کد خبر: ۵۷۸۶۴۵
تاریخ انتشار : ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۲
دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور در آستانه فرارسیدن سالروز تأسیس این شورا از ساماندهی کسب و کارهای فضای مجازی با امضای تفاهم نامه با سازمان تأمین اجتماعی خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز :
سیدابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی کشور در این مراسم گفت: با گسترش فزاینده فضای مجازی در دنیا ما شاهد ظهور مشاغل جدید از طریق کسب و کارهای نوپا و مبتنی بر نوآوری‌ها هستیم که ویژگی آن‌ها شکستن مرزهای زمان و مکان است.

وی با اشاره به این که ساختار مشاغل در فضای مجازی از حالت سنتی تغییر کرده است، اظهار داشت: برای شکوفایی کسب و کارهای نوپا در فضای مجازی باید متناسب با تحولات مجازی، نظام مقررات و قانون‌گذاری در کشور تغییر کرده و در پیاده‌سازی مقررات وحدت رویه وجود داشته باشد.

این مقام مسئول افزود: با توجه به نیاز جامعه و درخواست‌های متعدد تولیدکنندگان محتوا و ناشران دیجیتال و اتحادیه کسب و کارهای مجازی برای به رسمیت شناختن این کسب و کارها در کشور و ایجاد نظام بیمه و مالیات بر اساس ویژگی‌های این فضا، جلسات کارشناسی متعددی با سازمان‌های مربوطه صورت گرفت که با امضای تفاهم نامه با سازمان تأمین اجتماعی اولین گام آن برداشته شد و امیدواریم با اجرای آن شاهد تحول سریع برای رفع موانع این کسب و کارها در فضای مجازی باشیم.

فیروزآبادی اضافه کرد: با تسهیلاتی که برای بیمه‌شدگان در این تفاهم‌نامه در نظر گرفته شده سعی کردیم تا تهدید عدم اجرای قوانین و مقررات به دلیل فعالیت این کسب و کارها به صورت مجاز، برطرف شود تا تمامی شهروندان در کشور بتوانند از مزایای نظام تأمین اجتماعی بهره‌مند شده و کسب و کار خود را مطابق با استانداردهای روز راه‌اندازی کنند.

وی ادامه داد: با توجه به پیشرفت قابل توجه سازمان تأمین اجتماعی برای بهبود ساختار سازمانی خود در حوزه فضای مجازی این سازمان می‌تواند شرایط بهره‌مندی از بیمه برخط را نیز برای متقاضیان ایجاد کند.

این تفاهم‌نامه در راستای گسترش همکاری‌های مشترک و استفاده بهینه از ظرفیت‌های سازمان تأمین اجتماعی و مرکز ملی فضای مجازی کشور، اجرای صحیح قوانین و مقررات تأمین اجتماعی و ارائه آموزش‌های لازم برای افزایش رضایتمندی کارفرمایان و بیمه شدگان مشاغل مرتبط با فضای مجازی، تبادل داده و دسترسی به آمار و اطلاعات بر خط و توسعه پوشش بیمه‌ای شاغلین کسب و کارهای فضای مجازی امضا شد.

ایلنا 
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین