کد خبر: ۵۹۴۱۳۳
تاریخ انتشار : ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۴
جمعی از اهالی‌ روستای‌طولیان از توابع شهرستان کهگیلویه نسبت به قطعی سه‌ روزه آب‌ شرب روستا اعتراض و در جلوی فرمانداری‌دهدشت تجمع کردند.
آفتاب‌‌نیوز :

 جمعی از اهالی روستای‌ طولیان که در 7 کیلومتری شهر دهدشت مرکز شهرستان‌کهگیلویه قرار دارد از یک‌ سو نسبت به قطعی‌ مکرر آب‌شرب و نیز قطعی آب سه‌ روز اخیر در این روستا و از سویی‌ دیگر نسبت به اعمال سیاست‌های آب‌ و‌ فاضلاب‌روستایی کهگیلویه در نحوه مدیریت‌آبرسانی به روستاهای بخش‌مرکزی اعتراض کرده و در جلوی فرمانداری‌ دهدشت تجمع کردند.

روستائیان و اهالی روستای‌ طولیان در یک‌ سال اخیر چندین بار توسط دهیار و اعضای شورای‌ روستا نسبت به جریان فشار آب‌ شرب در این روستا به اداره آب‌ و‌ فاضلاب روستایی کهگیلویه مراجعه کرده و هر بار بدون دریافت پاسخ قابل‌ قبولی از سوی پرسنل آبفای‌ روستایی‌ کهگیلویه روبه‌رو شده و در یک‌ سال اخیر تا به امروز علی‌رغم همه مشکلات اما هیچ گونه تجمع غیرقانونی نداشته و همچنان سکوت کردند.

با توجه به اینکه شغل اهالی روستای‌ طولیان دامداری و کشاورزی بوده و در حال حاضر نیز در آستانه فصل‌ تابستان و هوای‌گرم قرار گرفته‌ایم و از طرفی دیگر استفاده از وسایل خنک‌ کننده از جمله کولرهای‌آبی توسط همه مردم و روستانشینان در این موقع از سال امری‌ طبیعی است، پس وجود آب‌ شرب پایدار و استفاده روستائیان از یک‌ جریان‌ مستمر خواسته‌ طبیعی و به‌ حقی است.

سید‌مهدی فرخنده گفت: روستای طولیان با روحیه همکاری در تمامی‌ عرصه‌های مختلف و هماهنگ با تمام نهادها و سازمان‌ها با داشتن سابقه‌ای درخشان، مدتی‌است که مورد بی‌مهری ادارات و دستگاه‌های‌دولتی‌ شهرستان قرار گرفته است.

این فرد از اهالی روستای‌ طولیان افزود: با توجه به اینکه قبل از راه‌اندازی تأسیسات‌ اداری آب‌ و‌ فاضلاب‌ روستایی کهگیلویه، روستای‌ طولیان شبکه آبرسانی خود را فراهم کرده و در زمان تأسیس آبفای‌ روستایی شهرستان، اهالی‌روستا حق اشتراک‌ جدید خود را نیز واریز کرده و در مواقع‌ بحرانی و خرابی‌ منبع ذخیره آب داوطلبانه به یاری مسئولان آبفای‌ روستایی می‌شتافتند اما با این همه سابقه‌ درخشان خدماتی هر سال با توجه به مناسبت‌های‌مختلف شاهد قطعی‌ آب در این روستا هستیم.

فرخنده با اشاره به تقاضای تمام اهالی روستای‌طولیان مبنی بر برطرف شدن مشکل قطعی‌آب عنوان کرد: در مورد برطرف شدن مشکل کم‌آبی و نیز قطعی‌ جریان آب‌ شرب روستای‌ طولیان تاکنون بیش‌ از 10 بار با تمامی نهادهای مسئول از کهگیلویه تا مرکز‌ استان نامه‌نگاری کرده اما تا به امروز هیچ‌ جواب قابل‌قبولی دریافت نکردیم.

وی با بیان برطرف کردن مشکل‌ موجود در کوتاه‌ترین‌ زمان ممکن گفت: در این موقع از سال و نیز در این روزهای گرم دیگر اجازه نمی‌دهیم فرزندان و خانواده‌هایمان مشکل کم‌آبی را تحمل کنند و تا زمانی که پاسخ درستی دریافت نکنیم همچنان به اعتراض‌ خود جلوی فرمانداری‌ دهدشت ادامه می‌دهیم.

فرخنده عنوان کرد: امروز می‌خواهیم با فرماندار شهرستان، بخشدار‌ مرکزی و نیز رئیس آبفای‌ روستایی شهرستان دیداری داشته و جواب‌ قطعی دریافت کنیم، مردم روستای طولیان منتظر خبرخوش ما هستند.

رئیس آب‌ و‌ فاضلاب‌ روستایی شهرستان‌ کهگیلویه در گفت‌و‌گو با تسنیم اظهار داشت: دلیل اصلی قطعی‌ آب روستای‌ طولیان قطعی‌ جریان‌ برق بوده است.

علی‌ جفتا افزود: به دلیل وقوع رعد و برق جریان‌ برق نیز قطع و همین عامل باعث قطعی جریان آب‌ شرب تعدادی از روستاهای اطراف شده است و به‌جز این مورد، هیچ دلیل دیگری برای قطعی‌آب‌ شرب روستاها وجود نداشته است.

وی با اشاره به تلاش پرسنل شرکت‌ توزیع نیروی‌ برق برای تعمیر ترانس‌ تصریح کرد: شب‌گذشته حوالی ساعت 1:30 بامداد شرکت توزیع نیروی‌ برق ترانس را تعمیر و تابلوی‌ برق نیز نصب شد و از ساعت 6 صبح امروز تجهیزات وارد مدار بهره‌برداری قرار گرفته است.

جفتا عنوان کرد: تا زمانی که برق‌ ایستگاه جریان داشته باشد پمپ‌های‌آب نیز در حال برداشت و ذخیره‌ آب در مخزن‌ها هستند و در این شرایط برای برداشت آب و تأمین آب‌ شرب روستاها هیچ‌ گونه مشکلی نداریم.

در ادامه جمعی از اهالی روستای‌ طولیان در دفتر معاون‌ فرماندار کهگیلویه حضور پیدا کرده و در حضور بخشدار‌ مرکزی و رئیس آبفای‌ روستایی مشکلات‌ موجود خود را بیان کردند.

پس از یک‌ ساعت گفت‌وگو معاون‌ فرماندار کهگیلویه با ابراز سپاس از حضور اهالی روستای‌ طولیان عنوان کرد: با همکاری آبفای روستایی کهگیلویه تا 48 ساعت‌ آینده ایستگاه پمپ‌ آب به‌صورت مداوم روشن و در حال کار است و پس از 48 ساعت به‌مدت چند ساعت مدار قطع می‌شود.

ابراهیم خنجری افزود: از مدیریت آبفای‌ روستایی شهرستان درخواست می‌کنم با مدیریت مناسب‌تری در روزهای آینده نسبت به تأمین آب روستای‌ طولیان و روستاهای اطراف اقدام کند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین