کد خبر: ۵۷۷۶۳۱
تاریخ انتشار : ۰۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۰
بازگشت ظریف به نفع نظام ایران بود و نحوه مدیریت هوشمندانه این بحران درس خوبی برای همسایگان ایران و کشورهایی است که تنها در پی جلب حمایت ها و دوستی با دشمنان ایران هستند اما باید دید علت خوشحالی نتانیاهو از استعفای ظریف چه بوده است؟
آفتاب‌‌نیوز :
خبرگزاری صداوسیما نوشت: بازگشت دوباره لبخند به لبان ظریف، ملامتگران را، که تعدادشان هم کم نیست و در رأس آنها نتانیاهو که قبل از همه استعفای او را تبریک گفت، افسرده کرد.

سردبیر روزنامه رأی الیوم و تحلیلگر مشهور عرب درباره استعفای وزیر امور خارجه ایران و بازگشت وی نوشت: بازگشت ظریف به نفع نظام ایران بود و نحوه مدیریت هوشمندانه این بحران درس خوبی برای همسایگان ایران و کشورهایی است که تنها در پی جلب حمایت ها و دوستی با دشمنان ایران هستند اما باید دید علت خوشحالی نتانیاهو از استعفای ظریف چه بوده است؟ 

واکنش ملامتگرانه برخی رسانه عربی و غربی مخالف ایران به استعفای محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران دوام چندانی نداشت چرا که او با قدرت به جایگاه خود بازگشت و برنده نهایی نظام ایران بود.

اینکه آقای ظریف در نظام ایران قربانی اختلافات اصولگرایان و میانه روها باشد امری کاملا طبیعی است که نشان می دهد هر از گاهی اختلاف نظرهایی به وجود می آید اما این اختلافات به نفع دولت و اهداف آن و به نفع نظام است و نشان می دهد به رغم موافقت یا مخالفت برخی اشخاص، برخلاف بسیاری از نظام های منطقه خاورمیانه و مشخصا رقبای عرب ایران، نوعی دموکراسی در بخش های مختلف این نظام وجود دارد.

جبران اشتباه یک امتیاز است و بازگرداندن اعتبار این مرد آنهم با روشی متمدنانه و در اسرع وقت، درسی برای کشورهای عربی همسایه است و علل موفقیت نظامی، دیپلماسی و سیاسی ایران در سطح منطقه و جهان را به آنان یادآور می شود، آنهم زمانی که کشورهای عربی در همه زمینه ها عقب مانده اند، از چاله ای به چاله بزرگتر می افتند و تریلیون ها دلار برای جلب حمایت دشمنان و دوستی با آنان هزینه می کنند.

ظریف، همان کسی است که با لبخند خود دشمنان کشورش را متحیر و آشفته می کرد و علت انتخاب او برای این سمت نزدیک بودن به فلان مسئول یا میلیونر یا وابستگی به خاندان حاکم یا یک عشیره خاص نبوده است بلکه تنها علت انتخاب او، مدارج علمی است که او در بهترین دانشگاه های آمریکا طی کرده و وی را سزاوار این منصب کرده است و همین وجه تمایز ظریف با بسیاری از همتایان عرب اوست. با بازگشت ظریف به مسند ریاست دستگاه دیپلماسی ایران، خوشحالی ملامتگرانی که حتی در جزئی ترین مسائل در پی کسب پیروزی در برابر ایرانند، دیری نپایید . 

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین