کد خبر: ۵۸۲۶۵۰
تاریخ انتشار : ۱۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۷
در اولین هفته کاری سال ٩٨ ثبت شد؛
در پایان معاملات اولین هفته کاری سال ۹۸ شاخص کل بورس اوراق بهادار ایران با بیش از ۲۸۰۰ واحد افزایش نسبت به هفته قبل، به ۱۸۱.۵۴۲ واحد رسید.
آفتاب‌‌نیوز :
در پایان معاملات اولین هفته کاری سال ۹۸ شاخص کل بورس اوراق بهادار ایران با بیش از ۲۸۰۰ واحد افزایش نسبت به هفته قبل، به ۱۸۱.۵۴۲ واحد رسید تا سهامداران در تالار شیشه‌ای سال جدید را با یک جهش مثبت آغاز کنند.

در پایان معاملات هفته منتهی به ۷ فروردین ماه ۹۸، شاخص کل با ۲.۸۸۳ واحد افزایش نسبت به هفته قبل، به رقم ۱۸۱.۵۴۲ واحد رسید.

بر اساس این گزارش، شاخص بازار اول با ۱.۶۱۶ واحد افزایش به رقم ۱۳۵.۴۸۳ واحد رسید و شاخص بازار دوم با ۸.۱۱۸ واحد افزایش به ۳۵۳.۲۸۰ واحد دست پیدا کرد و به این ترتیب شاخص بازار اول ۱.۲۱ و شاخص بازار دوم هر دو با ۲.۳۵ درصد افزایش نسبت به هفته قبل همراه شدند.

در ۳ روز کاری این هفته، ارزش کل معاملات اوراق بهادار به ۱۳.۲۷۳ میلیارد ریال بالغ شد که نسبت به هفته قبل ۸۲ درصد کاهش یافته است.

در ضمن تعداد ۴۶۱۳ میلیون انواع اوراق بهادار در بیش از ۵۲۰ هزار دفعه مورد معامله قرار گرفت و به ترتیب ۷۰ درصد و ۳۹ درصد کاهش را نسبت به هفته گذشته تجربه کردند.

این درحالی است که ۷۵ میلیون واحد از صندوق‌های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس تهران به ارزش کل بیش از ۹۷۷ میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت و به ترتیب با ۸۰ درصد و ۷۸ درصد کاهش نسبت به هفته گذشته همراه شدند.

از سوی دیگر در بازار بدهی ۱۰۰ هزار برگه به ارزش ۵۴ میلیارد ریال مورد داد و ستد قرار گرفت.

منبع: مهر
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین