کد خبر: ۵۹۳۱۳۴
تاریخ انتشار : ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۶
مدیران باشگاه با همکاری اعضای کمیته فنی با چند بازیکن مذاکره کرده‌اند و تلاش دارند تا آن‌ها را جذب کنند
آفتاب‌‌نیوز :

باشگاه استقلال هنوز تکلیف سرمربی اش را روشن کرده و برخلاف توافق اولیه هم اختیار بستن تیم به فرهاد مجیدی سپرده نشده است. با وجود این مدیران باشگاه با همکاری اعضای کمیته فنی با چند بازیکن مذاکره کرده‌اند و تلاش دارند تا آن‌ها را جذب کنند. بازیکنانی که اغلب از ستاره‌های لیگ هستند و علاوه بر استقلال سایر تیم‌های مدعی از جمله پرسپولیس و تراکتور سازی هم سراغ‌شان رفته‌اند. این روزها اسامی زیادی به عنوان گزینه‌های مورد نظر استقلال و اهداف این باشگاه در نقل‌وانتقالات تابستانی مطرح است. این‌که بر اساس کدام لیست و چه کسانی با این بازیکنان صحبت کرده‌اند یا نام آن‌ها را در لیست خرید قرارداده‌اند مشخص نیست. هر کدام از این اسامی به لیست مورد نظر اعضای کمیته فنی، علی خطیر، اطرافیان باشگاه یا فرهاد مجیدی منتسب هستند.

دشمن پرسپولیس آبی پوش می‌شود؟

سیاوش یزدانی مدافع 27 ساله و 192 سانتی متری سپاهان هم نامش در بین گزینه‌های مورد نظر استقلال دیده می‌شود. یزدانی که سابقه بازی در تیم‌های پرسپولیس را دارد به واسطه‌اتفاق‌هایی که در 2 بازی اخیر سپاهان و پرسپولیس افتاد رابطه‌اش با باشگاه سابق و هوادارانش حسابی شکر آب است می‌تواند گزینه نزدیک به آبی‌ها باشد. البته فرهاد مجیدی تاکید کرده بود که نام یزدانی در لیست او نیست، اما مدیران باشگاه و این بازیکن خبر مذاکره را تکذیب نکردند. باید دید در روزهای آینده چه‌اتفاقی می‌افتد.

استقلال و یک مدافع خارجی

گئورگ ولسیانی مدافع 28 ساله گرجستانی نساجی مازندران هم نامش برای استقلال مطرح شده است. اینم مدافع 193سانتی متری که سابقه یک فصل بازی در ذوب‌آهن زیر نظر امیر قلعه‌نویی را هم دارد با ایسمکه خارجی است اما نباید خرید گران قیمتی برای آبی پوشان به حساب بیاید. ابته هنوز مشخص نشده از کدام کانال و چه کسی از استقلال با این بازیکن صحبت کرده‌اما هرکسی که بوده تا امروز باشگاه تکذیب نکرده که ولسیانی را می‌خواهد یا با این بازیکن مذاکره کرده است.

شاگرد ژنرال در راه تهران

خالد شفیعی مدافع 31 ساله سپاهان که سابقه یک فصل حضور در اف سی سئول کره جنوبی و کی لیگ را هم دارد نامش برای استقلال مطرح است. این بازیکن در فضای مجازی با هواداران سپاهان خداحافظی کرد و بعد از آن شایعه شد که مقصد بعدی او استقلال است. این موضوع تا به‌امروز از طرف این بازیکن یا باشگاه استقلال تکذیب نشده است. اگر خالد به استقلال بیاید اوت دستی‌های بلند او یکی از تاکتیک‌های استقلال خواهد بود. باید دید همان طور که شایعه شده مقصد او استقلال است یا نه؟

جانشین فرشید باقری

رضا اسدی هافبک دفاعی 23 ساله و سابق نفت تهران که فصل گذشته در سایپا بازی می‌کرد از جمله بازیکنانی است که قبل از پایان لیگ تامش به عنوان یکی از گزینه‌های اصلی آبی پوشان برای فصل آینده مطرح شد. حتیس شایعه کردند که با استقلال قرارداد داخلی هم بسته است تا جانشین فرشید باقری شود، اما خودش با رد این موضوع تاکید می‌کند که اولویت اصلی اش بازی در باشگاه‌های خارجی است. این بازیکن مدعی است از باشگاه رقیب یعنی پرسپولیس هم پیشنهاد دارد اما این موضوع هنوز تایید یا تکذیب رسمی نشده است.

یک شماره 7

آرش رضاوند هافبک هجومی سابق نفت تهران که فصل گذشتهبا پیراهن شماره 7 سایپا شاگرد علی دایی بود هم طبق اخبار و شایعات یکی دیگر از بازیکنان مورد نظر استقلال برای لیگ هجدهم است. رضاوند 25 ساله که سابقه و توانایی بازی در پست هافبک و وینگر راست را هم دارد مانند اسدی و خالد شفیعی بازیکن آزاد است. درباره رضاوند هم می‌گویند که از باشگاه از جمله پرسپولیس پیشنهاد دارد. البته تمام این‌ها در حد حرف و شاتیعه است و تایید یا تکذیب نشده است. باید دید رضاوند در فصل آینده آبی پوش می‌شود؟

یک جمی دیگر در استقلال؟

علی دشتی هافبک و وینگر راست فصل گذشته سایپا دیگر بازیکنی است که مورد توجه استقلالی‌ها قراردارد. گویا این بازیکن مذاکراتی هم با مدیران باشگاه انجام داده که نتیجه آن مشخص نیست. احتمالا این‌هافبک 25 ساله فقط یکی از گزینه‌های استقلال است چرا که آن‌ها با یکی دوبازیکن دیگر هم در این پست تماس و مذاکراتی داشتند.البته هم بازی‌های سابق او یعنی فرشاد محمدی مهر و میثم تیموری که فصل گذشته از پارس‌جنوبی جم به استقلال آمدند در استقلال شرایط خوبی نداشتند و اغلب نیمکت نشین بودند.

بازیکن علیمنصور

محدرضا حسینی هافبک هجومی 29 ساله ذوب‌آهن که با انتشار پیامی از ذوب‌آهن خداحافظی کرد. حضور احتمالی این بازیکن در استقلال قبل از پایان لیگ مطرح شد م همچنان ادامه دارد. حسینی سابقه و توانایی بازی در پست هافبک و وینگر راست را هم دارد. درباره این بازیکن هم گفته می‌شود که مورد توجه پرسپولیس و تراکتور سازی هم قرار دارد. این‌که مسیر حسینی به استقلال ختم می‌شود یا تصمیم دیگری برای فصل آینده دارد هنوز مشخص نیست و فعلا شایعات و شتیده‌ها درباره او زیاد است.

ستاره سابق نوجوانان

محمد شریفی هافبک 19 ساله استقلال خوزستان که از ستاره‌های تیم‌ملی نوجوانان بود هم نامش برای استقلال مطرح شده است. شریفی که با 16 سال 229 روز رکوردار جوان ترین بازیکن لیگ برتر است سهمیه زیر 23 سال محسوب می‌شود و با توجه به شرایطی دارد می‌تواند خرید خوبی برای هر تیمی به شمار برود. البته این‌که استقلالی‌ها بتوانند رضایت نامه شریفی را بگیرند خودش موضوع دیگری است. تا امروز که حضورهافبک جوان لیگ برتری در لیست خرید استقلالی‌ها تکذیب نشده است.

مهاجم 10 گله لیگ هجدهم

امین قاسمی نژاد مهاجم 10 گله پدیده مشهد که ستاره تیم یحیی گل محمدی در لیگ هجدهم بود که با وجود داشتن قرارداد با این باشگاه نامش در بیم گزینه‌های مورد نظر استقلال دیده می‌شود. گویا استقلالی‌ها برای تقویت خط حمله روی این بازیکن حساب باز کرده‌اند. البته با توجه به ماندگار شدن گل محمدی و آسیایی شدن پدیده بعید است این انتقال عملی شود . به ویژه این‌که باشگاه مشهدی مشکل مالی هم ندارد. البته شاید بحث جابجایی بازیکن پیش کشیده شود. به هرحال قاسمی نژاد هم در این لیست قرار می‌گیرد.

مقلد فرهاد در راه بازگشت دوباره!

بهنام برزای در استقلال سرگذشت جالبی دارد. وقتی سهمیه زیر 23 سال و کاپیتان تیم‌ملی امید بود امیر قلعه‌نویی او را از باشگاه راه آهن به استقلال آورد. با پرویز مظلومی کار کرد. در لیگ‌شانزدهم با درخشش در چند بازی آخر نیم‌فصل ناجی علیرضا منصوریان شد. اما در نیم دوم همان فصل به نیمکت چسبید و دست آخر هم در لیست مازاد قرار گرفت. طبق ادعای رضا افتخاری مدیر عامل وقت باشگاه استقلال شفرتازه از گرد راه رسیده دستور به بازگشت برزای داد. او در تیم شفر هم نیمکت نشین بود و بازهم در لیست فروش قرار گرفت. خودش مدعی بود چون مدل مجیدی خوشحالی می‌کند این بلاها را در استقلال سرش می‌آورند. حالا خبر می‌رسد در لیست خرید فرهاد مجیدی است!

از کاوه به تیام، از تیام به کاوه!

استقلالی‌ها بعد از جدایی کاوه رضایی در آخر لیگ‌شانزدهم به دنبال پیدا کردن جانشینی برای او بودند تا این‌که سرانجام در نیم‌فصل دوم لیگ هفدهم سر و کله مامه بابا تیام پیدا شد که از کاوه هم بهتر بود. پروژه بافتن جانشینی برای تیام بی نتیجه بود و مذاکرات چند وقت پیش استقلالی‌ها با مهاجم سنگالی بازهم شکست خورد. حالا خبر می‌رسد استقلالی با توجه به این‌که با تیام به بن بست خوردند و کاوه هم در لیست فروش بروژ بلژیک قرار گرفته می‌خواهند او را برگردانند. رضایی به ایران برگشته و دم دست استقلالی‌ها است. با توجه به‌ایمکه گفته می‌شود کاوه قصد بازگشت به ایران را دارد سایر تیم‌ها از جمله سپاهان هم به دنبال جذب رضایی هستند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین