کد خبر: ۵۷۸۹۳۸
تاریخ انتشار : ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۰:۳۵
هدف اصلی نظام اسلامی رسیدن به عدالت و برقراری آن است
دادستان کل کشور گفت: هدف اصلی نظام مقدس اسلامی رسیدن به عدالت و برقراری آن است.
آفتاب‌‌نیوز :
منتظری دادستان کل کشور در گفت‌وگو با برنامه پارک شهر رادیو تهران گفت: هدف نظام مقدس جمهوری اسلامی رسیدن به عدالت بوده است البته رسیدن به عدالت ملزوماتی دارد که عمده اش بر عهده مسئولان است.

وی افزود رسیدن به عدالت نیازمند نقشه جامع است که در بیانیه گام دوم رهبری به آن اشاره شده است.

دادستان کل کشور با اشاره به بندهای بیانیه رهبر معظم انقلاب گفت: در بند چهارم منشور بحث عدالت مطرح شده است و فرموده اند عدالت در صدر همه کارها است.

وی افزود: ما امروز در برخی از دستگاه های اجرایی شاهد بی عدالتی هایی هستیم که ناشی از عدم اجرای قوانین است.

منتظری با اشاره به این مطلب که برخورد با فساد پس از وقوع به عهده قوه قضاییه است گفت: البته نباید فراموش کنیم که برخورد با فساد همه اش به عهده قوه قضاییه نیست بلکه باید منشا وقوع ان را از بین برد.

دادستان کل کشور گفت: نمی‌شود توقع برخورد با فساد و رسیدن به عدالت را داشت اما در دستگاه‌های اجرایی شاهد بی عدالتی و باز بودن منافذ رخ دادن فساد باشیم.

وی خاطرنشان کرد مردم از قوه قضاییه انتظار به حقی دارند برای برخورد با فساد اما قبل از ان باید منشا فساد را خشکاند.

دادستان کل کشور گفت: البته اینگونه نیست که فساد در دستگاه ها و در کشور نهادینه شده باشد اما همین مقدار فساد هم زیبنده نظام نیست.

منتظری  در پاسخ به این سوال که اخیرا در شهر لواسان شاهد برگزاری یک فشن شو بوده‌ایم و از سوی دیگر هم یک سری افراد با ساخت و ساز ساختمان‌های خاص سعی در خودنمایی دارند به راستی در لواسان چه می‌گذرد گفت: بنده به واقع متاسفم از وقوع برخی اتفاقات که عده اندکی از افارد برخی خطوط قرمز را رعایت نمی کنند.

وی ادامه داد: من کاری به دین و ایمان برخی از افراد ندارم اما اینها نمی دانند که در یک کشور لاییک زندگی نمی کنند؟ و نمی‌دانند که این کشور قوانین و مقرراتی دارد.

دادستان کل کشور گفت نمی شود همه مسایل را با برخورد قضایی حل کرد من با وزیر ارشاد صحبت کردم و خواستم تا فکری برای مسایل فرهنگی کنند.

وی ادامه داد بنده از مسیولین قضایی لواسان خواستم تا همه قوانین به درستی رعایت شود البتا خیلی زیاد هم نیست کا جای نگرانی باشد.

منتظری گفت افراد باید حریم ها را حفظ کنند و یادشان باشد این نظام ثمره خون شهدا است و انتظار داریم همه به خطوط قرمز احترام بگذارند.

منبع: فارس
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین