کد خبر: ۵۷۶۱۱۴
تاریخ انتشار : ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۰:۲۸
مراسم بازسازی صحنه جرم یکی از مخلان نظم و امنیت در جنوب پایتخت در حالی برگزار شد که چندروز پیش این فرد همراه با همدستانش پس از آنکه قصد داشتند خودشان را گنده لات نشان دهند با قدرت نمایی و عربده کشی به چند خودرو دریکی از محله های خیابان شوش آسیب زده بودند.
آفتاب‌‌نیوز :
مسئولان نیروی انتظامی پس از هماهنگی با دستگاه قضا این برنامه را با عنوان تادیب اراذل و اوباش در خیابان شوش شرقی و با حضور شهروندان ترتیب داده بودند.

سردسته این افراد که 23 ساله اعلام شد به همراه پنج نفر دیگر چند روز پیش، پس از بیرون آمدن از یک سفره خانه سعی در ترساندن شهروندان داشتند و به 9 خودرو نیز خسارت وارد کردند که توسط پلیس دستگیر شدند.

بسیاری از اهالی محل به همراه اصحاب رسانه در این محل جمع شده بودند تا شاهد بازسازی صحنه جرم و نیز اعترافات یکی از مخلان امنیت باشند.

پس از تشریح اقدامات مجرمانه این افراد، فرد مذکور به داخل سفره خانه هدایت شد تا در برابر خبرنگاران و شهروندان صحبت کند اما وی وقتی مقابل شهروندان و خبرنگاران قرار گرفت مدام می گفت: این چیزهایی که می گویید یادم نمی آید.

این فرد سعی داشت مدام تکرار کند که روانی است، قرص اعصاب می خورد و برگه تایید روانپزشک نیز دارد.

یکی از عوامل انتظامی در این هنگام به ایرنا گفت: به این رفتارهای این مجرم توجه نکنید، به همه اقدامات مجرمانه اش نزد پلیس اعتراف کرده است.

در این میان مردی میانسال خطاب به عوامل انتظامی گفت: باید به اصل ماجرا نیز بپردازید که ریشه این کارها خشک شود و سردار علی ذوالقدر فرمانده پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ نیز به وی پاسخ داد: این کار (مراسم تادیب در مقابل شهروندان و خبرنگاران) برای از بین بردن هیبت و هیمنه پوشالی این مجرمان و دادن اطمینان خاطر به شهروندان از نظر تامین امنیت جامعه برنامه ریزی شده است.

وی همچنین توضیح داد: پس از اقدام مجرمانه این افراد، در مرحله نخست به 6 نفر مظنون شدیم و سه نفر را دستگیر کردیم.

وی افزود: در این دستگیری پی بردیم که متهم اصلی به شمال کشور متواری شده است و با هماهنگی قضایی توانستیم وی و 2 همدستش را دستگیر کنیم.

ذوالقدر ادامه داد: متهم اصلی در سال های گذشته نیز جرایم مشابهی داشته است و سابقه زندان دارد.

وی افزود: پلیس برای مردم 2 پیام دارد؛ نخست اینکه برای اراذل و اوباش جایگاهی وجود ندارد و دوم نیز پلیس بر چنین مواردی مشرف است و در کمترین زمان ممکن به آنها رسیدگی می کند.

ذوالقدر اضافه کرد: چنین عملیاتی ادامه دارد و برای دستگیری چنین مجرمانی کوتاهی نخواهیم کرد.


بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین