کد خبر: ۵۸۲۹۰۳
تاریخ انتشار : ۱۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۴
معاون آموزش و پرورش مازندران گفت: بر آساس آخرین گزارش ها سیلاب پایان سال اخیر به 81 مدرسه استان مازندران خسارت وارد کرد که تمامی آن در مناطق شرقی و مرکزی مازندران واقع هستند .
آفتاب‌‌نیوز :
بارش باران و برف پایان سال 97 که منجر به سیلاب در مناطق شرقی و غربی استان شد، به بسیاری از زیرساخت ها ، منابع کشاورزی و منازل مسکونی این مناطق خسارت وارد کرد . 

آخرین برآوردها نشان داد که این سیلاب به حدود هفت هزار واحد مسکونی خسارت زد که حدود یکهزار واحد از این تعداد کاملا تخریب شد.

با توجه به اعلام خسارت یک هزار و 300 میلیارد تومانی سیلاب در مازندران اما خبرها حکایت از آغاز مرحله ای جدید از برآوردها برای میزان و ابعاد خسارت سیل دارد.

سیلاب اخیر علاوه بر منازل مسکونی و کشاورزی، آموزش و پرورش استان را نیز بی نصیب نگذاشت و خسارت های بسیاری به مدارس مناطق گرفتار در سیلاب وارد کرد. 

معاون آموزش و پرورش مازندران در این باره گفت: بر اساس آخرین گزارش ها 81 مردسه در سیلاب اخیر خسارت دیدند که 23 باب مدرسه در شهرستان سیمرغ بود که بیشترین میزان خسارت سیلاب را در این شهرسان شاهد بودیم . 

اسفندیار نظری افزود : میزان خسارت به مدارس سیل زده به استثنای یک پژوهشسرا که 100 درصد تخریب شده است، بین 30 تا 70 درصد است. 

وی با بیان اینکه میزان خسارت مالی آن هنوز کاملا برآورد نشده است ، گفت: امادر برآورد اولیه بیش از 15 میلیاردریال خسارت به مدارس استان وارد شد. 

معاون آموزش و پرورش مازندران اظهار داشت: بیشترین خسارت که ناشی از آبگرفتگی و ورود گل و لای، به وسائل مصرفی و تاسیسات سرمایشی و گرمایشی مدارس بود و خوشبختانه به ابنیه و بنای ساختمان مدارس خسارت جدی وارد نشد. 

نظری همچنین تخریب فضای سبز ، آسیب به برخی تاسیسات برقی را از دیگر خسارت های سیلاب به مدارس مازندران عنوان کرد. 

وی افزود : سیلاب در شهرستان بابل به یک واحد پژوهش سرا آسیب 100 درصدی زد و آن را غیر قابل استفاده کرده است. 

این مسئول در مورد اهمیت این پژوهش سرا اظهار داشت: این مکان نه تنها بخش قابل توجهی از جمعیت دانش آموزی 80 هزار نفری بابل را پوشش می داد، بلکه میزبان دانش آموزان شهرستان های فاقد پژوهش سرا نیز بود.

معاون آموزش و پرورش مازندران تخریب این مکان را لطمه بزرگی به فرآیند پژوهشی و درسی دانش آموزان دانست و افزود: بنا داریم که تا زمان تعیین تکلیف این پژوهش سرا، دانش آموزان را در دیگر واحد ها و حتی شهرهای مجاور هدایت کنیم. 

نظری تاکید کرد: برای روز شنبه 17 فروردین تمامی مدارس مناطق سیل باز خواهد بود و سعی شده تا این مدت مشکلات مدارس حتی به صورت موقت هم شده بر طرف شود. 

در استان مازندران 32 واحد پژوهش سرا فعال هستند که تمامی دانش آموزان مقطع ابتدایی و متوسطه اول با جمعیتی بالغ بر 400 هزار نفر در آن فعالیت می کنند. 
علاوه براین نظری گفت که سیلاب مشکلی در اسکان مسافرین ایجاد نکرد و مدارس همچنان میزبان مهمانان نوروزی هستند.

استان مازندران دارای حدود 538 هزار دانش اموز است که در چهار هزار مدرسه در حال تحصیل هستند.

منبع: ایرنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین