کد خبر: ۵۷۹۵۱۹
تاریخ انتشار : ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۳
کارشناسی اداره هواشناسی زابل گفت: در شبانه روز گذشته سرعت لحظه ای وزش باد در این شهر به 83 کیلومتر بر ساعت رسید.
آفتاب‌‌نیوز :
‌هادی داور اظهار کرد: اگرچه سرعت وزش باد قابل توجه بوده اما به سبب بارندگی های امروز تأثیر به خصوصی در کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا نداشته است‌.

وی تصریح کرد: به موجب وزش این باد شدید به صورت لحظه ای و کوتاه مدت دید افقی در محدوده فرودگاه زابل را به 6000 متر کاهش داد اما با کاهش سرعت وزش باد، شرایط به حالت عادی بازگشت‌.

کارشناس هواشناسی زابل در ادامه به فعالیت سامانه بارشی در شمال استان اشاره کرد و گفت: تا ساعت 6:30 امروز در 18 ایستگاه بارانسنجی و هواشناسی در پنج شهرستان شمال استان بارندگی گزارش شده که بیشینه بارش ها با میزان 13 میلی متر مربوط به هیرمند بوده است‌.

داور با بیان اینکه در محدوده کوه خواجه ۱۲ میلیمتر باران باریده است، ادامه داد: در زهک و حومه آن نیز بارش به 10 میلی متر و بیشتر از آن نیز رسیده است، به طوری‌که از روستای محمد شاه کردم این شهرستان 11.5 میلی متر باران گزارش شده است‌.

وی با بیان اینکه هم اکنون بارش باران در محل فرودگاه زابل ادامه دارد، افزود: بر اساس خروجی نقشه های هواشناسی انتظار می رود تا اواسط وقت امروز شاهد فعالیت این سامانه بارشی در شمال استان باشیم، البته سامانه تضعیف شده و رفته رفته از استان خارج می شود.

کارشناس هواشناسی زابل در باره وضعیت دمایی این شهر نیز گفت: بامداد امروز دمای هوای زابل در سردترین لحظات به 6.9 درجه سلسیوس رسید، انتظار است با تداوم جریانات شمالی، کاهش دما در شمال استان روی دهد.

منبع: ایسنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین