کد خبر: ۵۷۶۶۶۸
تاریخ انتشار : ۰۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۴
پس از بانک "بی ان پی پاری باس"، بانک "سوسیت ژنرال" نیز اعلام کرد: ۱۵۰۰ نفر از کارمندان خود را اخراج می‌کند.
آفتاب‌‌نیوز :
 طبق اسناد به دست آمده از منابع آگاه در این بانک بزرگ فرانسوی، از ۱۵۰۰ نفر نیرویی که قرار است تعدیل شوند ۷۰۰ نفر در شعبات این کشور در داخل فرانسه و مابقی در سایر کشورها مشغول به کار هستند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، سوسیت ژنرال در بیانیه‌ای که دیروز منتشر شد از بازنگری در فعالیت‌هایش برای افزایش سودآوری خبر داد و افزود که تمام تلاش خود را برای جلوگیری از اخراج کارکنان بیشتر انجام خواهد داد. در بیانیه این بانک آمده است: در حال گفت‌وگو با اتحادیه‌ها هستیم و به مشورت با آنها در خصوص پروژه‌های مد نظر و تأثیر آنها بر کارکنان خود ادامه می‌دهیم. برنامه بازنگری در سیاست‌های بانک طی هفته‌های پیش رو تکمیل خواهد شد.

تعدیل نیرو بخشی از برنامه این بانک فرانسوی برای کاهش ۵۰۰ میلیون یورویی هزینه‌های خود است. فردریک اوئدا، مدیرعامل سوسیت ژنرال پیش‌تر وعده داده بود که این بانک حجم سرمایه خود را نیز ۱۰ درصد کاهش دهد.

دیگر بانک بزرگ فرانسوی یعنی "بی ان پی پاری با" نیز اعلام کرده است به منظور افزایش سودآوری خود قصد کاهش ۶۰۰ میلیون یورویی مخارج خود را دارد که بخشی از این برنامه، تعدیل نیروی انسانی این بانک خواهد بود.

بانک بی ان پی پاری با که بزرگ‌ترین بانک فرانسوی محسوب می‌شود در ۷۷ کشور جهان فعالیت دارد و بیش از ۲۰۲ هزار نفر در استخدام آن هستند.

منبع: ایسنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین