاسوسی نیروی هوایی آمریکا است. وی همچنین اطلاعات مهمی در مورد عملیات سری نیروی هوایی آمریکا در خاورمیانه به ایرانی‌ها داده است. مونیکا ویت همچنین ضربات سهمگینی به جامعه اطلاعاتی آمریکا در خاورمیانه زده و باعث تا ایران و چین به سیستم‌های سری ارتباطاتی ارتش در این منطقه نفوذ کنند.

پرده برداری یکی از بزرگترین شکست های اطلاعاتی آمریکا با پناهندگی افسر این کشور به ایران

آمریکا مدعی است خانم ویت در تابستان ۲۰۱۳ و در هنگام سفر به ایران جذب نیروهای اطلاعاتی و امنیتی این کشور شده است. مقامات آمریکایی می‌گویند ویت اطلاعاتی در مورد عملکرد سیا در منطقه نداشته اما اطلاعات گسترده‌ای در مورد اقدامات اف.بی.آی، اداره امنیت و اطلاعات نیروی هوایی ارتش و همچنین آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا در مورد ایران و خاورمیانه در اختیار داشته است. بعنوان مثال وی اطلاعات ارزشمندی از حضور ارتش آمریکا در قطر به ایرانی‌ها داده است.


شفقنا 
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین