کد خبر: ۵۷۸۵۱۴
تاریخ انتشار : ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۲
جلسه ستاد بحران سیستان و بلوچستان برای جلوگیری از خسارت سیلاب احتمالی در سیستان تشکیل جلسه داد.
آفتاب‌‌نیوز :
باقر کرد، معاون امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان در این جلسه بیان کرد: طبق گزارشات دریافتی از حوزه شمال رود هیرمند و بارش هایی که روزهای گذشته در افغانستان انجام شده و حرکت سیلاب های این رودخانه به سمت سیستان دستگاه های امدادی برای وقوع هرگونه حادثه احتمالی در آماده باش قرار گرفتند.

معاون استاندار در ادامه گفت: تمامی تجهیزات و ماشین آلات موجود در مرکز سیستان و بلوچستان درحال ارسال به حوزه سیستان هستند. مردم هشدارها در این رابطه را جدی بگیرند. تا چند ساعت آینده ورود سیلاب رو به شمال استان خواهیم داشت. تمهیدات لازم جهت استفاده مطلوب از این سیلاب ها و هدایت آن به سمت تالاب هامون گرفته شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان وبلوچستان نیز گفت: بدنبال بارندگی های اخیر درحوزه ابریز هیرمند در کشور افغانستان و افزایش جریان ورودی آب به رودخانه فراه رود افغانستان پس ازدو دهه خشکسالی آب وارد بخشهای بش دلبر و مسجدک در شمال تالاب هامون سیستان شده است.

وحید پورمردان گفت: تاکنون بیش از 30کیلومتر آب دراین مناطق و درعمق تالاب هامون پیشروی داشته وهر لحظه به حجم ورودی ‌آب و آبگیری بخش‌های شمال تالاب هامون افزوده می شود.

وی اظهار کرد: تمامی موانع از سرمسیر و روداب خصوصا خاکریزهای مرزی برداشته شده است.

وی گفت: تالاب هامون سیستان هفتمین تالاب بین المللی دنیا است که بیش از دو دهه است، به دلیل قطع جریان آب رودخانه هیرمند افغانستان خشک شده است.

منبع: ایسنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین