کد خبر: ۵۹۳۶۱۶
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار : ۱۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۴
خطیب نماز جمعه تهران گفت "عظمت کشور به جمهوری اسلامی است"
خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به بیانات رهبری در حرم مطهر امام راحل و تاکید بر لزوم مقاومت گفت: استدعا دارم تمام ملت و تمام مسئولان و گروه‌های سیاسی با هر عقیده و فکری با رهبر انقلاب هم صدا باشند تا دنیا بداند مقابله هست و حرف همان است و یکی است.
آفتاب‌‌نیوز :

آیت‌الله امامی کاشانی در خطبه‌های نماز عبادی_ سیاسی جمعه این هفته تهران، با اشاره به آیات قرآن کریم اظهار کرد: کارهای خود را انجام دهید و بدانید خداوند پیامبران و مؤمنین می‌بینند و شما نتیجه اعمال خوب و بد را خواهید چشید و خواهید دید. ماه رمضان که ریاضت و جهاد بود گذشت. خیلی‌ها از خودشان می‌پرسند چه کنیم که اعمال خود را تا سال آینده حفظ کنیم؟ چه کنیم که سرمایه‌ای رو به رشد باشد و برای ما بماند؟ ما باید بدانیم اعمال ما را علاوه بر اینکه خدا می‌داند و می بیند و ملائکه یمین و یسار می‌نویسند یک نفر دیگر هم می بیند و مراقب است. اگر خیر باشد خرسند می‌شود و اگر شر باشد متأثر می‌شود و آن ولی عصر و حجت خداست. احادیث فراوانی در کتب حدیث داریم. برای مثال در بصائر الدرجات از شیخ صفار قمی آمده است که آیا امیدی دارید غیر از آنکه مؤمن مصاحب و امام توست؟ مؤمن واقعی حجت خداست.

خطیب نماز جمعه تهران عنوان کرد: در حدیث دیگری آمده است که از امام هشتم خواستم که برای من و خانواده من دعا کنید. امام فرمودند من دعا می‌کنم. در هر روز و شب اعمال شما به من عرضه می‌شود وقتی اعمال شما را دیدم خوب بود خوشحال می‌شوم و دعا می‌کنم و اگر قبیح بود نگران می‌شوم. امام رضا دیدند که من تعجب کردم و گفتند مگر قرآن را نمی خوانید؟ مؤمن ما هستیم. همچنین در حدیث دیگری نقل شده از داوود رقی آمده است که به مکه رفته بودم و بعد از آن به مدینه مشرف شدم و خدمت امام صادق (ع) رسیدم. پس از نشستن به من گفتند که یا داوود اعمال روز پنجشنبه تو را دیدم تو یک کاری کرده بودی که مرا خوشحال کردی. پرسیدم چه کاری انجام داده بودم؟ فرمود: وقتی خواستی به مکه حرکت کنی صله رحم کردی و چیزی را برای پسرعموی خود گذاشتی. گفتم بله من پسر عموی ناصبی (دشمن اهل بیت) داشتم که محتاج و عائله مند بود که با تردید برای او مالی گذاشتم.

وی خاطرنشان کرد: انسان از اینجا می فهمد کمک به بی نوا و صله رحم ولو اینکه ناصبی باشد امام معصوم را خوشحال می‌کند. در ماه مبارک رمضان قرآن‌ها خواندیم، صله رحم‌ها داشتیم، سحرها بیدار شدیم، دعاها و مناجات‌ها داشتیم، روزه گرفتیم. این برکات زمانی مفید است که بدانیم همه این اعمال نزد امام معصوم عرضه می‌شود. حدیث دیگری هست که به اهمیت شب جمعه اشاره دارد. شب جمعه شب دعا و مناجات است و شب خاصی است که قداست آن در شب‌های مختلف متفاوت است در نتیجه اعمال ما شب جمعه بر امام عصر عرضه می‌شود. گناه و ثواب در شب جمعه ارزش خاصی دارد. ما اعمال خود را تنظیم کنیم که اگر تنظیم شد می‌توانیم به مقصد برسیم. علوم شامل دو دسته عادی و غیرعادی است، علوم عادی آن است که از طریق حواس مسائل را می بیند و می‌شنود اما یکسری از علوم مانند وحی غیرعادی است که پیامبر کینه، صدق، پاکی و … را به موجب آن می‌دیدند. رابطه خود را با حجت خدا از طریق فکر، عمل و خیرخواهی‌ها و رسیدگی به همنوعان محکم کنیم.

امامی کاشانی در ادامه تصریح کرد: حقیقت قوت غالب در زکات فطره بیانگر این است که ما در طول سال سفره‌های دیگران را هم بنگریم و سعی کنیم سفره‌ها خیلی با سفره‌های دیگر تفاوت نداشته باشد. اگر برنج می‌خوریم برای سفره‌های دیگر هم همان باشد. عالم با تقوا کسی است که در سفره خود دیگران را ببیند نه اینکه پول خود را جمع کند. آن وقت است که انسان راه فطرت را رفته است.

خطیب نماز جمعه تهران در ادامه ایراد خطبه‌های نماز عبادی_ سیاسی جمعه ضمن توصیه خود و دیگران به تقوا خاطرنشان کرد: از مردم بزرگ و فهیم کشور و همه مسلمانان و غیرمسلمانان که با آن عظمت و شکوه در کشور و خارج از کشور راهپیمایی روز قدس را به پا داشتند تشکر می‌کنم. برای شهدای سال ۴۲ خصوصاً شهدای کفن پوش ورامین و سایرین طلب علو مقام می‌کنم. همچنین برای برادر شهیدمان امام جمعه کازرون اجر و برای خانواده‌ایشان صبر مسئلت می‌کنیم.

امروز پیرامون سخنان رهبری در مرقد امام (ره) که محورش مقاومت بود صحبت می‌کنیم. آیات مختلفی در قرآن در مورد مقاومت وجود دارد. برای مثال آیات ۳۴ و ۳۵ سوره محمد به این موضوع اشاره دارد. در این آیات آمده است آنان که کفر ورزیدند و راه شیطان را رفتند و با حق پرستان جنگیدند جز نام زشت و ننگین‌شان در تاریخ چیز دیگری نمی‌ماند.

امامی کاشانی بیان کرد: در این آیات خطاب به مؤمنین آمده نترسید، نباشد که بخواهید با این بیگانگان آشتی کنید. نترسید و با این بیگانگان راه آشتی در پیش نگیرید. شما امت اسلام مقاومت کنید و دشمنان را به صلح و سلم دعوت نکنید. شما بالا و بزرگ هستید زیرا خدا با شماست. نکات این آیات این است که نترسید، سازش نکنید، خدا با شماست و ارزش کارهای شما به بالاترین حالت می‌رسد و خدای متعال ارزش عمل شما را کم نمی‌کند.

وی افزود: سخن رهبر معظم انقلاب در مرقد امام راحل همان سخن، خط و راه امام راحل بود. در جلد ۱۴ صحیفه نور آمده است که ما باید بدانیم تمام قدرت‌ها برای شکست ما از تمام امکانات خود استفاده می‌کند و مردم ما باید خود را آماده این درگیری حسینی کنند تا رسیدن به پیروزی کامل. در جای دیگر آمده شما مردم دلیر و آگاه، سرمشق هستید و باید بدانید در میدانی قدم گذاشتید که نباید به هیچ وجه ترس در خود راه دهید. همچنین در جای دیگر آمده امروز ایران کشوری مقاوم و در کنار قدرت‌های بزرگ است و حتی آنانکه از روی جهل و نادانی و عقده‌های درونی با جمهوری اسلامی ایران به دشمنی پرداختند در باطن به اعجاب و بزرگی به آن نگاه می‌کنند.

آیت الله امامی کاشانی اظهار کرد: در جای دیگر در صحیفه نور آمده که تجربه ما در طول سالیان این است که در مورد خصم خود مقاومت کنیم. امروز مستضعفان جهان هم دارند به کشورهای اسلامی می‌پیوندند. پیامبر اکرم بیش از همه ما گرفتاری داشت. چندین سال در شعب ابیطالب در حبس بود. ملت ایران مقاومت می‌کند و باید مقاومت کند. آیا ملت ایران در مورد جنایات متعدد در خلیج فارس و حمله به سکوهای نفتی، کشتی‌ها، قایق‌ها و هواپیمای مسافربری ما مقاومت نکرد؟ یا ملت شجاع ایران در مقابل جنگ اقتصادی، تبلیغاتی، بمباران‌های شیمیایی حلبچه، توطئه‌های منافقین مقاومت نکرد؟ این موارد به حمدالله به زودی تمام می‌شود و توطئه دشمن هم به فضل خدا برطرف می‌شود.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران با اشاره به تاکید رهبری بر رونق تولید، بیان کرد: خدای متعال می‌فرماید اعمال شما منظور است و به اعمال شما پاداش داده می‌شود سرمایه گذاران پول را در کشور خرج کنند. امام عصر می بیند و برایشان ثواب دنیا و آخرت دارد. مشکلات دست و پا گیر را بردارند و حمایت کنند تولید بالا برود و اشتغال کشور از این مشکلات نجات پیدا کند و این وظیفه‌ای برای همه ما در این جامعه با این همه گرفتاری هاست تا به این رونق بپردازیم. هر جا با مسائلی که جلوی این کار را می‌گیرد مانند مالیات‌های غلط باید برخورد شود. برای آنهایی که دارند مالیات در نظر گرفته شود و برای آنها که ندارند مساعدت شود.

وی در پایان گفت: اداره مالیات برای فرارهای مالیاتی نظارت و راهی پیش‌بینی کند. دولت، مجلس، قوه قضائیه و ملت باید به خاطر خدا و حیثیت کشور تلاش کنند. سرمایه داران پول خود را به خارج نبرند که ضرری برای خودشان و آخرتشان و نسلشان است. رهبر معظم انقلاب درست همان خط امام راحل را دنبال می‌کنند استدعا دارم و انتظار بر این است که تمام ملت و تمام مسئولان و گروه‌های سیاسی با هر عقیده و فکر با رهبر انقلاب هم‌صدا باشد تا دنیا بداند مقابله هست و حرف همان است و یکی است. بدانیم که عظمت کشور به جمهوری اسلامی است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۷
0
4
با حقوق مدیران مقاوت خواهیم کرد و دوشا دوش فرزندان مدیران به جنگ خواهیم رفت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۷
0
2
نوع مدیریت عمق اب را برای کشتی ها یا سرمایه ها بزرگ , .....
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین