کد خبر: ۵۷۶۲۶۴
تاریخ انتشار : ۰۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۵
معاون توسعه روستایی نهاد ریاست جمهوری گفت: دولت در قالب تبصره ۱۴ اقدامات حمایتی خود شامل یارانه روستایی و کمک به مددجویان روستایی کمیته امداد را تا سقف سه برابر افزایش داده است.
آفتاب‌‌نیوز :
محمد امید معاون توسعه روستایی نهاد ریاست جمهوری در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اقدامات انجام شده برای ایجاد کسب‌وکار در روستاها گفت: ما سعی کردیم  موضوع  اقتصادی کردن روستاها  را مد نظر داده و اجرایی کنیم؛ در کنار این قضیه می‌توان اولویت‌های دیگری را هم برای روستاها تعریف کرد. باید تمام این اولویت‌ها از سوی نهادهای حاکمیتی یا دولت  منسجم شود.

معاون توسعه روستایی نهاد ریاست جمهوری  با بیان اینکه بهترین حالت مردمی کردن اقتصاد ارائه تسهیلات می‌باشد، گفت: خوشبختانه از زمان معاونت سابق تاکنون در مسیر خوبی حرکت می‌کنیم؛  منابع خوبی هم در این زمینه وارد شده است.  همه باید دقت کنیم این منابع در جایگاه خود و  به طور مناسب هزینه شود تا بتواند اتفاقات خوبی را در روستاها رقم بزند.

امید با اشاره به اینکه دولت دوازدهم خدمات مناسبی را در روستاها ارائه کرده است، گفت: از ابتدای انقلاب کارهای بزرگی توسط مجموعه نظام  در روستاها انجام شده است.  ما زمانی که شرایط خود را در آمارهای زیرساخت‌های روستایی می‌بینیم این موضوع را تصدیق می‌کنیم؛ در دولت یازدهم و دوازدهم هم کارهای ویژه‌ای در زمینه مسائل روستایی انجام شده است.

معاون توسعه روستایی نهاد ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه یکی از ویژگی‌های دولت دوازدهم ارائه تسهیلات ۱۸ هزار میلیارد تومانی است خاطرنشان کرد:  این تسهیلات در حال پرداخت شدن است،  در کنار این موارد موضوعی که محسوس است؛ مسئله بیمه روستائیان می‌باشد که در حال حاضر این موضوع به صورت جدی پیگیری می‌شود.

امید یادآور شد: مسئله بعدی حمایت‌هایی است که به تازگی در قالب تبصره ۱۴ در کمیته امداد و بهزیستی اتفاق افتاده که شامل یارانه روستایی و مددجویان کمیته امداد که ساکن روستا هستند، می‌باشد که تا سقف سه برابر دولت یارانه‌ها را افزایش داده است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین