کد خبر: ۵۸۱۵۶۱
تاریخ انتشار : ۰۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۲
متأسفانه با وجود آنکه از دو روز گذشته هشدارهای لازم به مردم داده شد و اعلام کردیم که آبگرفتگی در گمیشان قطعی است اما متأسفانه برخی از مردم تمکین نکردند.
آفتاب‌‌نیوز :
معاون فرمانداری گمیشان گفت: با وجود آنکه ارتفاع آبگرفتگی و سیل در گمیشان به دو متر خواهد رسید اما متأسفانه برخی از مردم برای جابه‎جایی و تخلیه همکاری لازم را ندارند.

سیدعلیرضا حسینی امروز از گرگان، با اشاره به آخرین وضعیت سیل در گمیشان اظهار کرد: متأسفانه از ساعاتی پیش آبگرفتگی به صورت جدی از روستای «قرنجیک خواجه‎خان» آغاز شده طوری‎که دو قایق را برای جابه‎جایی مردم به این منطقه فرستادیم.

وی تصریح کرد: متأسفانه با وجود آنکه از دو روز گذشته هشدارهای لازم به مردم داده شد و اعلام کردیم که آبگرفتگی در گمیشان قطعی است اما متأسفانه برخی از مردم تمکین نکردند.

معاون فرمانداری گمیشان ادامه داد: دو پیک بسیار سنگین را در گمیشان خواهیم داشت و به طور قطع همه روستاها از جمله شهر گمیشان ممکن است تحت تأثیر آبگرفتگی قرار بگیرند.

حسینی با بیان اینکه حدود 20 روستای دیگر از شهرستان گمیشان در معرض آبگرفتگی هستند و باید تخلیه شوند، یادآور شد: از چند روز گذشته برخی از مدیران دستگاه‎های اجرایی را به‎عنوان مدیر معین در نقاط مختلف شهرستان گمیشان قرار داریم که آگاهی و هشداردهی به مردم را انجام دهند اما از آنجایی که هنوز آب به روستا وارد نشده بود به نوعی برخی از مردم تمکین نکردند.

وی با بیان اینکه سپاه، ستاد اجرایی فرمان امام راحل و ... به یاری ما آمدند، بیان کرد: دو روستای گمیشان که متقاضی بودند جابه‎جایی انجام شده است.

معاون فرمانداری گمیشان اضافه کرد: 200 مترمکعب آب که وارد گمیشان شده ممکن است نقاط دیگر این شهرستان را هم تحت تأثیر قرار دهد لذا زمان بسیار اندک است و براساس آخرین اطلاعات از آق‎قلا، بیش از 300 مترمکعب آب در پیک عصر به ما خواهید رسید که در این شرایط همکاری مردم ضرورت دارد.

حسینی با اشاره به برخی شایعات مبنی بر اضافه شدن رود اترک به دامنه آب‎ها افزود: این اظهارات صحت ندارد و چنین اتفاقی نخواهد افتاد.

وی با اشاره به اینکه در این شرایط مهم‎ترین و تنها خواسته ما از مردم تخلیه روستاها و همکاری با ما است و به طور قطع بدون همکاری مردم راه به جایی نخواهیم برد، یادآور شد: در حال حاضر حفظ جان سیل‎زدگان مهم‎تر از هر چیزی است و این مهم خط قرمز ما در مدیریت بحران است.

معاون فرمانداری گمیشان تأکید کرد: گرچه مردم برخی روستاها در شهرستان گمیشان بعد از آگاهی از هشدارها نسبت به تخلیه اقدام کردند اما با وجود آنکه آبگرفتگی و سیل در گمیشان به دو متر خواهد رسید متأسفانه برخی از مردم نسبت به جابه‎جایی و تخلیه همکاری لازم را ندارند.

حسینی با بیان اینکه به لطف خداوند هیچ جان‎باخته‎ای در گمیشان بر اثر سیل گزارش نشده است، خاطرنشان کرد: براساس آخرین آمارها 30 درصد دام‎ها در گمیشان بر اثر سیلاب دچار خسارت شدند.

وی در پایان تأکید کرد: در حال حاضر وضعیت در گمیشان مناسب نیست و در برخی نقاط در مرحله آمادگی و در نقاط دیگر در مرحله مقابله قرار داریم.

منبع: فارس
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x