کد خبر: ۵۷۷۲۳۲
تاریخ انتشار : ۰۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۱
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک گفت: پیرزن حدود 80 ساله آبیکی قربانی اثرات ناشی از مصرف مواد مخدر فرزندش در شهر آبیک شد.
آفتاب‌‌نیوز :
چند روز پیش خبری از سوی شهروندان آبیکی به خبرنگار ایلنا رسید مبنی بر اینکه فردی در شهر آبیک مادر خود را به قتل رسانده؛ البته بازار شایعات در حدی بود که از سوی شهروندان گفته شده بود فردی، مادرش را به قتل رسانده و سرش را کامل بریده و در سطل زباله انداخته و حتی اذعان شده بود یک نفر ملحق به گروه داعش، سر یک نفر را در آبیک بریده است.

با توجه به شایعات موجود در سطح شهر آبیک، با دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک گفت‌وگویی ترتیب دادیم تا نسبت به ماجرای مذکور و شفاف‌سازی نسبت به اصل این موضوع، توضیحاتی ارائه دهد.

سعید احمدزاده ضمن تایید وقوع یک فقره قتل در شهر آبیک در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین اظهار کرد: اینکه مطرح شده فردی ملحق به داعش شده و در شهر آبیک اقدام به بریدن سر فرد دیگری کرده را کاملا تکذیب می‌کنم و چنین چیزی نبوده چراکه موضوع قتل، کاملا خانوادگی و اختلافات پسری با مادرش بوده است.

وی درباره ماجرای قتل توضیح داد: فردی که مرتکب قتل مادرش شده، سابقه اعتیاد به موادمخدر و روان‌گردان را داشته و در حالت با مصرف مواد مخدر قرار داشته و خیلی  شرایطی روحی و روانی کاملا نرمال و معمولی نداشته؛ اما اینکه آیا فرد در شرایط دارای اختیار مرتکب جرم شده و یا اختیاری نداشته و اختیار خود را از دست داده بود، در حال بررسی است.

این مسئول قضایی ادامه داد: اما آنچه مهم است، این است که قطعا مصرف مواد مخدر از سوی فرد متهم به قتل، در زندگی وی تاثیر داشته و در نهایت منجر به ارتکاب جرم خشن به این شدت یعنی قتل عزیزترین فرد شخص یعنی مادرش شده است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک اضافه کرد: ادله‌ای مبنی بر اینکه فرد در هنگام ارتکاب جرم اختیاری نداشته، در دسترس نداریم و خود متهم، فعلا تکذیب می‌شود و بررسی موضوع ادامه دارد.

احمدزاده خاطرنشان کرد: فردی حدود 37 ساله صبح روز یکم اسفندماه جاری به کلانتری شهر آبیک مراجعه کرده و اعلام می‌کند مادرش را با ضربات چاقو به قتل رسانده که با توجه به اطلاع این موضوع، عوامل کلانتری و پلیس آگاهی بر سر صحنه حاضر شده و در بازدید از واحد مسکونی با جنازه‌ای مواجه می‌شوند که مربوط به پیرزنی حدود 80 ساله بوده است.

وی مطرح کرد: مقتول کنار تختخوابی افتاده بود و کارد آشپزخانه بر گردنش فرو رفته بود و خون زیادی هم اطرافش ریخته شده بود.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک اضافه کرد: تحقیقات اولیه در مورد قتل پیرزن آغاز شد و بازپرس کشیک و پزشکی قانونی در محل حاضر شده و تحقیقات و بررسی‌ها در حال انجام است؛ بازسازی‌های صحنه انجام شده و متهم به قتل اقرار صریح دارد که مادر خود را با ضربات چاقو به قتل رسانده است.

اعلام قتل مادر پس از 6 ساعت به کلانتری

احمدزاده خاطرنشان کرد: از سوی فرد مذکور دو ضربه چاقو بر گردن مادرش زده شده بود که این فرد، ماجرا را ناشی اختلافات خود با خانواده‌اش اعلام می‌کند.

وی تصریح کرد: ماجرا این بود که فرد مذکور در حال پاک کردن مرغ در منزل بوده که به دلیل اختلافات با خانواده‌اش، با مادرش در حال جر و بحث بوده و عصبانی می‌شود و با حرف تحریک‌کننده مادرش با هر کیفیتی، به وی حمله‌ور شده و دو ضربه چاقو بر گردن مادرش می‌زند و فوت می‌کند که دو جراحت عمیقی هم بوده است.

این مسئول قضایی یادآور شد: حدود 6 ساعت پس از ماجرای قتل، فرد متهم به کلانتری مراجعه کرده و ماجرای قتل را اطلاع می‌دهد.

این مسئول قضایی افزود: باید گفت پیرزن مقتول، قربانی اثرات ناشی از مواد مخدر فرزندش شد چراکه هیچ انسان عاقلی نزدیکان خود آن هم مادر خود را به قتل نمی‌رساند که به خانواده‌ها هشدار می‌دهم مراقب فرزندان خود باشند و بدانند که مصرف مواد مخدر و ادامه دادن آن می‌تواند احتمال وقوع اتفاقی همچون قتل رخ داده را به همراه داشته باشد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک با باین اینکه مصرف مواد مخدر آرام‌آرام محبت فرد را نسبت به اطرافیانش می‌گیرد و غیرت را تقلیل می‌دهد، اذعان کرد: همچنین دلبستگی فرد جز به مواد مخدر چیز دیگری نیست و دلبستگی‌های فرد را نسبت به نزدیکان و امورات معنوی و مادی از بین می‌برد و تنها خواسته‌اش مصرف مواد مخدر است.

احمدزاده اضافه کرد: فرد مذکور با قرار بازداشت موقت در زندان به سر می‌برد و تکمیل پرونده تحقیقات در زمینه قتل در حال رسیدگی است و ادامه دارد.

ایلنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین