کد خبر: ۵۸۱۳۷۳
تاریخ انتشار : ۰۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۰:۵۱
نیروهای یگان ویژه برای متفرق کردن افراد درگیر وارد عمل شده اند
اختلاف بر سر محل نصب تابلوی ورودی شهر دزفول در جاده اندیمشک - دزفول به درگیری عده ای از مردم این 2 شهر منجر شد. اختلاف بر سر محل نصب تابلوی ورودی شهر دزفول پس از سقوط تابلو ورودی این شهر بر اثر تند باد در اردیبهشت ماه امسال آغاز شد. شهرهای دزفول و اندیمشک در استان خوزستان در فاصله کمتر از 10 کیلومتری یکدیگر قرار دارند. برخی منابع غیررسمی از کشته و زخمی شدن چندین نفر در این درگیری‎ها خبر داده‎اند.
آفتاب‌‌نیوز :
این درگیری از چهارشنبه شب در جاده اندیمشک - دزفول آغاز شده و نیروهای یگان ویژه برای متفرق کردن افراد درگیر وارد عمل شده اند. 

گزارش‌ها حاکیست صدای تیراندازی همچنان از محل درگیری به گوش می رسد. برخی منابع غیر رسمی از مصدوم شدن چند نفر در این درگیری خبر دادند. 

برخی شاهدان گفتند نیروهای یگان ویژه برای متفرق کردن افراد از گاز اشک آور استفاده کرده اند.

در پی بروز این درگیری جلسه شورای تامین در هر 2 شهرستان برگزار شده و استاندار خوزستان نیز در منطقه حضور دارد.

اوضاع در شهرهای اندیمشک و دزفول تحت کنترل است

استاندار خوزستان با اشاره به درگیریها در مرز شهرهای دزفول و اندیمشک گفت: درگیری هایی بین برخی شهروندان دزفول و اندیمشک از عصر پنجشنبه آغاز شده است اما اوضاع تحت کنترل است.

غلامرضا شریعتی پنجشنبه شب در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: برخی شهروندان شهرهای دزفول و اندیمشک برای تعیین محدوده مرزی 2 شهر خود با هم درگیر شدند.

وی افزود:به دنبال این اختلافات درگیری هایی بین برخی شهروندان شهرهای دزفول و اندیمشک رخ داد که تعدادی از طرفین مصدوم شدند.

وی گفت: تعیین محدوده مرزی شهرها توسط وزارت کشور و دولت انجام می شود و طرحهای کارشناسی نیز در دولت در دست بررسی است و شهروندان این 2 شهر باید تا تعیین وضعیت مرزی شهرهای خود صبور بوده و اجازه دهند تا دولت برای آنها تصمیم گیری کند.

وی با اشاره به اینکه این اختلافات نباید به یک معضل سیاسی و اجتماعی تبدیل شود گفت: ما در زمان حاضر نیاز به وحدت و دوستی داریم و این گونه درگیریها فقط به شاد شدن دشمن می انجامد.

استاندار خوزستان تصریح کرد: در حال حاضر نیروهای بسیجی و یگان ویژه برای آرام کردن اوضاع وارد عمل شده و بزودی آرامش در اندیمشک و دزفول برقرار می شود.

وی اضافه کرد: شورای تامین استان و نیز شورای تامین 2 شهر دزفول و اندیمشک تشکیل شده و تدابیر لازم نیز در این زمینه اخذ شده و با مسببین این حوادث برخورد قانونی می شود.

اختلاف بین شهروندان اندیمشک و دزفول از اردیبهشت ماه سالجاری که تابلوی مرزی 2 شهر یاد شده توسط تند باد کنده شد آغاز و در بهمن ماه سال جاری به درگیری بین برخی شهروندان یاد شده منجر شد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x