کد خبر: ۵۷۷۴۱۰
تاریخ انتشار : ۰۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۴
یک اپلیکیشن ژاپنی که قرار بود به مردان کمک کند تا احساسات و رفتارهای زنان را بهتر درک کنند، در عمل موجب ایجاد خشم و نفرت شده و شرکت سازنده را هم به دردسر انداخته است.
آفتاب‌‌نیوز :
به نقل از یاهونیوز، یک اپلیکیشن ژاپنی که قرار بود به مردان کمک کند تا احساسات و رفتارهای زنان را بهتر درک کنند، در عمل موجب ایجاد خشم و نفرت شده و شرکت سازنده را هم به دردسر انداخته است. این اپ که Kope نام دارد، توسط ایزاکی گلیکو طراحی شده و در اوائل فوریه برای استفاده در گوشی ها و تبلت ها در دسترس قرار گرفته بود. هدف اصلی از تولید این نرم افزار ایجاد احساس مسئولیت بیشتر در زوجین برای تربیت فرزندان عنوان شده بود.

این برنامه رایگان برای تبادل پیام، دسترسی به مقالاتی در مورد بارداری و ارائه نکاتی در مورد تربیت و رشد فرزندان به کار می رود. برنامه مذکور همچنین حاوی اطلاعات و راهنمایی هایی برای درک بهتر نظرات و اظهارنظرهای زنان توسط مردان است.

اما دستورالعمل هایی که در وب سایت این برنامه و از طریق خود آن در دسترس قرار گرفته، موجب خشم برخی زنان شده است. در برخی از این دستورالعمل ها به مردان توصیه شده که آنچه زنان می گویند را جدی نگیرند و بهتر است به جای این کار تنها با زنان همدردی کرده یا حتی ژست همدردی بگیرند.


زنان می گویند این نوع اظهارنظر در مورد  بانوان به معنای اهانت به آنهاست و نباید یک اپلیکیشن جدی نگرفتن احساسات زنان را به مردان توصیه کند. برخی توصیه های دیگر این اپلیکیشن که معانی مخفی اظهارنظرهای زنان را برای مردان توصیف می کند نیز باعث رنجیدن بانوان شده است.

طراح این اپلیکیشن در واکنش به این اعتراضات تصریح کرده که آنها را جدی می گیرد و تلاش می کند مشتریان و کاربران را راضی کند.

فارس 
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین