کد خبر: ۵۷۷۸۲۱
تاریخ انتشار : ۱۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۱
نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می دهد اطمینان کارکنان انگلیسی به اقتصاد کشورشان در آستانه برگزیت کاهش یافته است.
آفتاب‌‌نیوز :
کنفدراسیون استخدام و اشتغال انگلیس اعلام کرد اطمینان کارکنان این کشور در مقایسه با ماه قبل ۱۴ واحد کاهش یافته است و اکنون در پایین‌ترین سطح خود از زمان برگزاری رفراندوم ترک اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۶ قرار دارد. همچنین این نظرسنجی دریافته است بسیاری از کسب و کارها برنامه‌های توسعه فعالیت‌ها و سرمایه‌گذاری خود را تا زمان روشن‌تر شدن وضعیت به تعویق انداخته‌اند.

در شرایطی که مجلس انگلیس تاکنون دو بار با برنامه‌های پیشنهادی دولت ترزا می برای نحوه خروج از اتحادیه اروپا مخالفت کرده است، برخی منابع آگاه در دولت انگلیس از احتمال به تعویق افتادن تاریخ برگزیت خبر داده‌اند. با این حال این خبر هنوز به طور رسمی تأیید نشده است. از طرف دیگر برخی از نمایندگان مجلس خواهان برگزاری رفراندوم دوم در خصوص برگزیت شده‌اند.

نیل کاربری، مدیرعامل کنفدراسیون استخدام و اشتغال انگلیس گفت: با کاهش اطمینان فعالان به وضعیت اقتصاد انگلیس و دو دستگی در عرصه داخلی بر سر مساله برگزیت جای شک باقی نمی‌ماند که وضعیت نامطمئن فعلی به روند اشتغال‌زایی آسیب زده است. این نظرسنجی طی ۲۵ روز و با مشارکت ۶۱۱ شرکت صورت گرفته است.

مساله برگزیت هم چنین باعث کاهش رشد اقتصادی و نرخ تورم انگلیس شده است. با وجود آنکه نرخ تورم انگلیس در ژانویه امسال به پایین‌ترین سطح دو سال اخیر خود رسید، اما بانک مرکزی انگلیس اعلام کرد با وجود کاهش قیمت‌ها، فشار بر روی بازار افزایش یافته است.

رشد اقتصادی انگلیس در سه ماهه منتهی به ماه نوامبر ۲۰۱۸ نیز به پایین‌ترین سطح خود از سال ۲۰۰۸ رسیده است به گونه‌ای که رشد تولیدات انگلیس در این مدت برابر ۰.۳ درصد عنوان شده است که ۰.۱ درصد کمتر از رقم ثبت شده در ماه اکتبر و ۱.۵ درصد کمتر از رقم مشابه سال قبل است که از ماه اوت ۲۰۱۳ بی‌سابقه است.

منبع: ایسنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین