کد خبر: ۵۸۴۴۳۶
تاریخ انتشار : ۲۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۳
معاون عملیات آتش‌نشانی یزد از مشکل آب گرفتگی معابر و بافت تاریخی به عنوان مشکل اصلی شهر یزد یاد کرد و گفت: آتش‌نشانی با دو برابر نیروهای معمول خود آماده خدمات‌رسانی به شهروندان در روزهای آتی هستند.
آفتاب‌‌نیوز :
«محمدرضا رحیمی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با اشاره به آمادگی کامل نیروهای آتش‌نشانی برای مقابله با حوادث احتمالی ناشی از بارندگی، اظهار کرد: هر چند وظیفه نیروهای آتش‌نشانی اطفای حریق و نجات شهروندان است اما در زمان وقوع حوادثی چون سیل و آبگرفتی، بیشترین بار خدمات بر دوش نیروهای آتش‌نشانی است لذا با دو برابر نیروی انسانی با شهرداری در مدیریت وضعیت مذکور همکاری خواهیم کرد.

وی با اشاره به آمادگی و فعال بودن تجهیزات مرتبط به آبکشی، تصریح کرد: نواقصی که در آب‌گرفتگی‌های قبلی و در زمینه آب‌کشی مشاهده شده، از سوی آتش نشانی برطرف شده است.

معاون عملیات آتش نشانی یزد در رابطه با اقدامات آتش نشانی به منظور آماده باش این دستگاه، خاطرنشان کرد: تمام مرخصی‌ها تا پایان روز سه‌شنبه برای نیروهای آتش نشانی لغو شده است و حتی در صورت بروز مشکل و نیاز به نیروهای بیشتر از پرسنل خارج از آتش نشانی نیز دعوت به همکاری خواهد شد به طوری که با دو برابر نیروهای معمول، آماده خدمات رسانی به شهروندان خواهیم بود.

وی از فعالیت 11 ایستگاه آتش‌نشانی در مرکز استان خبر داد و گفت: تمام امکانات به ویژه خودروها و تجهیزات آتش‌نشانی مورد استفاده قرار می‌گیرد و امیدواریم این حادثه بدون بروز مشکلی سپری شود.

رحیمی از آبگرفتگی معابر و بافت تاریخی به عنوان مشکل اصلی شهر یاد کرد و گفت: این مشکل باید از سوی شهرداری رفع شود تا بارش‌های چندمیلیمتری وضعیت این مناطق را بحرانی نکنند.

رییس کمیسیون عمرانی شورای اسلامی شهر یزد نیز از آمادگی کامل نیروهای شهرداری یزد نسبت به وضعیت پیش بینی شده بارش‌های امروز و فردا خبر داد.

«محسن عباسی هرفته» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با اشاره به آمادگی کامل نیروهای شهرداری، اظهار کرد: ضمن پاکسازی مسیل‌های شهر، نقاط آبگیر بررسی و به مردم شهر اعلام شده است البته نیروهای اداره کل میراث فرهنگی نیز در زمینه پایش ناودان‌های خانه‌ها و اماکن تاریخی بافت تاریخی از روز چهارشنبه هفته گذشته اقدام کرده‌اند.

وی در رابطه با اقداماتی که مردم باید نسبت به انجام آن‌ها سریعا اقدام کنند، گفت: مردم به ویژه ساکنان بافت تاریخی، باید ناودان‌ها را بررسی کنند تا آبی بر روی بام‌ها تجمع نکند، از طرفی مردم باید نسبت به تردد در مسیرهایی که محل تجمع آب است، احتیاط کنند.

این مسئول از همکاری سایر ارگان‌ها در راستای مدیریت وضعیت پیش بینی شده، یاد و خاطرنشان کرد: سایر نیروهای امداد رسان به ویژه نیروهای ستاد مدیریت بحران و نیروهای آتش نشانی  نیز در حالت آماده باش هستند و مردم می‌توانند در صورت بروز هر گونه مشکلی نیروهای امدادرسانی را از موضوع آگاه کنند.

عباسی هرفته اظهار امیدواری کرد و گفت: امیدواریم تا وضعیت پیش بینی شده مدیریت شود و بدون کمترین میزان خسارت از کنار این حادثه طبیعی نیز بگذریم.

سرپرست فرماندار مهریز نیز با اشاره به بروز دو سیل اخیر در این شهرستان، از آمادگی کامل برای کنترل بارش‌های پیش‌بینی شده روزهای پیش رو خبر داد.

«محمدرضا زارع زاده» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با اشاره به آمادگی کامل شهرستان مهریز به دنبال وقوع سیل‌های اخیر در این شهرستان، اظهار کرد: وقوع دو مرحله سیل از ابتدای سال تاکنون منجر شد تا شهرستان مهریز آمادگی‌هایی را نسبت به کنترل این وضعیت کسب کند.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده این شهرستان در زمینه کنترل وضعیت پیش‌بینی شده، تصریح کرد: آب منطقه‌ای یزد، حجمی از آب‌ یکی از بندهای شهرستان را رها سازی کرده تا شاهد بروز مشکلی در اثر بارندگی‌های آتی نباشیم و از طرفی بندهای خاکی و انحرافی که چندین سال از ساخت آن‌ها می‌گذشت نیز تقویت شدند.

فرماندار از رسیدگی به قسمت بالادست مهریز به عنوان یکی از نقاط سیل‌خیز این شهرستان نیز خبر داد و گفت: مسیر سیل بند این شهرستان را به سمت بخشی که مرکز برداشت شن و ماسه بوده است، منحرف و آن را به مسیری خاکی تبدیل کردیم.

وی در رابطه با بند غربالبیز نیز تصریح کرد: هر چند این منطقه برای مهریز و مناطق مسکونی مشکلی به وجود نمی‌آورد اما بخشی از آب موجود پشت سد عباس آباد، به منظور رعایت ایمنی مردم تخلیه شده است.

زارع زاده، لایروبی برخی از سدها را نیز به عنوان اقدامات انجام شده دیگر این شهرستان در راستای مدیریت حوادث پیش‌بینی شده، بیان کرد: این اقدام به همت اداره کل راه و شهرسازی و شرکت‌های تعاونی  و همچنین مشارکت بخش خصوصی انجام شده است.

وی در ادامه از لغو تمام مرخصی‌های مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان یاد کرد و گفت: به منظور آمادگی کامل تمام نیروهای این شهرستان جلسه‌ای با ستاد مدیریت بحران، دهیارها و شوراهای مهریز برگزار کردیم تا همگی واقف بر موضوع و کاملا آماده باشند.

فرماندار مهریز افزود: از بخش خصوصی و دو معدن مهریز برای استفاده از تجهیزات و وسایل ‌آنها برای کنترل وضعیت پیش‌بینی شده نیز استفاده کردیم.

زارعزاده در پایان با اشاره به نبود هیچ مشکلی در شهرستان مهریز، خاطرنشان کرد: خوشبختانه هیچ مشکلی در زمینه کنترل وضعیت بارش‌های پیش بینی شده در مهریز وجود ندارد و امیدوار هستیم این حوادث طبیعی بدون بروز مشکل و خسارتی به پایان برسند و این مرحله نیز به خوبی از فراز شهرستان باغ‌شهر یزد بگذرد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x