کد خبر: ۵۸۱۸۴۵
تاریخ انتشار : ۰۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰
فرماندار آبادان با اشاره به خبرهای منتشرشده مبنی بر به زیر آب رفتن کوچه‌ها در اروندکنار، گفت: به زیر آب رفتن اروندکنار صحت ندارد.
آفتاب‌‌نیوز :
سید زین العابدین موسوی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: به زیر آب رفتن اروندکنار صحت ندارد. اگر بارندگی و سیلاب در بالادست رخ دهد اثر آن دو روز بعد در آبادان و اروندکنار مشخص می شود.

وی با بیان اینکه افزود: جزر و مد رودخانه همیشه وجود دارد، اروندرود متاثر از سیلابهای رودخانه های دجله و فرات است و گاهی آب اروندرود بالا می رود یا کاهش می یابد.

فرماندار آبادان گفت: مد یک پدیده طبیعی است و معمولا در جنوب در این بازه زمانی در روزهای سال مد بزرگی رخ می دهد که بزرگترین مد در طول سال است. امروز (4 فروردین ماه) با رخ دادن مد کامل میزان آب نهرها در آبادان و اروندکنار از حد معمول بالاتر رفت که این یک موضوع طبیعی است و در این شرایط به کوچه هایی که در کنار نهرها قرار دارند، آب وارد می شود.

موسوی ادامه داد: در حال حاضر به دلیل مد، آب اروندرود بالا آمده است و هیچ ربطی به طغیان رودخانه، سیلاب یا شکستن سیل بند ندارد. اکنون اوضاع و شرایط در اروندکنار عادی است.

وی عنوان کرد: در اروندرود سیل بند وجود ندارد و تنها مانع هایی برای جداسازی آب شیرین از شور ایجاد شده‌اند که آب از این موانع کمی بالاتر آمده است. در پی رخ دادن مد و بالا آمدن آب، تنها آب وارد یکی دو کوچه شد که اکنون آب از این کوچه ها خارج شده و عقب نشینی کرده است.

فرماندار آبادان گفت: با توجه به پیش بینی بارندگی تا سه روز آینده به همه مسافران نوروزی توصیه می شود از اسکان یا تردد در حاشیه رودخانه ها خودداری کنند.


بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین