کد خبر: ۵۷۸۱۵۸
تاریخ انتشار : ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۷
داورزنی در واکنش به این موضوع که گفته می‌شود قرار است او سرپرست فدراسیون فوتبال شود، گفت: جک خنده داری است. هیچ مشکلی با فدراسیون فوتبال و والیبال نداریم اما مطمئن باشید به والیبال برنمی گردم و در فوتبال هم نخواهم بود.
آفتاب‌‌نیوز :
معاون وزیر ورزش و جوانان بار دیگر با بحرانی خواندن اوضاع و استفاده از تعبیر جنگ اقتصادی تاکید کرد که پاداش‌های معوقه ورزشکاران پس از این جنگ پرداخت خواهد شد. او هم‌چنین حضورش به عنوان سرپرست فدراسیون فوتبال را نیز تکذیب کرد.

در پایان مجمع انتخابات فدراسیون ووشو و ابقای مهدی علی‌نژاد در سمت ریاست این فدراسیون، محمدرضا داورزنی در جمع خبرنگاران گفت: برای چهارمین بار انتخابات ووشو را داشتیم و با توجه به مسیر کاملاً موفق ووشو در این سال‌ها، این دوره نهایتاً دو نفر ثبت نام کرده بودند.

او افزود: ووشو در این سال‌ها با همدلی و انسجام زیاد قهرمان جهان شده است و در این چند سال اخیر موفقیت‌های زیادی را داشته که این انتخابات نشان از موفقیت ووشو است.

معاون وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد: برای چهارمین بار در انتخابات فدراسیون ووشو آقای علی نژاد موفق شدند. این بار ٢ نفر ثبت نام کرده بودند. مسیر ووشو ١٠٠ درصد موفق بود و با همدلی ووشو قهرمان جهان شده است. ووشوکاران ما در همه میادین موفق بوده‌اند اما در این دوره علی نژاد تمایلی به ادامه کار نداشت ولی با این حال دوستان مختلفی درخواست کردند که او برگردد. انتظارات مردم بالا بود چون حفظ نتایج ووشو با مدیریت دقیق مهم‌تر از کسب آن بود.

داورزنی ادامه داد: ١٢ سال قبل هشتم جهان بودیم و الان قهرمان هستیم که نشان می‌دهد ووشو کاری مهم را انجام داده است. امروز علی نژاد رکوردی را هم زد که همه اعضا در چهار دوره متوالی رأی کامل را به او دادند. امیدوارم ووشو با قدرت به کارش ادامه دهد تا همین مسیر ادامه پیدا کند و پرچم کشور ما در همه میادین بالا برود.

داورزنی در خصوص حمایت وزارت ورزش از ووشو نیز گفت: فکر می‌کنم اگر بیشتر دقت کنیم تنها رشته رزمی که در آزادی آکادمی دارد ووشو است. کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش همواره کنار فدراسیون ووشو بوده و از برنامه‌هایش حمایت می‌کند. البته خود دکتر علی نژاد و اعضای هیأت رئیسه و دوستان هم در فدراسیون پیگیر کار بوده و واقعاً خوب کار کرده‌اند اما باید بدانیم که بدون حمایت وزارت ورزش و کمیته واقعاً قسمتی از این موفقیت‌ها کسب نمی‌شد.

او ادامه داد: همواره نوع برنامه‌ریزی ها طوری بوده که این رشته حمایت را داشته باشد. آرزو می‌کنیم این مسیری که ووشو در حال حاضر آن را طی می‌کند المپیکی شود و شاهد حضور ووشوکاران در المپیک باشیم اما در غیر این صورت هم چیزی از ارزش‌های این رشته برای ما کم نمی‌کند، مثل کاراته از این دوره به تازگی وارد المپیک می‌شود. قطعاً تلاش ما این است که در منابع مالی کمک کنیم اما شرایط عمومی کشور را در نظر می‌گیریم. ما تلاشمان مدیریت منابع مالی است و علی نژاد هم به خوبی این موضوع را می‌داند و آن را مدیریت کرده است.

داورزنی‌گفت: وزارت ورزش به رشته‌های موفق خود کمک بیشتری می‌کند که رشته‌ها جایگاهشان را حفظ کنند ما از ووشو صد درصد حمایت می‌کنیم.

او همچنین درباره رد صلاحیت و سپس تأیید صلاحیت یک نامزد انتخابات فدراسیون جودو نیز توضیح داد: طبق آئین نامه مواردی هست که در کمیته برسی سوابق مدیریتی بررسی می‌شود و تطبیق داده می‌شود. برای ما مهم این است که یک فرد در سطحی قابل قبول از مدیریت ورزشی باشد و اگر سابقه‌ای قابل تطبیق باشد انجام می‌شود.

داورزنی در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود از فدراسیون جودو کسی ایمیلی را به فدراسیون جهانی زده است؟ گفت: ما هم این موضوع را شنیدیم و بررسی کردیم، بعید می دانم از ایران کسی ایمیل زده باشد. اینکه ایمیل رسمی رفته باشد بعید می دانم و تکذیب کرده‌اند. ناظری هم نمی‌آید.

او در مورد خداحافظی امیر خادم نیز گفت: آقای خادم از وزارت ورزش خداحافظی کردند و به وزارت کار رفت و آنجا کارشان را ادامه می‌دهند. خداحافظی کرد و آرزوی موفقیت داریم.

داورزنی درباره دلیل تأخیر در انتخابات هندبال گفت: انتخابات هندبال کارهایش را انجام می‌دهیم و الان نیز دبیر و سرپرست کارهای فدراسیون را انجام می‌دهند. بیست اسفند انتخابات برگزار می‌شود و رئیس جدید می‌آید تا با ثبات بیشتر کارش را ادامه دهد.

معاون وزیر ورزش در مورد گزینه‌های وزارت برای انتخابات کاراته نیز گفت: برای انتخابات فدراسیون کاراته چند نفری کاندید شده‌اند و اینکه می‌گویند وزارت وززش گزینه دارد درست نیست. گاهاً برخی کارمندهای وزارت ورزش می‌توانند ثبت نام کنند اما اینکه گزینه وزارت ورزش هستند درست نیست. در نهایت هم مجمع تعیین کننده است و کسانی که تأیید صلاحیت می‌شوند برنامه را اعلام می‌کنند و اعضای مجمع رأی می‌دهند. یک جا نبوده که وزارت ورزش برای فرد خاصی کاری کرده باشد.

او در خصوص قول وزارت ورزش برای توسعه آکادمی ووشو نیز گفت: در کنار کنار مجموعه ووشو چند رشته دیگر هم قرار است از سوی شرکت توسعه تجهیز شکل بگیرند که آکادمی بسازند تا در کنار محل آکادمی ووشو چند فدراسیون رزمی دیگر هم بیایند و آکادمی بسازند. توسعه فدراسیون ووشو نیز زیر نظر اقای علی نژاد در حال بررسی است.

داورزنی در خصوص عملکرد سرپرست‌های فدراسیون‌ها نیز گفت: سرپست هایی که وارد فدراسیون‌ها می‌شوند تعهد می‌دهند که برای انتخابات ثبت نام نکنند. در چند فدراسیون این تعهد گرفته نشد مثل قایقرانی والیبال و کشتی ولی برای این کار هم ما شرایط عمومی را می‌سنجیم تا فعالیت‌ها به صورت دقیق‌تری در راستای برگزاری بهتر انتخابات صورت بگیرد. به این ترتیب منع قانونی برای سرپرست‌های کشتی و والیبال نیست که در انتخابات ثبت نام نکنند. هیچ چالشی هم بین وزارت و کمیته ملی المپیک نیست.

داورزنی تاکید کرد: یکی از تعاملی ترین دوران ورزش کشور اکنون است و در این شک نکنید. هم آقای صالحی امیری و هم آقای سلطانی فر، مجموعه دوستان دیگر همه و همه تعامل خوبی دارند.

معاون وزیر ورزش در مورد تغییرات به وجود آمده در اساس نامه کمیته ملی المپیک و احتمال حضور علی‌نژاد در کمیته گفت: الان دبیرکل و خزانه دار را رئیس به هیأت اجرایی معرفی می‌کند و فرایند تغییر کرده و تشخیص این بود که در چنین وضعیتی به ووشو لطمه نخورد و انتخابات فدراسیون برگزار شد.

داورزنی در واکنش به این موضوع که گفته می‌شود قرار است او سرپرست فدراسیون فوتبال شود، گفت: جک خنده داری است. هیچ مشکلی با فدراسیون فوتبال و والیبال نداریم اما مطمئن باشید به والیبال برنمی گردم و در فوتبال هم نخواهم بود.

او در مورد پرداخت پاداش قهرمانان بازی‌های آسیایی وخصوصا ووشوکاران نیز گفت: امروزه جنگ اقتصادی روی دوش مردم است و منابع مالی کشور نیاز به زمان دارد که تأمین شود. در شرایط جنگی به سر می بریم و صبر می‌کنیم تا از این بحران بگذریم تا به وعده‌ها عمل کنیم.

منبع: ایسنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین