کد خبر: ۵۷۷۲۹۴
تاریخ انتشار : ۰۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۱:۵۰
عضو کمیته فنی فوتسال بانوان در مورد عدم حضور برخی از بازیکنان دعوتی به اردوی تیم ملی در تمرینات این تیم گفت: اگر به دلیل غیر از خستگی در اردو شرکت نکرده باشند به معنی خیانت و پشت کردن به آرمان‌های ملی است.
آفتاب‌‌نیوز :
چند پیش کمیته فنی فدراسیون فوتبال، شهناز یار و زیور بابایی را به عنوان مربی و علی رعدی را به عنوان مدیر فنی تیم ملی فوتسال بانوان انتخاب کرد تا تیم ملی ایران که بعد از گذشت ۹ ماه از قهرمانی در آسیا دوباره اردوهای آماده سازی خود را از سر بگیرد. در همین راستا علی رعدی بازیکنان مدنظر خود را از سوم تا هفتم اسفند ماه به اردوی آماده سازی فراخواند اما نکته قابل توجه در این میان عدم حضور برخی از بازیکنان تیم نامی نو در اردوی تیم ملی بود. آنها خستگی خود را دلیل عدم حضور در اولین اردوی آماده سازی تیم عنوان کردند اما در این میان شهناز یاری سرمربی تیم فوتسال نامی نو که به عنوان مربی تیم ملی انتخاب شده نیز از حضور در اردو خودداری کرد. او در این مورد گفته بود انتخاب دو مربی خانم و یک مدیر فنی آقا توهین به خانم‌ها محسوب می‌شود و تا زمان تعیین سرمربی از قبول مربیگری تیم کناره‌گیری می‌کند.

وحید شمسایی عضو کمیته فنی فوتسال در مورد عدم حضور برخی از بازیکنان در اردوی تیم ملی به ایسنا گفت: این بازیکنان از ارزش‌های تیم ملی‌مان هستند و فکر نمی‌کنم تا این حد غیر حرفه‌ای باشند که تصمیم نادرستی بگیرند و آینده خود را به خط بیندازند. من هم فکر می‌کنم به خط خستگی بوده و فرصتی برای استراحت خواستند. مثل روزهایی که تیمی قهرمان می‌شود و همه ایران به آنها می‌بالند امروز نیز بازیکن عزیز باید بدانند جایگاه خود را از کجا آوردند. این نظر شخصی من است امیدوارم بدانیم جایگاه و پیراهن ملی چقدر مقدس است و نمی‌توان آن را با چیزی عوض کرد. اگر واقعاً به دلیلی غیر از خستگی در تمرین حاضر نشده باشند این نشان پشت کردن و خیانت به آرمان‌های ملی و کشور است.

او در واکنش به صحبت‌های یاری بیان کرد: برای تعیین کادر نی تیم فوتسال بانوان با دیگر اعضای کمیته فنی و خانم صوفی زاده به عنوان نماینده بانوان جلسه کمیته فنی را برگزار کردیم. قرار شد دو بانوی محترمی که نتایج قابل توجهی در لیگ گرفتند به عنوان مربی انتخاب شوند و یک مرد هم به عنوان مدیر فنی در کنار تیم قرار بگیرد. هیچ گاه نباید زحمات شهرزاد مظفر برای فوتسال بانوان را فراموش کنیم اما نباید نقش تعیین کننده علی صانعی را نادیده بگیرم. به گواه بازیکنان تیم علی صانعی تأثیر زیادی در قهرمانی و موفقیت تیم ملی داشت. یا زمانی که آقای شمس در کنار تیم بود در کیفیت کار آنها اثر گذاشت.

شمسایی در این مورد افزود: باید قبول کنیم که فوتسال بانوان قهرمان آسیا است. ممکن است در برخی روزها رسیدن به سکو راحت باشد اما نگه داشتن این سکو سخت است. وقتی بانوان در آسیا به عنوان قهرمان دیده می‌شود این کار را سخت‌تر می‌کنم. اما باید قبول کنیم که فوتسال بانوان نسبت به آقایان از نظر فنی خیلی عقب‌تر است. ما به کشورمان کمک می‌کنیم و اگر به عنوان کمیته فنی تصمیمی می‌گیریم برای ماهیت پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

او در ادامه بیان کرد: خانم یاری نظر شخصی‌شان را دادند که قابل احترام است و در این مورد کمیته فنی تصمیم‌گیری می‌کند و چیزی که به سربلندی فوتسال و کشور کمک کند را انجام می‌دهد. باید بگویم فوتسال مهم است نه کسانی که در این رشته کار می‌کنند. رشته برایمان اولویت دارد. همیشه می‌گویند فوتسال بانوان، نه فلان مربی یا بازیکن. پرچم مقدس جمهوری اسلامی و اعتبار بانوان مهم است و حالا هر کسی می‌تواند به تیم کمک کند دستش را می‌گیریم.

شمسایی در پاسخ به این سوال که آیا کمیته فنی هنوز درباره همکاری یا عدم همکاری با شهناز یاری تصمیم‌گیری نکرده است؟ گفت: کمیته فنی جلسه برگزار می‌کند و تصمیم لازم را می‌گیرد. بالاخره هر کسی تیم ملی‌اش را دوست داشته باشد، کمک می‌کند. همیشه از بانوان‌مان تشکر می‌کنم که با سختی‌های بسیار زیاد برای اعتلای نام کشورمان تلاش می‌کنند. ما هم حامی بانوان هستیم و باید به صورت عملی تلاش کنیم. اینکه چه اتفاقی در این رابطه می‌افتد باید در جلسه کمیته فنی بررسی و نتیجه مشخص شود.

منبع: ایسنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین