کد خبر: ۵۷۶۹۳۵
تاریخ انتشار : ۰۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۸
ما قطعاً پیروز و موفقیم و حوزه‌هایی را که احتمال آسیب‌پذیری داریم مقاوم می‌کنیم. حرکت رو به قله باید ادامه پیدا کند.
آفتاب‌‌نیوز :
فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به تهدیدات زیست‌محیطی گفت: ‌وقتی روند بارش‌ها در 10 تا 15 سال گذشته را ارزیابی می‌کنیم می‌بینیم که بارش در کشورهای ‌پیرامونی ما افزایش داشته و در کشور ما کاهش داشته است لذا نباید با این موضوع ساده برخورد کرد. آیا مسئولان امر نباید با حساسیت با این موضوع برخورد کنند؟

فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: همین اتفاقی که در سال‌های اخیر در خلیج فارس و دریای عمان اتفاق افتاد، موجب شد بسیاری از صیادان ما بیکار شوند و از سوی دیگر، برخی قراردادهای ضدصنعتی امضا می‌کنند و این‌که کشوری مانند امارات می‌آید خوراک ماهیان را از دریا استخراج می‌کند و در بیابان می‌ریزد طبیعی نیست.

وی اظهار داشت: امروز عرصه جنگ‌ گسترش پیدا کرده است. همان‌طور که ما موشک‌هایمان را جایی می‌بریم که آسیب نبینند، اقتصاد هم باید مقاوم باشد. اگر اصل دشمنی دشمنان را پذیرفته‌ایم، خب پس باید خیلی حواس‌مان را جمع کنیم. با این رشد فضای سایبری در کشور اگر از آن سوی مرزها می‌توانند در بخش‌های زیرساختی ما عملیات سایبری انجام دهند، ما در بخش‌های غیرنظامی بسیاری از این تهدیدات را جدی نگرفته‌ایم، لذا باید در حوزه پدافند غیرعامل نگاه‌مان را متحول کنیم.

سردار حاجی‌زاده عنوان کرد: ما یک سال است که به‌دعوت وزارت نیرو در حوزه آب ورود کرده‌ایم و خود آنها هم فهمیده‌اند که در چند سال گذشته اتفاقاتی در حوزه آب افتاده است. الآن اعلام کرده‌اند که به‌دنبال خرابکاری در حوزه موشکی ما هستند. ما چند سال است که این موضوع را فهمیده‌ایم ولی صدایش را در نیاورده‌ایم. آنها تلاش می‌کردند تا در قطعاتی خرابکاری کنند و موشک‌ها روی هوا منفجر شود. اما تا الآن هیچ غلطی نتوانستند بکنند، چون ما از قبل پیش‌بینی کردیم و در این بخش مقاوم‌سازی کردیم.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه تأکید کرد: ما قطعاً پیروز و موفقیم و حوزه‌هایی را که احتمال آسیب‌پذیری داریم مقاوم می‌کنیم. حرکت رو به قله باید ادامه پیدا کند. با این بیانیه رهبر انقلاب این باقی‌مانده راه را هم طی کنیم و اگر به قله برسیم دیگر کارها راحت می‌شود و دشمن هم‌ناامید می‌شود.

منبع: تسنیم
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x