کد خبر: ۵۷۸۷۵۰
تاریخ انتشار : ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۸
دفتر دادستانی عمومی ازبکستان اعلام کرد که یک دادگاه در این کشور حکمی برای دختر رئیس جمهوری سابق ازبکستان مبنی بر گذراندن باقی دوران محکومیتش در زندان به دلیل نقص حکم حبس خانگی‌اش داده است.
آفتاب‌‌نیوز :
به نقل از خبرگزاری رویترز، "گلناره کریم‌اف" دختر رئیس جمهوری سابق ازبکستان، یک تاجر و همچنین خواننده‌ای که گاهی اوقات آهنگ‌هایی ضبط می‌کرد بعد از یک نزاع آشکار با پدرش "اسلام کریم‌اف" که برای ۲۷ سال تا قبل از مرگش در سال ۲۰۱۶ این کشور را اداره می‌کرد، به مدت هفت سال در انظار عمومی دیده نشد.

دختر رئیس‌جمهور سابق ازبکستان راهی زندان شد

در ساعات اولیه امروز (چهارشنبه) اما دادستان‌های ازبکستان اعلام کردند که کریم‌اف به دلیل "نقض کردن سیستماتیک تعهدات" که مربوط به بازداشت خانگی پنج سال پیشش به دلیل اختلاس و اخاذی بود به زندان فرستاده می‌شود.

قوانین و تعهدات نقض شده که برای کریم‌اف دردسر ساز شده بود شامل ترک نکردن خانه تحت هیچ شرایطی و استفاده نکردن از اینترنت یا تلفن می‌شد.

"جرج منگیت" وکیل سوئیسی او اما در توئیتر خود نوشت که کریم‌اف در روز سه شنبه "به اجبار" از آپارتمانی که در تاشکند پایتخت ازبکستان در آن زندگی می‌کرد خارج شده است. مقامات اعلام کردند که او به زندان منتقل شده است.

مقامات ازبکستان در این راستا به دنبال بلوکه کردن دارایی‌های کریم‌اف در کشورهای مختلف از جمله سوئیس، انگلیس و فرانسه هستند.

وکیل کریم‌اف نوشت: او به یک مکان ناشناخته برده شد. مقامات ازبکستان برای اینکه او درخواست تجدید نظر خود را پس بگیرد و تمام دارایی‌ها و حقوقش را در سوئیس واگذار کند مدام او را تحت فشارهای روانی و فیزیکی قرار می‌دهند.

کریم‌اف از سال ۲۰۱۴ به بعد دیگر در انظار عمومی ظاهر نشد. اولین چیزی که بعد این سال‌های عدم حضور در مورد او شنیده شد در سال ۲۰۱۷ توسط دفتر دادستانی عمومی بود که حکم پنج سال حبس خانگی او را به دلیل اتهاماتی از قبیل سهامداری در تعدادی از شرکت‌ها از طریق اختلاس و اخاذی و فرار مالیاتی، داد.

دادستان‌ها در آن زمان اعلام کردند که او همچنان به دلیل جرم‌های دیگر تحت بازجویی و تحقیق است.

اسلام کریم‌اف در ابتدا ازبکستان را به عنوان رئیس حزب کمونیست حاکم رهبری کرد و سپس رئیس این جمهوری تازه استقلال یافته، شد.

"شوکت میرضیایف" نخست وزیر با سابقه این کشور بعد فوت رئیس جمهوری در سال ۲۰۱۶ به عنوان رئیس جمهوری ازبکستان انتخاب شد.

ایسنا 
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین