کد خبر: ۵۸۲۸۹۷
تاریخ انتشار : ۱۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۴
در جدیدترین رده بندی فدراسیون جهانی شطرنج سارا سادات خادم الشریعه همچنان در رده پانزدهم برترین شطرنج بازان بانوی جهان قرار دارد و علیرضا فیروزجا با ۱۹ پله به رده ۷۶ برترین شطرنج بازان مرد جهان صعود کرد.
آفتاب‌‌نیوز :
در جدیدترین رده‌بندی فدراسیون جهانی شطرنج در ماه آوریل ۲۰۱۹ میلادی، سارا سادات خادم‌الشریعه با ۲۴۸۹ واحد ریتینگ همچنان در رده پانزدهم برترین شطرنج‌بازان بانوی جهان جای دارد.

در بخش استاندارد شطرنج‌بازان جهان نیز علیرضا فیروزجا با ریتینگ ۲۶۶۹ و با ۱۹ پله صعود در رده هفتاد و ششم جهان قرار گرفت. او در ماه گذشته در رده ۹۵ قرار داشت.
همچنین پرهام مقصودلو با ۲۶۶۹ واحد ریتینگ و با ۱۰ پله سقوط در رده ۷۷ قرار گرفت. او در ماه گذشته در رده ۶۷ جهان قرار داشت.

همچنین در بخش برترین‌های جوانان جهان علیرضا فیروزجا با یک پله صعود در رده سوم و پرهام مقصودلو در رده چهارم قرار دارند. سید محمد امین طباطبایی با ریتینگ ۲۶۱۲ در رده دوازدهم جوانان جهان ایستاده است. در این بخش آرین غلامی در رده ۴۹ و شاهین لرپرزنگنه در رده ۷۹ قرار دارند.

در بخش دختران جوان جهان نیز مبینا علی‌نسب با ریتینگ ۲۲۱۵ و یک پله صعود نسبت به ماه قبل در رده ۶۴ قرار گرفته است. آناهیتا زاهدی فر نیز در رده ۸۶ قرار دارد.

در بخش استاندارد برترین شطرنج‌بازان ایران نیز علیرصا فیروزجا با یک پله صعود در رده نخست قرار گرفته است. بعد از او پرهام مقصودلو و سیدمحمد امین طباطبایی در رده‌های دوم و سوم قرار دارند. پویا ایدنی، مسعود مصدق پور، احسان قائم‌مقامی، آرین غلامی، امیررضا پوررمضانعلی، سارا سادات خادم الشریعه و شاهین لرپری زنگنه در رده‌های بعدی جای گرفته‌اند.

در بخش استاندارد شطرنج‌بازان دختران ایران، سارا سادات خادم‌الشریعه در صدر جدول قرار دارد. آتوسا پورکاشیان و غزل حکیمی فرد در رده‌های دوم و سوم ایستاده‌اند. میترا حجازی‌پور، مبینا علی نسب، آناهیتا زاهدی فر، هانیه خلجی، مینو عسگری‌زاده، وصال حامدی نیا، درسا محمدابراهیم خان در رده‌های بعدی جای گرفتند.

ایران در این ماه با میانگین ریتینگ ۲۵۶۰ همچنان در رده بیست و چهارم جهان و سوم آسیا قرار گرفته است.

منبع: ایسنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین