کد خبر: ۵۸۱۵۶۹
تاریخ انتشار : ۰۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۰
در برخی مناطق هم برای جلوگیری از وارد شدن آسیب به تاسیسات زیربنایی، شبکه برق از کار افتاده که به تبع آن قطعی موقتی برق برخی مناطق را فرا گرفت.
آفتاب‌‌نیوز :
مدیرعامل شرکت توزیع برق گلستان افزود: در حال حاضر برق 25 روستا به دلیل دوری راه، دشواری دسترسی به دلیل رانشی بودن جاده، ریزش کوه و برفگیر بودن قطع است که به محض باز شدن مسیر دسترسی، برق این روستاها نیز وصل خواهد شد.

 با وجود بارش سنگین باران و وقوع سیل هفته گذشته در مناطق گوناگون گلستان و خسارت به تاسیسات زیربنایی، برق و گاز بیشتر مناطق سیل زده به جز برخی روستاهای دور دست و صعب العبور وصل است.
با وجود گستردگی خسارت ها، نیروهای امدادرسان با بسیج امکانات در حال تلاش برای رفع مشکلات و برقراری دوباره جریان برق و گاز به سمت واحدهای مسکونی هستند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق گلستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به جز چند روستا که دسترسی به آن ها به دلیل مسدود بودن راه، دشوار و ناممکن است، برق دیگر مناطق استان برقرار بوده و هیچ قطعی وجود ندارد.
علی اکبر نصیری اظهار داشت: با این وجود در برخی مناطق که در محاصره سیل قرار گرفته اند برای در امان ماندن از خطرات و افزایش ایمنی، به دستور ستاد مدیریت بحران، برق به صورت موقت قطع می شود.

وی بیان کرد: در برخی مناطق هم برای جلوگیری از وارد شدن آسیب به تاسیسات زیربنایی، شبکه برق از کار افتاده که به تبع آن قطعی موقتی برق برخی مناطق را فرا گرفت.

مدیرعامل شرکت توزیع برق گلستان افزود: در حال حاضر برق 25 روستا به دلیل دوری راه، دشواری دسترسی به دلیل رانشی بودن جاده، ریزش کوه و برفگیر بودن قطع است که به محض باز شدن مسیر دسترسی، برق این روستاها نیز وصل خواهد شد.
نصیری ادامه داد: در شهرستان گنبد هم برق روستا به دلیل محاصره شدن در سیل و ناتوانی برای دسترسی به تاسیسات برقی قطع شده که با رفع این مشکل و امکان حضور ماموران ، برق این روستا نیز قطع خواهد شد.

وی گفت: هنوز رقم دقیق خسارت های وارده سیل به تاسیسات برقی استان مشخص نشده اما پیش بینی می شود این سیلاب بیش از 100 میلیارد ریال به شبکه برق گلستان آسیب وارد کرده باشد.

همچنین مدیرعامل شرکت گاز استان گلستان هم از پایداری و وصل جریان گاز تمامی شهرها و روستاهای استان گلستان خبر داد و گفت: با تلاش ماموران این شرکت هم اینک گاز تمامی 30 شهر و 860 روستای بهره مند از گاز استان وصل است.

رحیم رحیمی اظهار داشت:بارش شدید باران هفته گذشته در استان خسارت هایی به تاسیسات زیربنایی گاز بویژه در شهرستانهای گنبد، آق قلا و گمیشان وارد کرد که با حضور به موقع ماموران شرکت گاز در مدت زمان کوتاهی این نارسایی ها برطرف شد.

وی بیان کرد: ارزیابی مستمر از تاسیسات گاز مناطق توسط کارشناسان از ابتدای بارش های شدید هفته گذشته انجام شده از بروز خسارت و به تبع آن قطعی جریان گاز شهرهای استان جلوگیری شود.

تلاش خبرنگار ایرنا برای گفت و گو با مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری گلستان در مورد خسارت ها و قطعی احتمالی آب در مناطق گوناگون به خصوص سیل زده استان امکان پذیر نبود.

بارندگی اخیر توام با طوفان خسارات زیادی در گلستان بر جای گذاشت و جان 2 کودک را در شهرهای کلاله و مینودشت گرفت.

از روز دوشنبه گذشته و با آغاز فعالیت سامانه سرد و بارشی اخیر بیش از 300 میلمتر باران در گلستان بارید و ارتفاع برف در مناطق کوهستانی استان به 1.5 متر رسید.

منبع: ایرنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x