کد خبر: ۵۸۴۲۴۷
تاریخ انتشار : ۲۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۹
سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن استقبال از انصراف مصر از شرکت در ناتوی عربی گفت: مصر یکی از کشورهای مهم و توانمند جهان عرب و جهان اسلام است که می تواند نقش مهمی در ایجاد صلح، ثبات و امنیت در منطقه غرب آسیا ایفا کند.
آفتاب‌‌نیوز :
«بهرام قاسمی» روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا در مورد خبر منتشر شده توسط برخی خبرگزاری ها مبنی بر انصراف مصر از حضور در ناتوی عربی، اظهار داشت: هنوز این خبر توسط منابع رسمی تایید نشده است و اطلاع دقیقی در مورد صحت و سقم آن موجود نیست.

وی خاطرنشان کرد: در حال بررسی این خبر و میزان صحت آن هستیم و در صورت تایید صحت این خبر از آن استقبال می کنیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه یادآور شد: مصر یکی از کشورهای مهم و توانمند جهان عرب و جهان اسلام است که می تواند نقش مهمی در ایجاد صلح، ثبات و امنیت در منطقه غرب آسیا ایفا کند.
قاسمی اضافه کرد: مصر می تواند با واقع نگری هرچه بیشتر و درک شرایط حساس کنونی در جهت نزدیکی و وحدت جهان اسلام نقش بسزا و در خوری ایفا کند. 

وی ابراز امیدواری کرد که کشور مصر به عنوان یک قدرت انکار ناپذیر جهان عرب بتواند در شرایط خطیر کنونی منطقه و جهان، در مسیر واقع بینانه و درستی رسالت تاریخی خود را انجام دهد.

سخنگوی وزارت امورخارجه گفت: در چنین شرایطی روابط و درک بهتری میان ایران، مصر و سایر کشورهای منطقه برای مقابله با تروریسم، تامین امنیت و ثبات پایدار، تحکیم درک و فهم متقابل و همکاری های چند سویه به وجود خواهد آمد. 

قاسمی در خصوص ناتوی عربی تاکید کرد: همانگونه که در گذشته نیز بیان کرده ام، اصولا نمی توان چندان به موضوعی بنام ناتوی عربی خوش بین بود چرا که در جهان غرب ناتو تحت شرایط خاص تاریخی، جغرافیایی خاص، بر اساس یک سری ارزش های مشخص و ضرورت ها و حتی اشتراکاتی کاملا مشخص انجام شد، امروز این گمان وجود ندارد که حتی با بومی کردن سازمان ناتو که مولود حوادث خاص تاریخی بود بتوان از آن در جهان عرب الگو برداری کرد.


بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x