کد خبر: ۵۹۳۴۹۵
تاریخ انتشار : ۱۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۱:۳۰
تونس تنها کشوری که در گردباد “بهار عربی” توانسته به تدریج به سوی دموکراسی حرکت کند و از جنگ داخلی و هرج و مرج دور بماند. بخش مهمی از این دستاورد به سبب بلوغ و شعور سیاسی رهبران و سیاستمداران و جامعه مدنی آن کشور است. در این میان حزب اسلام گرای النهضه به رهبری “راشد غنوشی” نیز سهم عمده‌ای در این روند داشته است. 
آفتاب‌‌نیوز :

راشد غنوشی رهبر حزب النهضه فراز و فرود فکری و عقیدتی بسیاری را پشت سر گذاشته و اکنون در کهنسالی از پختگی بیشتری برخوردار شده است. منحصر بفرد بودن تحولات تونس در مقایسه با سایر کشورهای مطنقه به خصوص شمال آفریقا و خاورمیانه و رفتار متمایز اسلام‌گرایان در آن کشور با همتایان‌شان در کشورهای دیگر انگیزه اصلی نویسنده برای نگارش کتاب “اسلام، سکولاریسم و دموکراسی” (مجموعه گفتارها و نوشتارهای راشد غنوشی رهبر حزب النهضه تونس” بوده است.

این کتاب با تالیف نوژن اعتضادالسلطنه روزنامه‌نگار و دانش‌آموخته علوم سیاسی توسط انتشارات چاپخش منتشر شده و مجموعه مصاحبه‌های غنوشی (به خصوص پس از بهار عربی) را در بر می‌گیرد و سعی شده در آن، علاوه بر سیر تحول فکری راشد غنوشی از دوران جوانی تا میانسالی و کهنسالی به رویکرد فعلی و پیشین او درباره سه مولفه اسلام، دموکراسی و سکولاریسم و موضوعات مرتبطی چون نسبت مذهب و سیاست، نقش زنان در اجتماع و سیاست، نحوه تعامل با رقبای سیاسی تا حد ممکن با نگاهی بیطرفانه پرداخته شود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین