کد خبر: ۵۷۸۹۹۲
تاریخ انتشار : ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۳
حواشی اتفاقات اخیر قم
انقلاب اسلامی با قم آغاز شد و از الزمات این انقلاب چنین است که حتی با دشمن رفتار منطقی و واقع ‌بینانه صورت گیرد و تاکید انقلاب و امام این بود که باید حامی قانونمداری و نه آنانی که از هر فرصتی برای هرج و مرج بهره می‌برند.
آفتاب‌‌نیوز :
طلاب و فضلا و روحانیون قم 12 اسفند در مدرسه فیضیه تجمع کردند تا از بیانیه راهبردی گام دوم انقلاب اعلام حمایت کنند، اما به ناگاه بیانیه‌ای در میان آنها پخش شد؛ بیانیه ‌ای که علیه سران قوا بود و سنخیتی با موضوع تجمع نداشت. بسیاری از حاضران با تعجب به این بیانیه نگاه می‌کردند چرا که نشانی از نویسندگان و حتی حامیان محتوای درج شده در بیانیه وجود نداشت. 

نکته قابل تامل تلاش برخی چهره‌ها برای بی ‌اطلاع نشان دادن خود از ماهیت نویسندگان و پخش کنندگان بیانیه بود و برخی هم تصور این را داشتند که با تاکید بر پخش بیانیه از سوی نیروهای خودسر می‌توانند سرپوشی بر اقدامات نادرست بگذارند که برای انحراف افکار عمومی به مردم قم نسبت می‌دادند، مردمی که بیشترین نقش را در پیروزی انقلاب اسلامی و همراهی با امام خمینی(ره) داشتند و به رغم مظلوم واقع شدن، هیچ ‌گاه از حمایت مسئولان برای پیشرفت کشور دریغ نکردند پس چگونه است هر حرکت دلواپسانه و مخالف دولت و سایر قوا را به قم نسبت می‌دهند؟ انتظار آن بود که بزرگان قم در برابر پخش بیانیه انحرافی« قم آماده قیام علیه نفاق» واکنش جدی و اقدام موثری انجام می‌دادند چراکه جایگاه قم چنان است که دشمن داخلی و خارجی هرگاه درصدد ضربه به انقلاب اسلامی باشند، برنامه‌ ریزی آنها ایجاد بلوا و هیاهو در قم است. 

نکته قابل تامل آنجاست که دیروز آیت‌ا... مکارم شیرازی در دفاع از جایگاه حوزه در برابر برخی انتقادات چنین گفته است: «در بعضی از جلسات، برخی از افراد کم اطلاع یا بی‌اطلاع به شورای عالی حوزه اهانت کردند؛ توجه داشته باشید شورای عالی حوزه منتخب مراجع و رهبری است؛ اگر کسی به آنها اهانتی کرده و مطلب خلافی بگوید، به مراجع و رهبر بزرگوار انقلاب توهین کرده است.». مرجعیت دارای جایگاه ویژه در میان مردم هستند. بنابراین انتقاد آنان از اقدامات برخی افراد نقش مهمی در پایان این روند غیراخلاقی دارد که در صورت عدم برخورد با آمران و عاملان آن به شهرهای دیگر هم تسری خواهد کرد.

انقلاب اسلامی با قم آغاز شد و از الزمات این انقلاب چنین است که حتی با دشمن رفتار منطقی و واقع‌بینانه صورت گیرد و تاکید انقلاب و امام این بود که باید حامی قانونمداری و نه آنانی که از هر فرصتی برای هرج و مرج بهره می‌برند. استاندار قم نقش اصلی در پایان دادن به اقدامات تلخ را دارد که به نام قم انجام می‌شود. استاندار قم باید با بررسی دقیق آنچه رخ داد به ریشه‌یابی حرکات افراطی در این شهر پرداخته وگزارش کامل و جامعی را نزد مراجع و علما و فضلای قم ببرد تا مشخص شود این افراد چه هویتی دارند و از چه افراد یا جریاناتی ارتزاق می‌کنند. 

با ذکر یک کلمه «خودسر» نمی‌توان پرونده بی‌حرمتی به قم و مدرسه فیضیه را بست. دیروز به سمت رئیس مجلس که نماینده قم است مهر پرتاب کردند و سخنرانی‌اش را ناتمام گذاشتند، البته پرونده‌ای تشکیل شد اما سرانجامش مشخص نشد. یا تجمعی در فیضیه شکل گرفت و رحیم پورازغذی سخنرانی کرد که تنها سبب واکنش مراجع شد اما اقدامی برای شناسایی و پایان دادن به تحرکات و حواشی آن صورت نگرفت. باید مشخص شود اینها کی هستند که اجازه دارند در مدرسه فیضیه قم پلاکاردهایی علیه روسای قوا در دست بگیرند و علیه آنها بیانیه پخش کنند. 

باید به این سوال پاسخ داده شود که مگر ورود و خروج به مدرسه فیضیه بی‌ضابطه است که هر فردی بخواهد وارد آن شود و حتی بیانیه توزیع کندو اقداماتی علیه مسئولان عالیرتبه کشور انجام دهد. قابل قبول نیست برخی از آنانی که در این زمینه مسئولیت دارند اذعان کنند پلاکارد به دست‌ها و بیانیه پخش‌کن‌ها خودسر بودند. مگر قم مامن امنی برای خودسرهاست؟

منبع: روزنامه آرمان
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین