کد خبر: ۵۸۳۱۸۱
تاریخ انتشار : ۱۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۷
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه بر اساس آخرین برآورد حدود ۲۵۰ میلیارد تومان به راه‌های استان آسیب‌رسیده است گفت: در محور پل‌دختر- خرم‌آباد خیلی از پل‌ها تخریب‌شده است.
آفتاب‌‌نیوز :
خیرالله خادمی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پیرو بازدید وزیر راه و شهرسازی از استان که دو روز در لرستان مستقر بودند از محور‌های مختلف استان بازدید به عمل آمد، حجم خسارت زیرساخت‌های حمل‌ونقل خیلی بالا است.

وی افزود: در سراسر استان این شرایط حاکم است که امیدواریم با بررسی دقیقی که به عمل می‌آوریم خسارات وارده را به زیرساخت‌ها اعلام کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت‌های ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل‌ونقل کشور عنوان کرد: مهم‌ترین بحث این است که بتوانیم محور‌های اصلی را به‌صورت موقت بازگشایی کنیم، همکاران ما در بخش راهداری و بخش خصوصی خوشبختانه با فعالیت خوبی کار را پیش می‌برند.

وی بیان کرد: برای پل‌دختر مسیری بازشده تا بتوانند دسترسی جاده‌ای داشته باشند، امیدواریم تا فردا بتوانیم از طریق جاده موقتی که وجود دارد به آزادراه اتصال پیدا کند و تردد جاده‌ای داشته باشیم.

خادمی تصریح کرد: موضوع اصلی این است که بتوانیم مطالعات دقیقی روی محور خرم‌آباد به سمت پل‌دختر انجام دهیم؛ به این محور در طول ۶۰ کیلومتر خسارات بسیار زیادی واردشده که امروز با هلیکوپتر بازدید اساسی انجام می‌دهیم و امیدواریم بتوانیم در آینده بازسازی را انجام دهیم تا مردم دو شهر پل‌دختر و معمولان بتوانند به جاده‌های اصلی دسترسی پیدا کنند.

وی خاطرنشان کرد:، اما در مسیر اصلی ترانزیتی که جاده خرم‌آباد به جنوب است باید کار اساسی صورت بگیرد؛ محور خرم‌آباد- پل‌دختر به طول ۶۰ کیلومتر خسارت کلی دیده و بخش‌هایی از این محور کاملاً متلاشی‌شده است بنابراین باید این محور را کاملاً بازسازی کنیم که احتمالاً نیاز به تونل‌های جدید و دیواره‌های حائلی باشد که زمان می‌برد تا بتوانیم این محور را بازسازی اساسی انجام دهیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت‌های ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل‌ونقل کشور گفت: بر اساس آخرین برآورد حدود ۲۵۰ میلیارد تومان به راه‌های استان آسیب‌رسیده، در محور پل‌دختر- خرم‌آباد خیلی از پل‌ها تخریب‌شده است، مطالعات کامل و جامع‌ای را انجام می‌دهیم تا بتوانیم خواسته مردم استان را در حداقل ممکن برآورده کنیم، ولی برای زیرساخت‌های اساسی باید کار‌های اساسی‌تری انجام دهیم.
منبع: خبرگزاری تسنیم
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین