کد خبر: ۵۷۸۴۵۸
تاریخ انتشار : ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۰:۳۹
رئیس دانشگاه تهران در واکنش به خبر منتشره در برخی رسانه ها مبنی بر قطع همکاری یکی از دانشگاه های بلژیک با این دانشگاه گفت : خبر صحت ندارد و تکذیب می شود .
آفتاب‌‌نیوز :
محمود نیلی احمدآبادی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: موضوع بازداشت یک استاد ایرانی همکار دانشگاه لوون بلژیک به سال 96 مربوط می شود و این مسئله منجر به قطع مناسبات علمی دو دانشگاه وارد نکرده است.

وی افزود: مسئولان دانشگاه های تهران و لوون بلژیک به خوبی می دانند که مسائل قضایی و سیاسی چارچوب خاص خود را دارد و نباید این موضوعات را با روابط دانشگاهی تلفیق کرد.

نیلی احمد آبادی این توضیح را نیز داد با وجود برخی مشکلات در اوایل ، اما در ادامه دانشگاه لوون بدون توجه به برخی مسائل با نگاه کاملا مثبت همکاری های خود را با دانشگاه تهران داد. 

نیلی احمدآبادی با بیان اینکه انتشار یک مصاحبه به نقل از وی در باره استاد بازداشتی مربوط به گذشته بوده، گفت: در این گفت و گو صحبتی از قطع ارتباط نشده و بیان مسئله صرفا به معنای توضیح تاثیر این گونه مشکلات بر روی مراودات علمی بوده است.

وی افزود: هر چند که از حجم همکاری دو دانشگاه کاسته شده اما تلاش طرفین بر بهبود روابط است.

نیلی احمد آبادی به سفر اخیر وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری به کشور بلژیک نیز اشاره کرد و گفت: در این سفر مذاکرات مثبتی با هدف توسعه مناسبات علمی فناوری صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه بلژیک مقر اتحادیه اروپا است ، افزود: از این رو این اتحادیه در حوزه علم و فناوری از همکاری با ایران استقبال بسیاری کردند. 


بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین